«Біло-сині» підходили до поєдинку, маючи за плечима шестиматчеву безпрограшну серію та поступаючись у турнірній таблиці лише московському ЦСКА.
Незважаючи на те, що «Спартак» також перебував у групі лідерів, особливого опору цього дня москвичі не чинили нашій команді. Доля же поєдинку вирішилася в середині першого тайму — протягом п'яти хвилин підопічні В'ячеслава Соловйова забили двічі.
Спочатку в результаті багатоходової комбінації, яка зародилася на лівому фланзі атаки, точним ударом відзначився Віктор Каневський, а незабаром Володимир Ануфрієнко здійснив слаломний прохід зі своєї половини поля, вивів до воріт того ж Каневського, який оформив дубль у матчі.
Після перерви гості відрізками «включалися» у гру, і на 77-й хвилині отримали шанс скоротити відставання в рахунку, коли динамівські захисники збили у своєму штрафному майданчику Ісаєва. Сам же постраждалий узявся пробивати пенальті, але відправив м'яча повз ворота. Ця невдача остаточно зневірила суперника в можливості відігратися, і кінець поєдинку пройшов в атаках киян — щоправда, уже без забитих м'ячів.
З огляду на те, що в паралельному матчі ЦСКА несподівано програв у гостях кишинівській «Молдові», «Динамо» не лише взяло реванш у «Спартака» за гостьову поразку в першому колі (0:2), але й одноосібно очолило турнірну таблицю. А кадри матчу, зокрема забиті м'ячі у ворота «Спартака», згодом увійшли до художнього фільму «Артист із Коханівки».
23-й чемпіонат СРСР
«Динамо» (Київ) — «Спартак» (Москва) — 2:0
8 липня 1961 року. Київ. Республіканський стадіон ім. Хрущова. 60 000 глядачів
«Динамо»: Макаров, Кольцов, Щегольков, Сучков (Пестріков, 80), Сабо, Ануфрієнко, Базилевич, Серебряников, Каневський, Трояновський, Лобановський.
«Спартак»: Івакін, Дікарьов, Масльонкін, Крутіков, Корнєєв, Нетто, Татушин, Ісаєв, Іванов, Хусаїнов, Ільїн (Фалін, 70).
Голи: Каневський (30, 35).
Нереалізований пенальті: Ісаєв (77, повз ворота).