Заходи культурної дипломатії на присвяту спортивному спадку Валерія Лобановського в Кувейті

Заходи культурної дипломатії на присвяту спортивному спадку Валерія Лобановського в Кувейті

Упродовж трьох днів під патронатом Посольства України в Державі Кувейт у цій країні пройшла низка заходів, присвячених вшануванню спортивного спадку Валерія Лобановського. Участь у подіях в якості гостей взяли й посланці футбольної України - віце-президент ФК "Динамо" Київ Олексій Семененко й арбітр ФІФА Мирослав Ступар.

Два роки тому Надзвичайний і Повноважний Посол України в Державі Кувейт Олександр Балануца виступив із ініціативою створення першої арабськомовної книги про легендарного тренера Валерія Лобановського, який у 1994-1996 роках очолював збірну Кувейту. 

Олександр Балануца, котрий є великим футбольним уболівальником і шанувальником київського "Динамо", звернувся з відповідною пропозицією до президента київського "Динамо" Ігоря Суркіса. Олексій Семененко, який працював із Валерієм Лобановським із 1989 року, курував цей проєкт з боку нашого клубу та допоміг у впорядкуванні книги про всесвітньо відомого українського тренера. Зокрема, сторінки видання прикрасили звернення, фотографії й автографи видатних учнів Метра - володарів "Золотого м'яча" Олега Блохіна, Ігоря Бєланова й Андрія Шевченка.

"Цікаво, що коли Олександр Балануца виконував дипломатичну місію в ОАЕ, він відкрив там дитячу академію, яку назвав на честь київського "Динамо", тому що з дитинства вболіває за наш клуб. Окрім того, бабуся нашого Посла була шкільним викладачем тренера воротарів "Динамо" Михайла Михайлова, котрий, як і родина Балануц, жив у Кропивницькому", - розповів Олексій Семененко.