Максим КОВАЛЬ: «Серед воротарів у нас здорова конкуренція!»

Максим КОВАЛЬ: «Серед воротарів у нас здорова конкуренція!»

Минулого тижня Максим повернувся із короткострокової відпустки і зараз разом із «Динамо» готується до нового сезону.

- Максиме, ви один з тих, хто на Євро-2012 не провели жодної хвилини. Чи не жалкуєте, що замість відпочинку більше місяця провели в постійних поїздках і тренуваннях?

- Футбольна кар’єра коротка. Отримав корисний досвід від тренувань у складі збірної України, враження від перебування на чемпіонаті Європи. Познайомився ближче із футболістами, яких вважаю видатними – Тимощуком, Вороніним, зі своїм колишнім одноклубником Шевченко. Було дуже приємно працювати з усіма хлопцями, з тренерами. Я ні про що не жалкую.

- Деякі гравці публічно висловлювали незадоволення тим, що не зіграли на Євро. Вас не зачепили, що тренери так і не дали вам шанс?

- Кожен футболіст їде до збірної з думкою зіграти за неї. Звісно, я готувався до кожного матчу, тренувався на всі 100 відсотків. Але тренерам видніше, вони обрали такий склад.

- Як вважаєте, чому збірній не вдалось вирішити завдання-мінімум – вийти з групи?

- Тут можу відповісти за всю команду – хлопці зробили все, що від них залежало. Добре зіграли зі шведами, з англійцями. Хіба що матч із Францією не вдався. Попри невихід із групи, ми на Євро виглядали пристойно.

- Після вильоту збірної України, на чийому боці опинились ваші симпатії?

- Англії, Франції та Німеччини.

- Чи була можливість на собі відчути атмосферу в Україні під час Євро?

- Під час турніру був у Києві та Донецьку. Наша столиця дуже сподобалась, місто жило турніром. Приїхало багато туристів, люди на авто вивішували українські прапори. В Донецьку, нажаль, такого не бачив.

- Як провели вісім днів відпочинку, які вам надав Юрій Сьомін?

- Поїхав до Запоріжжя, зустрівся з батьками, друзями.

- Попереду п’ять ігрових місяців, чи не вплине короткий відпочинок на фізичні кондиції гравців збірної України і саме ваші?

- Хорошого воротаря цінують за вміння показувати стабільну гру високого рівня протягом тривалого часу. Взяти наприклад Шовковського, чиї дії мені імпонують. Буду старатись, все залежить від мене. А сил, думаю, має вистачити.

- Інші збірники, повернувшись до «Динамо» перші три дні займались за індивідуальною програмою, а ви одразу приєднались до загальної групи. Як вважаєте, чому тренери так вирішили?

- Мабуть тому, що вони провели за збірну більше часу на полі.

- Через дискваліфікацію ви пропустите матч першого туру проти донецького «Металурга». Чи не дорікаєте тепер собі за те, що здійснили фол останньої надії в матчі проти «Таврії», який мало що вирішував?

- Коли я виходжу на поле, ставлю два завдання – не пропустити м’яч і щоб моя команда виграла. В ігровому епізоді немає часу думати, наскільки вагомий той чи інший матч. Тепер, коли емоції заспокоїлись, в якійсь мірі шкодую, а в якійсь ні.

- В літнє міжсезоння команду залишив Андрій Шевченко. Вважаєте, що це серйозна втрата?

- Він – легенда нашого клубу. На полі Шевченко лише присутністю додавав упевненості колективу. Вважаю, що це вагома втрата для «Динамо».

- Чи зможуть новачки його замінити?

- Шевченко неможливо замінити.   

- Зараз до сезону готуються три воротарі приблизно одного віку, у всіх рівні шанси стати основним. Як працюється в такій атмосфері?

- Серед нас, воротарів, дуже хороші теплі стосунки. Підтримуємо одне одного, немає заздрощів до успіху колеги. Така атмосфера склалась завдяки нашому тренеру Михайлу Михайлову.

Дмитро Шаповал

www.fcdynamo.kiev.ua  

Інші новини

Титульний партнер
Технічний партнер