Хесус Пінедо до приїзду в Україну працював у рідному Більбао та в Катарі, а тепер передає власний досвід у Києві. Про те, як минули ці півроку в «Динамо» для нього, наша розмова.
- Моя кар’єра тренера з фізпідготовки розпочалася 1999 року в рідному Більбао, у місцевому клубі «Атлетик». 2008-го я отримав пропозицію переїхати до Катару, де загалом провів шість років: у 2008 – 2011 працював у Центрі підготовки футболістів Aspire Academy, а в 2013 – 2016 – уже в національній та олімпійській збірних країни. Коли ж угода завершилася, я повернувся до Іспанії, куди надійшла пропозиція з «Динамо».
- Чим привабив вас Катар, чиї команди особливих успіхів у футболі не мають?
- Я ніколи не відвідував до того цієї країни, тому було дуже цікаво випробувати свої сили за межами Іспанії. Футбол у Катарі розвивається швидкими темпами, місцеві спеціалісти можуть використовувати у своїй роботі найновітніші технології, а умови для тренувань та проведення матчів створені просто фантастичні. Тож період, коли працював у Катарі, я можу оцінити лише позитивно.
- Що стало вирішальним, коли ви давали згоду на роботу в «Динамо»?
- Головним для мене було те, що тут тренує Вісенте Гомес, із яким ми тривалий час разом працювали в «Атлетику». Пропонуючи мені зайняти посаду тренера з фізичної підготовки першої команди «Динамо», він добряче «розрекламував» клуб, і, приїхавши сюди, я на власні очі переконався в об’єктивності його слів.
- Що виступає на перший план у фізпідготовці команди, яка працює за таким щільним графіком, як «Динамо»?
- Упродовж сезону навантажувати команду немає сенсу, оскільки футболісти й без того перебувають у тонусі. Головним є якісне й правильне відновлення, а завдання тренерів із фізпідготовки – контролювати ці процеси.
- Нинішні технології дозволяють тренерському штабу відслідковувати всі дії футболістів в іграх та на тренуваннях. Чи були питання до фізичної форми гравців в осінній частині сезону?
- Завдяки якісно проведеній підготовці на літніх зборах в Австрії було закладено базу, і протягом сезону ніяких зауважень до фізичної форми футболістів не виникало. Це наочно демонстрували й статистичні показники, які ми отримували від наукової групи за підсумками тренувань та матчів. Те ж саме стосується й молодих гравців, що в першій частині сезону залучалися до роботи з першою командою, – усі наші вимоги вони сумлінно виконували разом зі старшими партнерами.
- Окрім вас, у «Динамо» працюють ще три тренери з фізпідготовки. Чи достатньо таких спеціалістів для команди з приблизно 30 футболістів?
- Не буває такого, щоб хтось із нас сидів без діла. Кожного дня разом із Віталієм Кулибою, Борисом Пейреком та Володимиром Ярмощуком ми обговорюємо робочі моменти та розподіляємо обов’язки. Наша команда має працювати злагоджено, як механізм годинника, оскільки від нас залежить, у якому стані футболісти виходитимуть на кожну наступну гру й, відповідно, якого результату досягнуть.
Юрій Вишневський
Повну версію матеріалу читайте в свіжому номері журналу «Динамо Київ», №6 (89)
Copyright © FC Dynamo Kyiv