Ігор Мединський: «Є всі умови для прогресу»

Ігор Мединський: «Є всі умови для прогресу»

Нападник «Динамо-2» Ігор Мединський з’явився в команді влітку 2010 року. Ставши чемпіоном Європи у складі студентської збірної Тернополя, футболіст привернув увагу тренерів другої динамівської команди. Перспективу в ньому розгледів спочатку Геннадій Литовченко, а потім Андрій Гусін, який змінив його на тренерському містку. Певний час Ігорю знадобився, щоб освоїтися в новому колективі, а вже з нинішнього сезону нападник почав виправдовувати довіру забитими м’ячами. В останніх чотирьох матчах Мединський п’ять разів відзначався у воротах суперників. Познайомимося ближче з молодим динамівцем.

- Я народився у ста кілометрах від Тернополя, в селі Устечко. Все своє дитинство провів із футбольним м’ячем, часто залишався бігати після школи. Спочатку займався для себе, але з часом вийшло вийти на вищий рівень. У селі навчався до 8-го класу, а потім вступив до тернопільського футбольного ліцею, де два роки займався у футбольному класі. Після цього вступив до Тернопільського університету, там грав за місцеву студентську команду, на область та в студентській лізі. А минулого року надійшла пропозиція з Києва

- Хто був вашим першим тренером?


- У школі нас спочатку тренувала Іванна Лугова. Вона свого часу була футболісткою, виступала за жіночу команду «Динамо». Спочатку було смішно, але коли вона почала грати з нами у футбол, було видно, що це професіонал. Саме вона мене багато чому навчила й підготувала до навчання в Тернополі. Далі зі мною працювали Василь Івегеш та Анатолій Назаренко, з ними я пройшов хорошу школу й отримав старт для подальшої кар’єри.

- Чи завжди хотіли грати в нападі?


- Так, як і в усіх дітей, у мене завжди було прагнення забивати м’ячі. Але були різні ситуації – траплялося, що в дитинстві мене навіть ставили у ворота. А вже в Києві доводилося, виходячи на заміну, займати позицію опорного півзахисника, правого чи лівого хава.

- Як опинилися в «Динамо-2»?

- Влітку 2010 року мене запросили Геннадій Литовченко та Сергій Ребров, які в той час тренували команду. У Тернополі ми стали чемпіонами Європи по студентській лізі, мабуть, там вони мене й помітили. Я тиждень був на перегляді в Києві, після чого Геннадій Володимирович сказав, що хоче мене залишити. Я підписав контракт. У цей момент відчув величезну радість не лише за себе, але й за своїх тренерів, батьків, близьких, які хвилюються за мене й підтримують.

- Як сім’я поставилася до переїзду до столиці?


- Мама не хотіла відпускати, плакала, хвилювалася, що рідко буду приїжджати додому. Але папа із братом налаштували на оптимістичний лад, сказали, щоб я спробував закріпитися в «Динамо». Адже вдома немає майже жодних перспектив. Для молодого футболіста кращого варіант не вигадаєш. Тим паче, «Динамо» я завжди любив більше, ніж інші українські команди. Потрапити сюди – величезне щастя для мене.

- А якій із європейських команд симпатизуєте?

- Із дитинства вболіваю за «Барселону». Звичайно, мріяв би пограти там, відчути, як це бути переможцем Ліги чемпіонів.

- Чи могли опинитися в тернопільській «Ниві»? Все ж таки, вона ближче за інші команди до вашого будинку.

- Так, пропозиції були, але тренер бачив у мені перспективу. Сказав, що підготує для серйознішої команди, а до «Ниву» поки зарано. Зараз хочеться скористатися шансом і спробувати свої сили в Києві.

- Наскільки важко було переходити з юнацького футболу до дорослого?


- Дуже важко. До цього мені доводилося грати за дорослу команду й чудово знаю, як це, коли не шкодують молодих. У «Динамо-2» все по-іншому, тут швидкість мислення, точність пасу рази в два чи в три перевершує мої попередні команди. Тут спочатку навіть думати не давали, тому знадобився час, щоб звикнути. Я дуже вдячний Геннадію Литовченку та Сергію Реброву, які мене підтримували, навіть якщо я помилявся. Не хотів їх підвести, тому тренувався не жаліючи себе.

- У попередньому сезоні ви забили 1 м’яч у 15-ти поєдинках. Зараз відзначаєтеся значно частіше. Вже освоїлися?

- Так, звичайно! Ще важливу роль грає підтримка партнерів. З усіма хлопцями вже потоваришував, у нас дуже хороший, згуртований колектив. Навіть якщо щось не складається, один одного ніхто не сварить. У такій атмосфері завжди хочеться грати й допомагати команді. У нас є всі умови для прогресу, щоб усе складалося.

- Які вимоги висуває до вас Андрій Гусін?

- Чіплятися за м’ячі попереду, проти кого б ми не виходили. Якщо це вдається, команді грати значно легше. Також потрібно вести боротьбу, намагатися пресингувати, не боятися брати на себе ініціативу, а де потрібно – грати на команду. Ну і, звичайно, обов’язок кожного нападника – забивати м’ячі.

- Серед партнерів по атаці – Коваль, Шевчук, Гемега. Чи з усіма налагодили взаєморозуміння?


- Ми добре відчуваємо, коли потрібно відкритися, куди бігти. Я розумію їх, а вони знають, що можу я, мої сильні та слабкі якості. На полі від цього багато чого залежить.

- Хлопців 1993-го року народження в команді не так багато. Почуваєте себе наймолодшим?


- Коли лише прийшов до команди, справді, був наймолодшим разом із Сухомлиновим та Бонем. Я ще добре нікого не знав. А зараз у команді вже є хлопці 1994-го року народження. Ми навіть м’ячі не носимо, цим зайняті молодші.

- Ви живете на базі, з ким поділяєте кімнату?

- У нас хлопці з «Динамо-2» та молодіжної команди живуть разом. Моїм сусідом є Діма Хльобас. На базі нудно не буває, інші хлопці часто приходять до нас до кімнати. Ми, як одна велика сім’я.

Інформаційний відділ ФК «Динамо» (Київ)

Інші новини

Титульний партнер
Технічний партнер
Офіційний партнер