«Сігнал Ідуна Парк»: домашній стадіон «Боруссії» Дортмунд

«Сігнал Ідуна Парк»: домашній стадіон «Боруссії» Дортмунд

26 квітня київське «Динамо» проведе благодійний матч в гостях у дортмундської «Боруссії» на найбільшому футбольному стадіоні Німеччини – «Сігнал Ідуна Парк».

Домашня арена «BVB» вміщує 81 365 вболівальників і має 4-ту категорію УЄФА, тобто є елітним стадіоном та може приймати фінали Ліги чемпіонів і Ліги Європи.

Назву «Сігнал Ідуна Парк» стадіон отримав у 2005 році після підписання спонсорської угоди між керівництвом «Боруссії» та групою страхових компаній Signal Iduna. Під час матчів під егідою УЄФА та ФІФА використовується назва BVB-Stadion.

Історія

Із 1937 року домашнім стадіоном дортмундської «Боруссії» служив Stadion Rote Erde, який був побудований у 1926-му, серйозно постраждав під час Другої світової війни та після її закінчення був відбудований. У післявоєнний період «чорно-жовті» стали однією з найуспішніших футбольних команд у Західній Німеччині та першою німецькою командою, яка завоювала європейський клубний титул – Кубок володарів кубків 1966 року. 25-тисячний стадіон вже не міг вмістити всіх бажаючих відвідувати матчі, і в 1962 році Stadion Rote Erde був розширений до 42 тисяч місць за рахунок тимчасових дерев’яних трибун. Однак муніципалітет Дортмунда не міг профінансувати будівництво нового стадіону, а федеральна влада не поспішала в цьому допомагати.

У 1971 році Кельн відмовився від проведення матчів чемпіонату світу з футболу 1974 року, який приймала ФРН. Тоді місце Кельна серед міст-хостів мундіалю зайняв Дортмунд, і кошти, виділені для будівництва стадіону, були перерозподілені до нього. На зведення нової арени знадобилося чотири роки, і в 1974-му «джмелі» перебралася на 54-тисячний Westfalenstadion. Історична назва стадіону походить від прусського регіону Вестфалія, який зараз є частиною федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія, та використовувалася до 2005 року.

Залишивши елітний німецький дивізіон у 1972 році, «Боруссія» стала єдиним учасником другої Бундесліги, стадіон якого прийняв матчі чемпіонату світу. У 1976 році, відновившись у класі, «чорно-жовті» провели свою першу гру у вищому дивізіоні Німеччині на новій домашній арені.

До початку 1990-х років стадіон залишався практично у незмінному вигляді. Першої реконструкції Westfalenstadion зазнав у 1992 році, коли стоячі місця на західній трибуні були замінені сидячими, внаслідок чого місткість арени знизилася до 42 800 глядачів. У період 1995-1998 рр., коли «Боруссія» стала чемпіоном Бундесліги та виграла Лігу чемпіонів, інтерес вболівальників до клубу знову почав зростати, а зароблені кошти були інвестовані в розширення арени. Трибуни стадіону були почергово збільшені, після чого місткість Westfalenstadion перевищила 68 тисяч вболівальників.

У рамках підготовки Німеччини до проведення чемпіонату світу з футболу 2006 року на стадіоні відбувся черговий етап модернізації, під час якого місткість споруди досягла нинішнього показника у 81 365 глядацьких місць, були побудовані кутові трибуни, облаштована покрівля стадіону, яку тепер підтримують вісім впізнаваних сталевих пілонів жовтого кольору, встановлена електронна система доступу на стадіон, збільшена кількість місць для людей із інвалідністю, модернізовані VIP-місця тощо.