Тренер з фізичної підготовки «Динамо» Віталій Кулиба розповів про перші дні підготовки команди на зборі в Австрії та особливості й специфіку роботи:
- Зазвичай гравцям трохи важкувато працювати протягом перший днів, оскільки у цей час багато бігової та силової роботи, а також без м’ячів. Хлопці не дуже люблять виконувати такі вправи, де немає м’яча. Але ми намагаємося чергувати різні види роботи, урізноманітнювати вправи та трохи розвантажувати гравців.
- Скільки ще днів буде така робота?
- Річ у тім, що одна група гравців почала працювати 10 днів тому, пізніше приєдналася інша група, а нещодавно приїхали збірники команди U21. Потрібно усіх вивести на певний рівень фізичної готовності. Перша група працюватиме у такому режими, може, ще з тиждень, а решта буде поступово до них підтягуватися.
- Як швидко гравці молодіжної збірної України, які сьогодні почали роботу, приєднаються до основної групи?
- У них за планом буде кілька втягуючих днів, багато бігової роботи – великий об’єм, але низька інтенсивність. За 2-3 дні вони пройдуть тест на витривалість і потім вже будуть працювати інтенсивніше ще пару тижнів.
- Коли гравці влітку беруть участь у таких великих турнірах як чемпіонат Європи, наскільки їм важко проводити підготовку та втягуватися у новий сезон?
- На мою думку, їм важче, ніж іншим, адже у них майже немає відпустки й зовсім мало відпочинку. І психологічне навантаження велике, і фізичне. Звісно, гравцям потрібно давати відпочинок, тому що протягом сезону вони проводять дуже багато матчів на високому рівні. Єврокубкові поєдинки – це додаткове навантаження та велика відповідальність. Тож, дійсно, відновлюватися після таких турнірів нелегко. Тому тренерський штаб дав їм два тижні відпочити, тож вони лише зараз почали працювати. Сподіваюся, вони відновилися та будуть готові до наступного сезону.
- Вчора був незвичний день на тренувальному полі – гравці менше працювали з м’ячем, а більше було силової роботи, розкажіть про неї детальніше.
- Вчора день був присвячений розвитку швидкісно-силових якостей, які дуже важливі у футболі, адже під час матчів буває багато боротьби за м’яч, часто футболісти мають вигравати м’яч у єдиноборствах. Тож такі вправи потрібно періодично робити. Вони й самі по собі непрості, але, якщо ми включаємо дії з такою спрямованістю в роботу, навантаження переносяться легше. Бо якщо виконувати лише вправи на витривалість, специфічну бігову роботу, навантаження накопичуються.