Ми гарантуємо Україні духовну незалежність – звернення Президента Володимира Зеленського 01.12.2022

Вільний народе незламної країни!

Щороку 1 грудня ми згадуємо подію, яка визначила історію. Подію, яка сказала дуже багато про всіх нас, про українців. Про те, хто ми є. І про те, ким ми ніколи не будемо.

1 грудня 31 рік тому відбувся референдум, який об’єднав усю територію нашої держави. Ніхто з наших людей не залишився за межами всеукраїнського рішення. Київ і Севастополь, Одеса й Крим, Львів і Черкаси, Чернігів і Харків, Донецьк і Херсон, Запоріжжя й Луганськ, Хмельниччина й Кіровоградщина, Волинь і Дніпропетровщина, Суми й Закарпаття, Франківськ і Тернопіль, Житомирщина й Чернівці, Вінниця, Київщина, Миколаїв, Полтава, Рівне... Всі підтримали.

Люди підтвердили Акт проголошення незалежності України – вільно й законно. Це був справжній референдум, а не якась імітація. Це був чесний референдум, і саме тому його визнав світ.

І було важливо, що не просто політики, а саме люди поставили крапку в історії імперії, яка будувалася на запереченні волі людей. Яка вбивала, намагаючись увічнити заперечення волі людей, але яку люди все одно повалили. І якраз своєю волею.

З того дня 1991 року українці пережили багато намагань перетворити крапку на три крапки чи на крапку з комою. Ми бачили багато діячів, які не могли заспокоїтися, що імперію таки повалили.

01.12.2022, 23:09
Титульний партнер
Технічний партнер
Офіційний партнер