Олексій ГЕРАСИМЕНКО отримав PRO-диплом УЄФА

Олексій ГЕРАСИМЕНКО отримав PRO-диплом УЄФА

Закінчивши півторарічне навчання, Олексій Петрович отримав вищу тренерську ліцензію категорії PRO. З якими командами вона дозволить йому працювати, і чим запам'яталося навчання, він розповів в інтерв'ю офіційному клубному сайту:

- З дипломом категорії PRO можна тренувати будь-яку команду в усьому світі, це вища ступінь тренерської ліцензії після категорій «С», «В» і «А». Після нашого випуску українських тренерів з такою кваліфікацією стало 76. Разом зі мною вчилися динамівці Сергій Ребров та Сергій Мізін. Ми навчалися півтора року, за цей час їздили на стажування в Одесу, Туреччину та Швейцарію. Теорія чергувалася з практикою, а на певних етапах ми здавали сесії та іспити. Словом, було дуже цікаво і пізнавально. Запам'яталося дуже багато. Викладачем був тренер «Чорноморця» Роман Григорчук, у Швейцарії з нами працювало багато французьких і англійських фахівців, так що для себе можна було почерпнути дуже багато. Повинен сказати, що було дуже складно, ми працювали з ранку до вечора. Наприклад, в Туреччині і Швейцарії починали в 9.00 ранку і закінчували о 22.00 вечора. Часом приїжджали в готель вже близько 00 години ночі. Цілий день ми писали, спілкувалися, відповідали на питання і ставили їх самі.
Доводилося поєднувати навчання з тренерською роботою в динамівській команді U-19. Коли заняття проходили в Києві, я встигав мотатися туди-сюди. А коли відїджав, то мене заміщав Игроь Костюк. На щастя, у нас хороший тренерський штаб, і Костюку я повністю довіряю. Крім того, ми постійно перебували з ним на зв'язку, якщо виникали якісь питання.
Вручення дипломів також проходило в святковій обстановці, нас знімало телебачення. Головою комісії був Йожеф Сабо, були присутні Віктор Догадайло, Валерій Шамардін, багато інших. Не зміг бути тільки Анатолій Коньков, якому потрібно було бути присутнім на Виконкомі ФФУ.

- Хто з європейських або світових тренерів є для вас прикладом?

- Мені подобаються багато фахівців - Жозе Моуріньо, Арсен Венгер, Мануель Пеллегріні. У них є справжня тренерська міць і енергетика, але не можу сказати, що на когось рівняюся.

© www.fcdynamo.kiev.ua

* фото А.Лукацького

Інші новини

Титульний партнер
Технічний партнер