Євген Ястребинський: «Тренери юнацької команди регулярно цікавляться нашими хлопцями»

Євген Ястребинський: «Тренери юнацької команди регулярно цікавляться нашими хлопцями»

Першу частину сезону 2020/21 команда київського «Динамо» U17 (гравці 2005 року народження) завершила у статусі лідерів чемпіонату, пройшовши турнірний шлях без поразок. Наша команда випередила однолітків із «Шахтаря» завдяки більш ніж переконливій різниці м'ячів – 50:8.

Після того, як юні футболісти вирушили на зимові канікули, проміжні підсумки їх виступу підбив старший тренер «Динамо» U17 Євген Ястребинський:

- Перше місце після осінньої частини чемпіонату поки що ні про що не говорить. У нас однакова кількість очок із «Шахтарем», від якого не вдалося відірватися. Але якщо оцінювати в цілому – результатом я задоволений, ми пройшли першу частину сезону без поразок, зуміли багато забити та мало пропустити.

- У вас найрезультативніша команда чемпіонату, у деяких матчах хлопці забивали навіть по 8-9 м'ячів. Це свідчить швидше про високий рівень підготовки динамівської академії чи рівень конкуренції у чемпіонаті?

- Команди з Тернополя та Луцька, які ми перемагали з таким великим рахунком, зайшли цього року з Вищої ліги. Тому, швидше за все, вони не були готові до нашої гри та рівня Еліт-ліги.

- Динамівці Дзень та Кремчанін – найкращі бомбардири першості (12 та 11 голів відповідно). Це головна ударна сила команди?

- У нас велика група гравців, які забивають, і ми сподіваємось на кожного з них. Відзначаються гравці будь-якого амплуа – і захисники, і півзахисники, і нападники. У нас немає такого, щоб ми покладали надії лише на когось певного чи залежали лише від цих гравців. Будь-який футболіст може скористатися моментом та завдати результативного удару.

- Зокрема, Дзень став одним із трьох динамівців, відзначених «Золотим м'ячем ДЮФЛУ». Його нагорода є закономірною?

- Думаю, так. Дзень забив найбільше, і минулого року також вирізнявся результативністю. Крім того, він був викликаний до збірної U17 і відзначився одним із голів у ворота збірної Португалії у рамках відбору на чемпіонат Європи. Напевно, це теж зробило свій внесок.

- У «Динамо» U17 було лише дві нічиї – і обидві з «Шахтарем». То були ключові поєдинки чемпіонату?

- Так, це були основні матчі першої частини чемпіонату. Усі поєдинки з «Шахтарем» відрізняються принциповістю, своєю бойовитістю. І наші хлопці, і гравці гірників завжди особливо налаштовуються на ці зустрічі. Хто краще готовий, хто використав свої моменти – той перемагає. Але в першій грі ми поступалися по ходу матчу 0:1, потім вели з рахунком 2:1 – і зрештою зіграли внічию. Другий матч завершили безгольовою нічиєю, хоч і у нас, і у «Шахтаря» були моменти. Напевно, результат є закономірним.

- Враховуючи, що це останній рік навчання в академії, команда вже збалансована та зіграна?

- Так, у нас є кістяк. Група гравців збалансована, рухаємось далі.