Муніципальний стадіон Лодзі: представляємо арену, на якій «Динамо» прийме «Фенербахче»

Муніципальний стадіон Лодзі: представляємо арену, на якій «Динамо» прийме «Фенербахче»

20 липня київське "Динамо" в рамках 2-го кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів прийме турецький "Фенербахче" на Муніципальному стадіоні ЛКС ім. Владислава Крола в польській Лодзі.

Це багатофункціональна спортивна споруда, яка служить домашньою ареною для місцевого футбольного клубу "ЛКС Лодзь" - найстарішої команди Лодзі та дворазового чемпіона Польщі.

Стадіон був відкритий ще в далекому 1924 році за ініціативою першого президента Лодзі Алексея Ржевського, як частина спортивного парку для Лодзького спортивного клубу (ЛКС), а роком пізніше на головному полі був засіяний трав'яний газон. У подальшому арена перенесла кілька реконструкцій, остання з яких завершилася весною поточного року.

Перше оновлення стадіону ЛКС відбулося в 1969 році - тоді були споруджені нові трибуни для 45 тисяч глядачів і встановлена система штучного освітлення. Під трибунами був розміщений спортивний зал, в якому грали баскетбольні та волейбольні команди "Лодзі".

Ще в 70-х роках стадіон ЛКС вважався одним із найсучасніших у країні та приймав матчі національної збірної Польщі. У 80-х на ньому проходили єврокубкові зустрічі "Відзева", а в 90-х - "Лодзь" грав там із "Порту", "Манчестер Юнайтед" і "Монако".

У 2009 році владою Лодзі було оголошено відкритий конкурс на будівництво стадіону на 35 тисяч глядачів, проте після аналізу матеріалів конкурсу його результати було визнано недійсними. Новий конкурс передбачав будівництво стадіону вже на 16 500 глядачів, а для участі в ньому було запрошено учасників, нагороджених та відзначених у першому конкурсі.

Авторами роботи-переможця стали архітектори Пьотр Лабович, Марчин Кульпа та Гжегож Совіньські. У 2011 році місто Лодзь оголосило тендер на проектування та будівництво Муніципального стадіону в кількох десятках метрів від старої споруди, на вулиці Унії Любельської, 2. Незабаром було обрано інвестиційного підрядника — консорціум BUDUS SA та Mostostal.

Через два роки був презентований проект капітальної реконструкції арени, а в 2014-му всі старі конструкції трибун було знесено. Новий стадіон ЛКС будувався в два етапи. У серпні 2015 року була введена в експлуатацію західна трибуна місткістю 5 700 глядачів, вартість зведення якої склала 94 мільйони злотих. У товариському матчі-відкритті господарі обіграли львівську "Погонь" із рахунком 2:1. 

Усередині трибуни були передбачені роздягальні команд, приміщення для тренерів, конференц-зал, офіси, тренувальний зал, кімнати для суддів і делегатів, робоча зона для ЗМІ, масажний кабінет та фітнес-зал. Окрім того, на західній трибуні розташовуються 18 VIP-лож та президентська ложа.

У 2018 році депутати міської ради Лодзі ухвалили рішення добудували три трибуни стадіону, а також облаштувати клубний музей, сувенірну крамницю, ресторан, службові та комерційні приміщення. Восени 2019 року розпочався другий етап будівництва стадіону, загальна вартість муніципальних інвестицій в який склала 129 мільйонів злотих.

У квітні 2022 року, на шість місяців раніше заявленого терміну, будівництво Муніціпального стадіону було завершене. Фінальна місткість об'єкту склала 18 029 місць, що є найбільшим показником у регіоні. Спеціальне запрошення на відкриття стадіону "ЛКС Лодзь" адресував українцям, які знайшли прихисток у місті. "Українці, які мешкають в Лодзі, неодмінно знайдуть тут собі друзів. Разом із вами ми хочемо насолоджуватися новим стадіоном!" - йшлося у заяві пресслужби клубу.

Урочисту церемонію відкриття, яка відбулася 22 квітня цього року, відвідали 18 тисяч глядачів. Святкову подію для Лодзі зіпсувала команда "Хробри" (Глогув), яка мінімально переграла того дня господарів в рамках Першого дивізіону Польщі (1:0).


Одноярусні трибуни стадіону ЛКС розташовані близько до футбольного поля, яке оснащене системою підігріву газону, та повністю накриті мембранним дахом. Кольорова гамма крісел відповідає клубним кольорам "ЛКС Лодзь" - білому та червоному, а на східній трибуні нанесена назва клубу. Арена оснащена світлодіодним освітленням на даху стадіону, а також двома великими екранами.

Новозбудований стадіон носить ім'я Владислава Крола, видатного довоєнного футболіста та хокеїста, олімпійського чемпіона, гравця збірної Польщі, який виступав за "Лодзь" у 1926-1946 роках, а згодом тренував команду. В якості наставника Крол привів "Лодзь" до перемоги в Кубку Польщі в 1957 році та чемпіонаті Польщі через рік.

Окрім, власне, стадіону до спортивно-рекреаційного комплексу в Лодзі входять два спортивні та розважальні зали, зоопарк, академія ЛКС, парк здоров'я та ботанічний сад.

У районі західної трибуни у розпорядженні футболістів повнорозмірне (105х68 м) тренувальне поле з гібридним покриттям, обладнане системою автоматичного поливу та відведення дощової води.

Стадіон з'єднаний із містом кількома автобусними та трамвайними маршрутами. До того ж, він розташований неподалік залізничного вокзалу "Лодзь Каліска" і менш ніж за десять хвилин їзди автомобілем від аеропорту "Владислав Реймонт".

Після повномасштабного вторгнення росії на українську територію Лодзь прийняла понад 80 тисяч вимушених переселенців із України, а Муніципальний стадіон міста став домівкою для національної збірної України під час червневих матчів Ліги націй, в яких "синьо-жовті" розгромили Вірменію (3:0) та зіграли внічию з Ірландією (1:1).

Інші новини

Титульний партнер
Технічний партнер
Офіційний партнер