Останній дубль Олега Базилевича за «Динамо» в 1965-му

57 років тому, 15-го липня 1965 го року, відбувся матч чемпіонату СРСР, у якому київське «Динамо» вдома приймало одноклубників із Тбілісі і здобуло перемогу з рахунком 2:1.

Цей поєдинок став визначним для нападника нашої команди Олега Базилевича, який відзначився дублем, забивши на 67-й і 87-й хвилинах зустрічі. Це був останній дубль Базилевича у складі «Динамо», а всього він дев'ять разів забивав по два м’ячі у ворота суперників, зокрема двічі тбіліському «Динамо» і «Кайрату» (Алма-Ата).

15 липня 1965 - «Динамо» (Тбілісі) 2:1

На початку поєдинку київським динамівцям не все вдавалося в атаці, вони метушилися і втрачали м'яч, а тбілісці зменшували темп гри, намагаючись перевести її в спокійніше русло. Але з часом господарі посилили натиск на ворота суперника, стали частіше атакувати і наполегливіше йшли вперед. Утім, до перерви нашій команді відзначитися так і не вдалося - усі найцікавіші події відбулися вже у другому таймі.

Біба, опинившись біля самої лінії воріт, відпасував м'яч в центр до штрафного майданчика, Рехвіашвілі, відбив його на кутовий. Біба подав м'яч зліва на дальню стійку, де Базилевич у високому стрибку дотягнувся до нього і проштовхнув повз Котрікадзе. Втім, схаменулися тбілісці досить швидко і вже менше, ніж через 10 хвилин змогли відновити рівновагу в рахунку. Стрімкий прохід Метревелі по правому краю закінчився фолом суперника, він сам же пробив штрафний, підрізавши м'яч по крутій дузі. Банников стрибнув, але дотягнутися до м'яча не зміг, сфера опинилася в ногах у Майсурадзе, що набігав - 1:1.

Коли здавалося, що нічия неминуча, ініціативу на себе взяв Базилевич. Він перебував поблизу штрафного майданчика, коли воротар суперника не очікував удару. М'яч, потрапивши в підставлену руку, зрикошетив і повільно покотився у ворота. Котрікадзе в розпачі зробив стрибок, але вже не зміг наздогнати м'яч. Так був забитий переможний гол в матчі.

Також відзначимо, що 1965 рік був останнім чемпіонатом СРСР для Базилевича за «Динамо». У цьому сезоні Олег Петрович забив 8 голів, а всього в його активі за «Динамо» 161 матч і 52 м'ячі в чемпіонатах СРСР.