До Дня народження Леоніда Островського

До Дня народження Леоніда Островського

17 січня виповнилося би 88 років Леоніду Альфонсовичу Островському – захиснику «Динамо» 1960-х, одному з чотирьох гравців «біло-синіх» (він, Серебряніков, Дем’яненко, Безсонов), хто зіграв на трьох (!) чемпіонатах світу.

У нього по-своєму унікальна доля, упорядкувати яку допоміг футбол – майбутній майстерний захисник, учасник трьох чемпіонатів світу, рано осиротів, працював на заводі й міг стати розбишакою, але все змінила улюблена гра. Саме вона направила його за маршрутом Рига – Москва – Київ. Саме вона подарувала київському «Динамо» непересічного майстра, одного з тих, хто заклав «реверс» – коли із РРФСР вважали за честь перейти у найкращу команду України. 

Нащадок Речі Посполитої

Місто Рига не так часто й не так багато виходило на перший план у футболі СРСР, але якраз у випадку з нашим героєм воно є точкою відліку. Леонід Островський народився в столиці Латвії, у родині, якою можна ілюструвати глибинні історичні процеси нашої частини Європи. Тато, Альфонс Островський – поляк за національністю. Мама, Геля Канепе – литовка. Батько, чинбар за професією, пережив війну, але загинув під час нещасного випадку на заводі, де працював. Загинули двоє братів Льоні. Щоб стати на ноги, Островський – зовсім юний глава родини – після семирічки пішов працювати на завод «Гідрометприлад».