Олександр Іщенко: «Турнір в Італії може дати величезний поштовх футболістам та тренерам»

Олександр Іщенко: «Турнір в Італії може дати величезний поштовх футболістам та тренерам»

В італійському містечку Абано-Терме завершився щорічний міжнародний футбольний турнір «Abano Terme Football Trophy» серед гравців 2009-го року народження (вікова категорія U14), у якому взяли участь найкращі клуби з Італії, Європи та всього світу. На ньому було представлене і київське «Динамо» командою під керівництвом Сергія Бондаря.

Підбив підсумки виступів динамівців на турнірі та зробив висновки із побаченого директор ДЮФШ «Динамо» ім. В. Лобановського Олександр Іщенко, який також був присутнім на змаганнях:

- Це був дуже серйозний турнір, у якому брали участь найкращі команди з Італії, Німеччини, Чехії, Данії, Швейцарії, Бразилії, Японії. Досвіду ігор з такими суперниками у Києві у нас немає і близько. Ці змагання розглядаємо з двох сторін: з точки зору результату – він явно негативний, а ось з точки зору користі – турнір нам дав не лише інформацію для роздумів, а й інструкцію до дії, яка стосується багатьох напрямків роботи нашої футбольної школи. Зокрема, в плані селекції ми побачили, як укомплектовані команди «Ювентус», «Удінезе», «Фламенго» тощо. Чого вартий лише той факт, що у фінальному поєдинку, де бразильці обіграли «Аталанту», у стартовому складі вийшло 8-9 гравців зростом вище 185 см. Тобто, в антропометрії ми вже поступаємося цим командам.

Другий момент, який кинувся в очі та вигідно вирізняв ці команди – те, що вони взагалі відмовилися від тримання м’яча, як кажуть, контролю заради контролю. Було зрозуміло, що цей стиль гри кане в Лету, бо він безперспективний, адже заколисує команди, глядачів. До речі нещодавні матчі Ліги чемпіонів це підтвердили – команди відмовляються та забувають цю тактику та схему організації гри. Ось і ми на турнірі відчули, що на порядок виросла інтенсивність гри, а передачі упоперек та назад були лише короткими епізодами, коли обставини змушували. А далі слідував довге введення м’яча уперед – і так протягом усього матчу.

Тож, в інтенсивності ми теж явно поступалися усім командам, з якими зустрічалися, у тому числі, і японцям. Поки у першому таймі у нас були сили, ми виглядали гідно та вели у рахунку 2:1, а щойно підсіли, і на поле вийшли нерівноцінні заміни, суперники перехопили ініціативу та забили нам два м’ячі. У їхньому складі було 18 гравців однакового рівня, тож їхні заміни лише посилили гру команди. Ми, на жаль, подібним похизуватися не могли. Про цю проблему знали, працювали над нею, а зараз продовжимо ще більш активно шукати виконавців, які будуть у змозі реально грати на тому рівні і у той футбол, який диктує сучасність.