Подолати англійський бар'єр!

Історія виступів «Динамо» в єврокубках багата на зустрічі з англійськими клубами. І якщо в Києві наша команда не давала спуску гостям із Туманного Альбіону (4 перемоги, 5 нічиїх, 2 поразки, різниця м’ячів – 16:12), то виїзні матчі є справжнім нещастям для «біло-синіх».

Чи жарт – лише в одному з десяти матчів «Динамо» змогло здобути нічию. Сталося це у груповому турнірі Ліги чемпіонів сезону 1998/1999 рр., коли «біло-сині» завдяки голу Сергія Реброва на 90-й хвилині розійшлися миром із «Арсеналом». В інших дев’яти поєдинках динамівці неминуче програвали, із загальною різницею м’ячів 2:16.

Деякі з них, щоправда, не впливали на успішне просування турнірною сіткою. Так, у сезоні 1997/1998, навіть програвши «Ньюкаслу» в останньому турі групового турніру Ліги чемпіонів, «Динамо» вийшло до чвертьфіналу, де за сумою двох матчів поступилося «Ювентусу». Також ще свіжий у пам’яті вболівальників поєдинок із «Манчестер Сіті» у минулому розіграші Ліги Європи, коли, навіть програвши на виїзді (0:1), «Динамо» за рахунок домашньої перемоги (2:0) пройшло до чвертьфіналу турніру.

Будемо сподіватися, що сьогодні ввечері підопічні Юрія Сьоміна знайдуть у собі сили подолати англійський бар’єр та здобудуть першу перемогу на британській землі. Нижче наводимо список матчів на Туманному Альбіоні, проведених «Динамо» в різних європейських турнірах.