У середу, 25 вересня, київське «Динамо» у першому матчі основного раунду Ліги Європи зіграє проти італійського «Лаціо» (Рим).
Домашнім стадіоном для «Динамо» на цьому етапі стане побудована у 1998 році «Гамбург Арена», що знаходиться у німецькому місті Гамбург, яка зазвичай є домашньою ареною місцевого однойменного футбольного клубу з другої Бундесліги.
Пропонуємо дізнатися більше про стадіон, на якому відбудуться майбутні домашні поєдинки «Динамо» у Лізі Європи.
Арена має назву «Фолькспаркштадион» (Volksparkstadion), а на поєдинках єврокубків використовується некомерційна назва «Гамбург Арена». Це стадіон УЄФА категорії 4, він вважається одним із найкрасивіших стадіонів Німеччини. Був збудований на місці старого стадіону за проєктом архітектора Густава Ельснера та відкритий 30 квітня 1998 року. На будівництво нової арени було виділено 64 млн євро (125 млн дойчмарок за тодішнім курсом).
Старий стадіон було повністю знесено, а новий будували з поворотом на 90 градусів порівняно з попередником. Таким чином, поле отримало вісь спрямованості не зі сходу на захід, як було раніше, а з півночі на південь, що ідеально сприяє попаданню на поле сонячного світла і забезпечує хороший ріст газону.
Характеристики
Сучасна арена має місткість 57 000 глядачів на матчах національного рівня (51 500 на міжнародних матчах), та трав’яне покриття, розміри поля - 105х68 м. «Гамбург Арена» має суто футбольну конфігурацію. Трибуни стадіону двоярусні, при цьому другий ярус поділено на дві незалежні секції з різним кутом нахилу. У верхній секції нахил відносно поля становить 35 градусів, у нижній секції другого ярусу – 30 градусів, у нижнього ярусу – 20 градусів. З будь-якого місця на трибунах забезпечується чудовий огляд.
Легкий мембранно-тканинний дах закриває трибуни на 100%. Висота від козирка даху до поля становить 35 метрів. Поле при цьому залишається відкритим і в достатній кількості отримує необхідне сонячне світло. Сам по собі матеріал даху пропускає певний відсоток світла та повітря. Тканина даху натягнута на каркас металоконструкцій та утримується вантовою системою, загальна довжина тросів якої становить понад 17 кілометрів.