Свято найтитулованішого клубу країни!

Свято найтитулованішого клубу країни!

Улюбленому клубу виповнилося 85 років! Різні дослідники історії футбольної команди київського «Динамо» вказують на дату заснування клубу 13 травня 1927 року (реєстрація статуту Київського пролетарського спортивного товариства (ПСТ) «Динамо» Міжвідомчою комісією у справах громадських організацій та спілок Київського округу). Саме ця дата згадується в різних засобах масової інформації, спортивно-інформаційних виданнях та книгах з історії футболу.

Реєстрація Київського ПСТ «Динамо» 13 травня 1927 року, в рамках якого і заснувалася пізніше футбольна команда, підтверджена документами, що знаходяться в Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України (фонд № 5, опис 3, справа 418, лист 25, а також в тому ж фонді й описі справа № 472, лист 66). 1927 відображений і в офіційних документах і довідниках ФІФА та УЄФА.

Жодних інших документів про заснування футбольної команди «Динамо» Київ у рамках Київського ПСТ «Динамо» не виявлено, тому датою народження футбольної команди «Динамо» (Київ) вважається 13 травня 1927 року.

За 85 років свого славетного шляху найтитулованіший футбольний клуб Україна: виграв 26 національних чемпіонатів (по 13 СРСР та України), 24 Кубки (по 9 СРСР та України, 6 УРСР), 3 Кубки сезону СРСР, 5 Суперкубків Україні. У європейських клубних турнірах виграв 2 Кубки володарів Кубків, 1 Суперкубок УЄФА. Є першою немосковською командою, яка виграла титул чемпіона СРСР, і першим представником Радянського Союзу, який виграв європейський трофей.

Ще раз зі святом і вірою у майбутні перемоги великого клубу!

Інформаційний відділ ФК «Динамо» Київ

Інші новини

Титульний партнер
Технічний партнер