Віталій Буяльський: «Перехід до дорослого футболу – дуже важкий процес»

Віталій Буяльський: «Перехід до дорослого футболу – дуже важкий процес»

Півзахисник молодіжного складу Віталій Буяльський нинішньої осені дебютував у першій команді «Динамо». Про свою поки ще недовгу футбольну кар’єру та плани на майбутнє Віталій розповів в інтерв’ю клубному сайту.

- Коли виповнилося шість років, батьки записали мене до секції футболу. У 12 років пощастило потрапити до спортивного футбольного інтернату, який знаходиться в Києві. Тут я почав навчатися і професійно займатися футболом. А в 16 років отримав запрошення до «Динамо-2».

- Ти згадав про інтернат. Виїхати до 12 років з рідної Калинівки (Вінницька область) до столиці було напевно непросто...

- Неймовірно важко було перші два роки – і морально, і фізично. Навіть хотів поїхати додому! Дзвонив батькам, просив, щоб вони мене забрали. Але вони не забирали, казали, що я маю займатися спортом і прогресувати. Мені, в свою чергу, якось зовсім не хотілося там навчатися. А потім минув час, почав звикати, переставав сильно сумувати за батьками, будинком, друзями.

- А хто був твоїм першим тренером?

- Катальчук Валерій Якович, він тренував мене ще в Калинівці. Багато чому навчив і допоміг мені у процесі становлення футболістом. Коли займався в інтернаті, він був одним із тих, хто просив не кидати його, а продовжувати навчатися, домагатися чогось у житті. Я йому за це вдячний.

- Хто зі знайомих хлопців по інтернату продовжив футбольну кар’єру?

- У принципі, багатьох взяли. Того ж Бадрі Акубардія. Ми з ним навчалися разом в інтернаті, а тепер граємо в «Динамо». Ще Орловський грає у «Буковині», є хлопці в «Оболоні».

- Очікував, що виступаючи за інтернат, можна отримати пропозицію від «Динамо»?

- Ми з татом із дитинства вболіваємо за «Динамо», я хотів грати за цю команду. Буду намагатися і надалі прогресувати, пробувати перейти до першого складу. Я в системі «Динамо з 2010 року. Багато чому за цей час навчився, встиг стати своїм у колективі. Про плани поки що не хочеться розповсюджуватися, а то мало що станеться – у футболі та ж травма, не дай боже, може змінити все життя. Тому про майбутнє краще вголос не розмірковувати

- Комфортно почуваєш на позиції центрального півзахисника?

- Я починав грати у нападі. А після того, як приїхав до Києва, мене поставили до півзахисту. Я не проти, аби вигравали.

- Пам’ятаєш свій дебютний матч за молодіжну команду «Динамо»?

- Це було минулого літа, ми грали з «Оболонню». Я вийшов у другому таймі. Дуже боявся, щоб не «напартачити». Коли виходив на поле, ми вели в рахунку, але в підсумку «Динамо» програло. Незважаючи на результат, тренер сказав, що мій дебют вдався, я швидко увійшов до гри.

- За рік після цього ти виходиш у футболці першої команди в матчі Кубка України. Непоганий прогрес, погодься?


- Про те, що заявлений на цей матч за першу команду, дізнався з телефонної розмови. Мені подзвонили після гри з «Чорноморцем», сказали, буду тренуватися з першою командою й поїду на гру до Кременчука. Так потрапив до запасу. Сидів на лавці, коли покликав другий тренер і сказав виходити на поле. Я переодягнувся, вислухав установку. Здається, непогано зіграв, хоч і часу було замало.

- Часу справді небагато – близько 7 хвилин. Ти навіть встиг запам’ятатися ударом у бік воріт суперника. Так хотілося забити?

- Намагався грати через старших гравців, у них все ж таки більше досвіду. Багато хто мені підказували, особливо Корреа та Мілевський.

- Із кого з півзахисників «Динамо» береш приклад?


- Пригадую найкращих динамівських півзахисників того періоду, коли команда демонструвала фантастичний футбол. Це і Ребров, і Белькевич.

- Зараз ти стабільно виступаєш за молодіжний склад, тренери тобі довіряють. Які стосунки встановилися з Олександром Хацкевичем?

- Подобається, що тренер до всіх ставиться однаково – нікого не виокремлює. Іноді перед іграми проводяться індивідуальні бесіди. Після матчу із «Кременем» Олександр Хацкевич запитав про атмосферу в команді, привітав із дебютом.

- Нещодавно в матчі за юнацьку збірну ти отримав травму. Як зараз себе почуваєш?


- У грі проти збірної Казахстану потягнув пах і продовжити матч не міг. Але це для футболу справа звична. Головне, щоб травм було якомога менше. Був у лікарні, вже все гаразд. Готовий грати надалі.

- Часто у молодих футболістів не вистачає часу на навчання. Як у тебе з цим справи?

- Я навчаюся в Інституті фізкультури, на другому курсі. До речі, саме зараз складаю сесію.

- Викладачі послаблення роблять?

- Знаєте, якось не дуже (сміється). Все одно доводиться з’являтися на заняттях, здавати роботи. Ким буду після завершення інституту? Тренером.

Яна Котик, спеціально для Інформаційного відділу ФК «Динамо» (Київ)

Інші новини

Титульний партнер
Технічний партнер
Офіційний партнер