Гол БЄСЄДІНА врятував збірну України від поразки в Сербії

Перед звітним поєдинком команда Андрія Шевченка забезпечила собі першу сходинку в турнірній таблиці групи, однак поєдинок із сербами все ж мав для нашої команди турнірне значення. Збірній України потрібно було не програти на стадіоні «Райко Мітіч», аби гарантувати собі місце в першому кошику під час жеребкування фінального турніру та убезпечити себе від зустрічі на груповій стадії з такими грандами, як Німеччина, Іспанія чи Італія.

Утім, доволі швидко «жовто-сині» вже поступалися в рахунку. Матвієнко у своєму штрафному майданчику зіграв рукою після удару Тадича, і сам півзахисник мадридського «Реала» реалізував пенальті, який призначив арбітр, – 1:0.

Пропущений м’яч не знітив підопічних Андрія Шевченка, і гості мали кілька нагод, аби зрівняти рахунок – зокрема, після удару динамівця Циганкова з меж штрафного майданчика голкіпер спіймав м’яча, а згодом Ярмоленко поцілив у стійку воріт господарів. Утім, на 32-й хвилині нічого не врятувало сербів, коли Циганков м’яко навісив із правого флангу, а Яремчук точно пробив головою – 1:1.

Гості ні в чому не поступалися супернику, наочно демонструючи, що не приїхали до Белграда відбувати номер. Однак, невдовзі після перерви підопічні Любіши Тумбаковича знову повели в рахунку – після навісу з правого флангу Мітрович прийняв м’яча на дальньому куті воротарського майданчика та пробив повз Пятова, забивши свій 10-й гол у нинішній відбірній кампанії.

Поразка аж ніяк не входила в плани збірної України, але серби втримували перевагу до останніх хвилин. У паралельному матчі Португалія вигравала у Люксембургу, що означало, що саме піренейці посідали прохідне друге місце в турнірній таблиці, тому серби засмутилися з цього приводу, а українці, навпаки, скористалися з цього й зрівняли рахунок, коли вже в компенсований час Ярмоленко прострілив від лицьової лінії, а форвард «Динамо» Бєсєдін пробив у кут повз воротаря, забивши другий м'яч у футболці національної команди, та приніс нашій команді нічию і дозволив завершити відбірну кампанію без єдиної поразки.

Відзначимо, що окрім згаданих вище Циганкова та Бєсєдіна, також у матчі взяли участь ще четверо динамівців: Караваєв, Сидорчук та Миколенко вийшли на поле з перших хвилин та провели весь матч, а Шепелєв увійшов у гру з лави запасних. При цьому для Циганкова цей поєдинок став 20-м у складі «жовто-синіх», а для Караваєва – 25-м.

У підсумку, 2:2 – результативна нічия, яка не лише зберегла за нашою командою першу сходинку, але й дозволила забронювати за собою місце в першому кошику під час жеребкування у фінальному турнірі, яке відбудеться 30 листопада в Бухаресті.