VBET Ліга. 13-й тур. «Динамо» - «Колос» - 0:0. Звіт про матч

У рамках 13-го туру української Прем’єр-ліги сезону 2022/23 київське «Динамо» на клубному стадіоні імені Валерія Лобановського приймало ковалівський «Колос».

У турнірній таблиці команди перед очною зустріччю розділяли чотири очки: кияни посідали 5-ту позицію з 19-ма балами, а наші гості йшли сьомими, здобувши 15 залікових пунктів. А от у минулому турі суперники мали полярні результати: якщо підопічні Мірчі Луческу впевнено розібралися з «Олександрією» (3:1), то команда Ярослава Вишняка поступилася «Дніпру-1» (1:3).

Зустріч із «Колосом» через перебір карток пропускав форвард «Динамо» Владислав Ванат, натомість у ворота «біло-синіх» знову повернувся Георгій Бущан.

Перший тайм на стадіоні «Динамо» не ряснів гольовими моментами, із перших хвилин на полі було багато боротьби. Динамівці захопили ігрову ініціативу та контролювали м’яч, кілька разів потурбувавши голкіпера «Колоса» Євгена Волинця. Так, Сидорчук намагався закинути круглого «за комірець» воротарю, проте Волинець зіграв надійно. Зреагував Євген і після дальнього удару Кабаєва, який супроводжував рикошет.

При цьому й ковалівці отримали шанс провести перспективну контратаку в моменті, коли Забарний обрізався та послизнувся в центрі поля, і одразу четверо футболістів гостей вийшли на Попова та Бущана. На щастя для динамівців, епізод завершився неточною передачею Мякушка.

Решту тайму м’яч зберігався у «біло-синіх», однак в атаках киянам бракувало точного останнього пасу або влучного удару. Непоганим пострілом зі штрафного відзначився Циганков, який закручував м’яч під поперечину, проте Волинець перевів круглого на кутовий. Дві дальні спроби мав Сидорчук – обидві були неточними, а під завісу першого тайму пострілом здалеку відзначився Шепелєв, який із напівкола штрафного цілив у праву «дев’ятку», але був трохи неточним.

Після перерви малюнок гри не змінився: динамівці майже всією командою перебували на половині поля гостей, які зосередилися на обороні. Однак успіхів в атакувальних діях кияни не досягли. Перший гострий момент виник не біля воріт «Колоса», а в володіннях «Динамо», коли Оріховський на 61-й хвилині перевірив реакцію Бущана – Георгій зіграв надійно.

За гостроту з боку «біло-синіх» відповідав Джастін Лонвейк, який вийшов на заміну. Щойно з’явившись на полі, нідерландець першим дотиком міг переправляти м’яч у ворота «Колоса» після передачі від Буяльського – завадив Волинець.

А на 68-й хвилині завдання «Динамо» здобути три очки ще більш ускладнилося: Денис Попов зірвав атаку «Колоса», сфоливши проти Мякушка перед штрафним, та заробив друге попередження, залишивши свою команду в меншості.

Незважаючи на нерівність чисельності складів, динамівці продовжили грати першим номером. Той-таки Лонвейк мав замикати скидку Гармаша після багатоходівки «Динамо», проте примудрився з кількох метрів запустити м’яч вище воріт. А Сидорчук потужно пробивав із лінії штрафного під штангу – Волинець вкотре врятував свою команду.

Фінальний свисток зафіксував мирову – 0:0, хоча на останніх хвилинах на полі спалахнули пристрасті, які вилилися в суперечку між Богдановим і Сидорчуком.

Вже наступного четверга, 17 листопада, київське «Динамо» проведе перенесений матч 1-го туру УПЛ із «Інгульцем». Місце зустрічі те саме – стадіон «Динамо» імені Валерія Лобановського. Наразі кияни залишаються 5-ми в турнірній таблиці, відстаючи від лідера «Дніпра-1» на 12 очок і маючи одну гру в запасі.