У 2010 році – без трофеїв

Після завершення кожного футбольного року клубний сайт «Динамо» традиційно підбиває підсумки і відзначає індивідуальні успіхи гравців. 2010-й рік команда не зможе занести собі до активу, проте, вистачало й позитивних моментів.

У січні та лютому команда провела три підготовчі збори в Ізраїлі, Португалії та Іспанії відповідно, готуючись до другої частини чемпіонату України. Посівши останнє місце у груповому турнірі Ліги чемпіонів та вибувши з боротьби за Кубок України на стадії чвертьфіналу, «Динамо» зосередилося на виступі в національній першості. Проте, «золоту» гонку підопічні Валерія Газзаєва програли, відставши від донецького «Шахтаря» на шість очок. Індивідуальним досягненням відзначився нападник Артем Мілевський, який із результатом у 17 м’ячів став найкращим бомбардиром чемпіонату України.

Двоє динамівців взяли участь на Кубку світу, який проходив в ПАР, – Мілош Нінкович захищав кольори Сербії, а Айїла Юссуф зіграв за Нігерію. Обидві збірні виступили невдало, залишивши Мундіаль уже після групового турніру, посівши останні місця.

Під час літнього трансферного вікна керівництво «Динамо» придбало чотирьох виконавців у кожну з ліній – воротаря Максима Коваля (прийшов із запорізького «Металурга»), захисника Горана Попова («Херенвен» Голландія), півзахисника Факундо Бертольйо («Колон» Аргентина) та нападника Андре («Сантос» Бразилія). Також команду залишила ціла група гравців – Олександр Романчук підписав контракт із «Металістом», а Микола Морозюк із донецьким «Металургом». На правах оренди до «Ліону» перейшов Пап Діакате, в Бразилії продовжив виступати Карлос Корреа.

У новому чемпіонаті «Динамо» стартувало не дуже вдало, а в серпні, програвши за сумою двох матчів «Аяксу» з Амстердама, не змогло вийти до групового турніру Ліги чемпіонів. Перші два матчі в групі Ліги Європи також не принесли керівництву й уболівальникам «Динамо» позитивних емоцій, після чого у відставку пішов Валерій Газзаєв. На чолі команди, як і три роки тому після звільнення Анатолія Дем’яненка, став Олег Лужний. У євротурнірі справи вдалося налагодити, і і результаті «біло-сині» з першого місця кваліфікувалися до плей-офф турніру. У національному Кубку «Динамо» також іде без втрат, і наступного року в півфіналі зустрінеться зі столичним «Арсеналом». А ось у чемпіонаті відставання від «Шахтаря» збільшилося до 12-ти очок, напевно має статися диво, щоб навесні надолужити прогаяне.

Відзначилися динамівці в іграх за збірні України різного віку. Передусім, варто відзначити досягнення молодіжної збірної – хлопці Павла Яковенка змогли пробитися до фінальної частини чемпіонату Європи, який у червні 2011 року пройде в Данії! У «жовто-синьому» успіху взяли участь і динамівці – Роман Зозуля, Андрій Ярмоленко, Денис Бойко, Денис Гармаш та Артем Кравець. Національна команда, у свою чергу, готується до домашнього чемпіонату Європи, проводячи товариські матчі зі збірними різних країн. Стабільне місце у складі головної команди країни в Артема Мілевського, Тараса Михалика, Андрія Шевченка. Локальні досягнення у молодших – збірні U-19 (1992 р.н.) і U-17 (1994 р.н.) вибороли путівки до відбіркових еліт-раундів у своїх вікових категоріях.

Буквально перед Новим роком журналістам було представлено нового-старого тренера. До «Динамо» після 1,5-річної відсутності повернувся Юрій Сьомін. Сподіваємося, що в 2011 році «Динамо» під керівництвом Юрія Павловича досягне поставлених цілей, а футболісти «біло-синіх» зроблять правильні висновки з попередніх невдач. До зустрічі на стадіоні в 2011 році!