Побудована на початку 30-х років арена зараз є сучасним спортивно-офісним комплексом, в якому проводяться змагання найвищого рівня, включаючи матчі національних збірних та європейських кубкових турнірів. Директор стадіону Юрій Піхтовников, який сьогодні святкує 62-й день народження, в інтерв'ю клубному журналу «Динамо Київ» розповів, що життя спортивної споруди складається не лише з футбольних матчів.
- Юрію Олександровичу, які об’єкти входять до інфраструктури стадіону «Динамо»?
- Більшість із них розташована безпосередньо на території стадіону. Це футбольне поле, роздягальні, офіси для співробітників клубу, приміщення охорони, зал для боротьби та фан-клубу. Усе це на площі близько восьми гектарів. Ще два гектари, на протилежній стороні Паркової алеї, займають тенісні корти.
- Земля під стадіон орендована клубом у міста на довгостроковий термін. Чи впливає це на проведення робіт із благоустрою території?
- Дещо доводиться узгоджувати з профільними відділами міської адміністрації, але це ніколи не ставало на заваді нашій роботі. Головне завдання, аби вболівальникам було зручно і приємно приходити на стадіон, а співробітникам клубу – комфортно працювати на своїх робочих місцях. Колонада при вході та ядро стадіону внесені до числа київських архітектурних пам’яток та охороняються відповідним законом. Кожні два-три місяці до нас приходять інспектори, дивляться, як ми їх зберігаємо. Допоки залишалися задоволеними.
- Ядро стадіону та офісна будівля знаходяться на дніпровських пагорбах, у зсувній зоні? Який це має вплив?
- Додає роботи. Наприклад, під час сильних злив по схилах тече бруд, потрапляє під трибуни, на трибуни, бігові доріжки. Через це маємо постійно чистити наливну дощову каналізацію та стоки. Під офісною будівлею, на глибині три з половиною метри, проходить вода. Вона періодично підіймається, маємо її відводити, відкачувати. Найчастіше, як не дивно, це трапляється не навесні, а на початку літа.
- Що було зроблено на стадіоні, аби УЄФА дозволив проводити матчі Ліги чемпіонів?
- Замінили освітлення, зараз воно складає 1400 люкс. Встановили дизель-генератор, облаштували місця для журналістів, аби їм було зручно висвітлювати перебіг гри безпосередньо зі своїх робочих місць. Також установили вхідні турнікети, відремонтували туалети.
- Наявність генератора струму – вимога до сучасного стадіону?
- Так. Якщо, наприклад, у місті вимикається світло, ми впродовж 10 хвилин маємо відновити енергопостачання на стадіоні, причому освітлення футбольного поля буде в межах 1000 люкс, яких достатньо для продовження гри. Також освітлюватимуться роздягальні, підтрибунні приміщення, шляхи евакуації глядачів. Любителі футболу, мабуть, не помітили, що кілька років тому під час одного з матчів стадіон разом із центральною частиною міста опинився без електроенергії. Упродовж восьми хвилин ми переключилися на живлення від дизель-генератора та нормально завершили поєдинок.
- Скільки глядачів здатні вмістити трибуни стадіону?
- 16800, це офіційна цифра. Ще є три ложі для почесних гостей, загалом на 100 місць, та 220 місць для журналістів.
- Чи можна туристам відвідати стадіон у нефутбольний день?
- Так, у нас є екскурсійний маршрут, який починається від колонади стадіону та включає всі цікаві об’єкти – музей, фан-клуб, пам’ятники Лобановському та загиблим під час війни динамівцям, ядро стадіону. Безпосередньою організацією турів займається фан-клуб, його співробітники виступають у ролі гідів.
- Чим живе стадіон у період міжсезоння, коли не проводяться ігри?
- Цей період нетривалий, близько місяця. Готуємося до нових футбольних матчів. Ремонтуємо техніку, якої у нас чимало, вентиляцію, електроживлення, щитові, вежі освітлення, опалення, склопідйомники та інше. Усе це потребує регламентних робіт. Як правило, справляємося своїми силами, лише зрідка запрошуючи підрядників. На кожне міжсезоння складаємо план робіт та послідовно виконуємо його. Без діла сидіти не доводиться.
- Футбольне поле стадіону «Динамо» – одне з найкращих в Україні. Як вдалося цього досягти?
- За цей напрямок роботи відповідає досвідчений агроном Анатолій Колоша. Під його керівництвом працюють два механізатори та чотири робітники. Є вся необхідна техніка. Нарікань на якість газону від динамівців або їхніх суперників практично немає. Тож тішить, що в успіхах команд, які грають на «Динамо», є частка й нашої заслуги.
Copyright © 2015 FC Dynamo Kyiv