Ігор Костюк: «Першу половину сезону можна занести в актив»

Ігор Костюк: «Першу половину сезону можна занести в актив»

Наставник юнацької команди «Динамо» Ігор Костюк прокоментував перенесений матч 8-го туру проти харківського «Металіста», у якому його підопічні вдома перемогли з великим рахунком 5:0, а також підбив підсумки першої половини сезону:

- Ця половина сезону, мабуть, найскладніша у вашій кар’єрі?

- У нашій країні така ситуація, що часто лунає повітряна тривога, матчі переносяться, багато команд не дограли свої поєдинки. Ми ж усі свої поєдинки провели, хоча і з затримками, але нічого страшного, потрібно підлаштовуватися під ситуацію.

- Чи у цілому, задоволені першою половиною сезону?

- Відбувається процес становлення футболістів, перехід від дитячого футболу до дорослого, є певна неоднорідність, але, у цілому, її можна занести в актив. Молоді гравці вже розуміють, що ми від них вимагаємо, тож у цьому плані є прогрес.

- Що ви сказали у роздягальні після матчу?

- Сказав про те, що дитячий футбол вже закінчився, що всі мають бути професіоналами та по-іншому ставитися до себе. Тренери – лише помічники, ми можемо показати, розказати та підказати, розповісти про помилки, яких припускалися інші гравці на їхньому місці. А основне залежить від них самих. Хлопці мають належним чином готуватися до тренувань та налаштовуватися на кожне заняття, на кожну гру. Також побажали берегти себе, перебувати у безпечних місцях, сподіваюся, усе буде добре, і ми зустрінемося після Нового року.

- Чи серйозно хлопці сьогодні поставилися до суперника?

- Була непроста гра, особливо спочатку. Ми мали справу з агресивною командою з хорошими виконавцями. Але наші хлопці витримали тиск, не програли у налаштуванні. Те, що ми планували, дало нам результат. Радує, що хлопці розуміють: якщо ми домовляємося про якусь тактику та взаємодію, які вони виконують на полі, це дає результат.

- Чи вже маєте плани на найближче майбутнє?

- Поки що плануємо збиратися у середині січня, а далі дивитимемося по ситуації. На жаль, не усе залежить від нас.

- Чи поїдуть футболісти додому?

- Хтось поїде до рідних, у тих, кому менше 18-ти років, ймовірно, буде можливість виїхати за кордон.

- У першій частині сезону нічиї із аутсайдерами - «Кривбасом», «Чорноморцем», «Львовом» - це наслідок переходу із дитячого футболу у дорослий?

- Так, справа у психології, у налаштуванні на гру, коли з «Кривбасом» та «Чорноморцем» не реалізовуємо моменти чи виходимо на другий тайм не налаштованими, що призводить до помилок. Це результат настрою, підлаштування під суперника, показник того, як потрібно ставитися. Через такі моменти ми втратили чотири очки. Якщо додати нічию зі «Львовом», виходить усі шість очок, які ми не мали втрачати.

- За рахунку 4:0 на користь «Динамо», у «Металіста» був чудовий момент, коли м’яч влучив у стійку, чи звернули на це увагу?

- За такого рахунку усі хочуть бігти вперед та проявити себе. Крайні захисники грали крайніми нападниками, адже теж хотіли відзначитися (посміхається). Це питання концентрації.

Інші новини

Титульний партнер
Технічний партнер
Офіційний партнер