Кубок європейських чемпіонів 1967/68. Як «Динамо» зупинило володаря трофею

До 55-річчя перемоги киян над шотландським "Селтіком" у Кубку європейських чемпіонів.

Дебют київського "Динамо" у Кубку європейських чемпіонів став особливою сторінкою не лише в історії клубу, а й усього турніру. Адже тріумфатор попереднього розіграшу найпрестижнішого клубного змагання вибув вже у першому раунді, поступившись новачкові за підсумком двоматчевого протистояння.

1967 рік був визначним для "Селтіка". "Кельти" стали першим і поки єдиним шотландським клубом, який завоював Кубок європейських чемпіонів (зараз відомий як Ліга чемпіонів УЄФА). У тому ж сезоні "Селтік" взяв усі національні титули, перервавши гегемонію "Рейнджерс" - чемпіонат і Кубок Шотландії, Кубок ліги, Кубок Глазго.

Амбітна команда на чолі зі Джоком Стейном прагнула повторити свій успіх і в новому сезоні, тим паче отримавши в суперники дебютанта Кубка чемпіонів - київське "Динамо", яке у січні минулого року шотландці пройшли у чвертьфіналі Кубка володарів кубків (3:0 у Глазго і 1:1 в Тбілісі).

Той рік видався знаковим і для радянського футболу - збірна СРСР, на провідних ролях в якій були київські динамівці Йожеф Сабо, Анатолій Бишовець, Ференц Медвідь, отримала визнання тижневика France Football як найсильніша в Європі. Однак у Шотландії майбутнього суперника всерйоз не сприймали - "Селтік" зберіг чемпіонський склад і виходив на перший матч у Глазго за потужної підтримки рідних уболівальників на "Паркхед", з упевненістю у своїй перемозі.

Динамівцям навіть не надали поле для передматчевого тренування - підопічним Віктора Маслова довелося розминатися в одному з парків Глазго.