Представляємо домашній стадіон ФК «Лозанна Спорт»

Представляємо домашній стадіон ФК «Лозанна Спорт»

Контрольну зустріч київського "Динамо" з "Лозанна Спорт", яка відбудеться 29 червня в рамках міжсезонного тренувального збору, прийме домашня арена швейцарського клубу "Стад де ля Тюільєр" в Лозанні.

Це сучасний стадіон на північному кордоні міста, спорудження якого розпочалося в 2017 році. Нова арена була покликана замінити старий "Стад Олімпік де ля Понтез", зведений ще в 1904 році. Стадіон, який приймав матчі "Лозанни" з 1954 року, не відповідав вимогам УЄФА, тому не був придатний до проведення міжнародних матчів. До того ж, "Лозанна" хотіла змінити багатофункціональний стадіон на суто футбольний. 

Таким чином, поруч із "Стад Олімпік де ля Понтез" виріс новий "Стад де ля Тюільєр", відкриття якого відбулося 29 листопада 2020 року матчем швейцарської Суперліги з "Янг Бойз" (гості зіпсували господарям свято, обігравши "Лозанну" з рахунком 0:3). Примітно, що через обмеження у зв'язку з пандемією COVID-19, матч-відкриття проходив за зачиненими дверима. А вже через чотири дні "Лозанна" здобула свою першу перемогу на новому стадіоні, обігравши "Вадуц" із тим-таки рахунком 3:0.

Офіційне відкриття стадіону "Стад де ля Тюільєр" для глядачів відбулося 12 вересня 2021 року, коли 12 150 вболівальників стали свідками нічиєї "Лозанни" зі "Сьйоном" (1:1). Цей матч зібрав майже аншлаг, адже максимальна місткість арени складає 12 544 місць.