Перемога в Кубку України. 1998 рік

31 травня 1998 року київське «Динамо» втретє у своїй історії стало володарем Кубка України. У вирішальному матчі «біло-сині» на Республіканському стадіоні перемогли столичний ЦСКА. Пропонуємо згадати турнірний шлях нашої команди.

«Динамо» розпочало свій кубковий виступ з 1/16 фіналу, де зустрілося з «Динамо-3» (тоді регламент дозволяв перетинатися по турнірній сітці командам-одноклубникам), яке до цієї стадії перемогло «Паперовик» із Малина (2:1 у додатковий час), столичну «Оболонь-ПВО» (3:1), хмельницьке «Поділля» (4:0 удома та 3:1 на виїзді) та «Хімік» із Сєвєродонецька (2:1 удома та 2:1 на виїзді).

Відверто кажучи, боротьби не вийшло. Уже в першому поєдинку, який відбувся на заміській клубній базі в Кончі-Заспі, основна команда забезпечила собі більш ніж комфортну перевагу, здолавши одноклубників із рахунком 5:0 (Шевченко, 5, 70, Калитвинцев, 9, 83, Белькевич, 72), а за півтора тижня на стадіоні «Динамо» в результативному матчі знову здобула перемогу, хоча після першого тайму поступалася в рахунку, – 5:3 (Леоненко, 54, 59, 80, 81, Козленко, 67 – Сосновський, 26, Єсип, 75, Сухомлинов, 78).

У 1/8 фіналу суперником киян уже став новачок елітного вітчизняного дивізіону – «Металург» із Маріуполя. Цього разу «біло-сині» не дозволили супернику забити жодного м’яча у двох матчах: удома підопічні Валерія Лобановського розгромили суперника з рахунком 3:0 (Ребров, 16, пен., Шевченко, 68, Косовський, 86), а на виїзді здобули мінімальну перемогу завдяки єдиному голу Реброва на 73-й хвилині.

На чвертьфінальній стадії «біло-синім» протистояв володар Кубка України-1994 – одеський «Чорноморець». Сили команд знову виявилися нерівними, й динамівці розгромили суперника в обох поєдинках – 3:0 вдома (Шевченко, 13, Герасименко, 40, Ребров, 72) та 4:1 на виїзді (Шевченко, 24, Ребров, 35, 52, пен., Герасименко, 50 – Скоропад, 37).

У боротьбі за вихід до фіналу «Динамо» зійшлося з «Кривбасом» із Кривого Рогу. І знову кияни забезпечили собі комфортну перевагу за підсумками першого матчу, обігравши суперника в гостях із рахунком 4:2 (Каладзе, 21, Ребров, 50, Шевченко, 70, Гусін, 82 – Шищенко, 28, Римшин, 85), а вдома лише підтвердили свої кубкові амбіції завдяки єдиному голу Реброва на 41-й хвилині.

У вирішальному поєдинку підопічні Валерія Лобановського зійшлися зі столичним ЦСКА, який, як і «біло-сині», на турнірній дистанції не програв жодного поєдинку. Але кияни ошелешили суперника вже в самому дебюті поєдинку – не встигнув диктор оголосити склади команд, як Шевченко після класної передачі Герасименка відкрив рахунок у зустрічі. Гра продовжилася на зустрічних курсах, і на 33-й хвилині після класно розіграної комбінації Гусін м’яко накинув м’яча під удар Шевченку (у підсумку Андрій став найкращим бомбардиром тогорічного розіграшу турніру, забивши 8 м’ячів), який з району 11-метрової позначки буквально розстріляв голкіпера.

Здавалося, що за такої ситуації руки опустяться в будь-якої команди. Але Володимир Безсонов знайшов правильні слова для своїх підопічних, і після перерви моменти один за одним почали виникати біля воріт «Динамо». Спочатку Цихмейструк ударом з дальньої відстані струсонув поперечину, згодом Олійник не реалізував пенальті (з його ударом впорався Шовковський), і, нарешті, зусилля «армійців» були винагороджені на 65-й хвилині, коли навіс Цихмейструка з правого флангу головою замкнув Новохацький.

На куражі ЦСКА доклав усіх зусиль, аби зрівняти рахунок, натомість ближчими до третього забитого м’яча були динамівці – спочатку Шевченко міг оформити хет-трик, але суперника врятувала стійка, а згодом із потужним ударом Михайленка з меж штрафного майданчика впорався голкіпер.

У підсумку, «Динамо» здобуло Кубок України – третій в історії клубу та перший для Валерія Лобановського, який перед початком сезону повернувся до рідної команди.

«Динамо» (Київ) – ЦСКА (Київ) – 2:1 (2:0)

31.05.1998. Київ. Республіканський стадіон. 42 700 глядачів.

Арбітри: Ігор Ярменчук (Київ) – Михайло Овчар (Калуш) та Юрій Деревянко (Львів).

«Динамо»: Шовковський Олександр, Кирюхін Олександр, Герасименко Олексій (Калитвинцев Юрій, 63), Головко Олександр, Ващук Владислав, Гусін Андрій (Михайленко Дмитро, 66), Каладзе Кахабер, Кардаш Василь (Радченко Олександр, 89), Косовський Віталій, Шевченко Андрій, Ребров Сергій.

Тренер: Лобановський Валерій.

ЦСКА: Рева Віталій, Левченко Віталій, Балацький Анатолій (Ільченко Сергій, 63), Балицький Віталій, Семчук Дмитро, Уляницький Віктор, Гогіль Ігор (Новохацький Василь, 46), Крипак Яків, Городов Олексій, Олійник Олексій, Цихмейструк Едуард.

Тренер: Безсонов Володимир.

Голи: 1:0 – Шевченко Андрій (1), 2:0 – Шевченко Андрій (33), 2:1 – Новохацький Василь (65).

Нереалізований пенальті: Олійник Олексій (62, воротар).

Попереджені: Семчук Дмитро (17), Гогіль Ігор (29), Крипак Яків (82).