- Ви завжди приділяєте увагу ЗМІ. З футболістами працюють у клубі або ви самі розумієте, що потрібно давати інтерв'ю?
- Ми самі повинні усвідомлювати, що це частина нашої роботи і ми не повинні бути закритими перед уболівальниками. Після матчів намагаюся давати інтерв'ю. Це правильно. Особливо коли потрібно пояснити, що сталося. Інтерв'ю - зв'язок з уболівальниками, ми повинні бути відкритими для них.
- У Мессі найбільш неулюблена частина роботи – інтерв'ю. А у вас яка?
- Теж інтерв'ю (сміється). Але Мессі може відмовляти (посміхається). Про нього і так говорять постійно.
- Більшу частину часу у вас займає футбол, а чим займаєтеся у вільний час?
- Побут - елементарно за комунальні послуги заплатити, в дитсадок з'їздити за дитиною. Як правило, всі справи залишаються на вихідний день. Вільного часу вже не залишається і не відпочиваєш повноцінно. Але ми повинні залишатися професіоналами і виконувати свою роботу за будь-яких обставин.
- Чи слідкуєте за своїм харчуванням та режимом сну?
- Так, у мене є дієтолог, яка розробляє раціон згідно з результатів аналізів, які визначають, яких поживних речовин не вистачає в організмі. Також це харчування підлаштоване під заїзди на базу, ігри, тренування. Намагаюся цього харчування дотримуватися. Що стосується режиму сну, то до 12 ночі засинаю і в 8 ранку підйом. Вранці роблю вправи для преса, потім снідаю. Живу за таким розкладом.
- З чого складається ваш раціон харчування?
- Зі здорової їжі. Все найкалорійніше з'їдається до трьох годин дня, тому що потім по моїй структурі тіла все зайве накопичується. Нічого надприродного в харчуванні немає, потрібно їсти п'ять разів на день і намагатися не вживати шкідливу їжу й напої. У мене є проблеми з відсотком жиру. А з віком контролювати вагу важче, тому мені довелося звернутися до дієтолога.
- Як вас годують на базі «Динамо»?
- Дуже смачно готують. Не можу поскаржитися на те, що чогось не вистачає. Навпаки, все, що мені потрібно, все є на базі.
- Як підживлювати себе інтелектуально?
- Читаю книги. Намагаюся дочитати роман колумбійського письменника Габріеля Гарсії Маркеса «Сто років самотності» і роман австралійського письменника Грегорі Девіда Робертса «Шантарам». Також дивлюся пізнавальні документальні серіали. Дуже важливо футболістам розвиватися й інтелектуально, так як на полі потрібно думати. Читання і розвиток мислення допомагає швидше приймати рішення на полі.
- Яка найулюбленіша книга?
- Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита». Моя мама не змогла її прочитати, але я її прочитав під час зборів і дуже вражений.
- Що можна знайти у вас на книжковій полиці?
- «Гордість і упередження» Джейн Остін, «Мертві душі» Миколи Гоголя, «Злочин і покарання» Федора Достоєвського, «Шагренева шкіра» Оноре де Бальзака, «Все в твоїх руках» Олександра Шовковського та інші.
- З ким у команді можна обговорити прочитане?
- Із Сергієм Сидорчуком, Артемом Шабановим, Микитою Бурдою. Багато хто читає в команді, просто про це ніхто не говорить.
- А як справи з вивченням іноземних мов?
- Намагаюся вчити англійську самостійно. У мене був репетитор з англійської. Плюс, хотів піти на курси, але не змогли мені підібрати графік, оскільки перебуваю в постійних роз'їздах. У другій половині відпустки, думаю, знайдеться час і для англійської.
- Динамівські іноземці зауважують, що мало хто з українців у команді знає англійську мову. Як у вас складається комунікація?
- Дуже добре. Аби було би бажання. Соль трохи розмовляє і все розуміє, Родрігес і Де Пена також, Кадірі менше за всіх розуміє, Кадар усе прекрасно розуміє, просто прикидається (сміється). Наші хлопці, які поїхали в інші чемпіонати закордон, говорять, що ти повинен вивчати мову країни, в якій перебуваєш та підлаштуватися під реалії. У Франції потрібно вчити французьку, в Іспанії - іспанську і так далі. Але знати англійську повинен кожен. У наших іноземців в контракті прописано, що за певний період вони повинні вивчити або російську або українську. Більшість цього правила не дотримуються.
- «Динамо» активно бере участь у соціальних заходах. Відчуваєте зв'язок з уболівальниками?
- У нас найкращі вболівальники у світі. Ми були в інтернаті - таким дітям потрібна допомога, тому що їм з самого дитинства вже нелегко все дається. Такі акції потрібні. Плюс, є чат деяких уболівальників і футболістів «Динамо». Тому, коли потрібна допомога, ми завжди намагаємося допомогти. Вболівальники витрачають свої гроші, час, щоб підтримати нас на стадіоні. І так само ми повинні приділяти час уболівальникам.
Ельзара Джапарова, журнал «Динамо Київ» (№5 за жовтень-листопад 2019 року)
Не пропустіть! Придбати журнал можна в касах стадіону «Динамо» імені Валерія Лобановського, у приватних розповсюджувачів та в Інтернет-магазині ФК «Динамо».