Кхумбу - одне з найнебезпечніших і важкопрохідних місць класичного маршруту на Еверест з півдня (два роки тому українка піднімалася на Джомолунгму з північного боку, де сходження на порядок складніше).
Швидкий рух криг призводить до безперервного зміни льодової ситуації на маршруті: розширення тріщин, падіння льодових стінок і серак (крижаних піків). У гирлі улоговини Кхумбу переходить в 700-метровий кригопад, його фірнова лінія проходить на висотах 5 700 - 5 900 метрів.
Як тільки ми зайшли в цей лабіринт триметрових льодових брил, я просто не могла натішитися тим, що відбувається, - ділиться емоціями Ірина. - Як мало потрібно альпіністові для щастя! Я так довго мріяла пройти Кхумбу! Підніматися виявилася не дуже складно. Але небезпечні моменти виникали, були потрібні навички сходження по льодових стінах. Ми з моїм шерпом Пасангом оперативно з цим впоралися і зайшли в Camp 1 одними з перших в цьому сезоні - по суті, табір ще не був повністю готовий до прийому альпіністів. Далі погода змінилася, піднявся ураган. Вітер намагався розірвати намет вщент. Бачила, як ламався кригопад. Він повністю змінив свою форму, попутно зруйнував дорогу через Кхумбу. Величезні брили льоду кришилися на частини, люди, що здавалися з табору мурашками, розбігалися в різні боки, ховаючись за великим льдовими піками
Нагадаємо, своє сходження на Лходзе Ірина вирішила присвятити ювілею «Динамо», адже в травні, коли планується сходження, виповнюється 90 років з першого офіційного матчу клубу.
Максим РОЗЕНКО
Copyright © FC Dynamo Kyiv