На fcdynamo.com ‒ хронологія золотих динамівських сезонів.
Сергій Ребров повернув у столицю чемпіонство, «Динамо» перезавантажило склад, нове покоління взяло гру на себе. Про все це – в розповіді про золотий сезон 2014/15 в історії київського «Динамо».
Нове обличчя «Динамо»
В окремий список можна виписувати дійсно майстерних, справді спортивно цікавих футболістів, які за шість років без титулу не ставали з «Динамо» чемпіонами України. Проте з приходом Сергія Реброва з’явилася надія. Очоливши команду в розпал сезону 2013/14, позначеного бойовими діями на Донбасі, шоковим станом гравців (особливо легіонерів), а також поступовим крахом низки клубів із тимчасово окупованих територій, Сергій Станіславович проявив тренерський талант і з семи матчів минулого чемпіонату виграв п’ять. У тому числі – з рахунком 2:1 обіграв «Шахтар» у фіналі Кубка України, коли двічі забив Домагой Віда (в одному випадку – з фатальним рикошетом від Кучера). Той трофей, здобутий на стадіоні «Ворскла» імені Бутовського в Полтаві, дав нові надії киянам. Хай і завершили вони чемпіонат на небувалому до ХХІ століття 4 місці.
Літо 2014 року відкривало можливості Сергію Реброву провести власну комплектацію в «Динамо». Головним придбанням став 23-річний нападник Лукаш Теодорчик, придбаний за 4,4 млн євро у польського «Леха» прибув. Не менш важливим завданням було розібратися з наявними кадрами. Побували в орендах воротар Максим Коваль і півзахисник Аруна Лукман («Говерла»), півзахисники Дуду («Палмейрас») та Роман Безус («Дніпро»), вінгер Андрес Ескобар («Атлетико Насьональ»), нападник Марко Рубен («Росаріо Сентраль»).
В «Вест Бромвіч Альбіон» перейшов 25-річний форвард Ідейє Браун. 23-річний півзахисник Адмір Мехмеді проданий в «Фрайбург». 28-річний захисник Бенуа Тремулінас відправився в «Севілью». Воротар Денис Бойко перейшов у «Дніпро», щоб тріумфально дістатися до фіналу Ліги Європи, де програє... Тремулінасу. Огнен Вукоєвич, один із найулюбленіших хорватів, повернувся на батьківщину – в загребське «Динамо».
«Ребров працює в правильному напрямку, чітко розуміючи, що він хоче. Це вдумливий спеціаліст, який на сьогоднішній день розуміє, як створити хорошу команду. Поки що говорю - хорошу. Може, я через півроку скажу - супер-команду. Хлопці повірили в Реброва й не можуть його підвести».
Президент ФК «Динамо» Київ Ігор Суркіс, інтерв’ю офіційному клубному сайту, осінь 2014 року.
Безпрограшний чемпіонат на фоні європейської надії
Сезон 2014/15 «Динамо», як володар Кубка України, починало в матчі за Суперкубок. На рівних граючи проти «Шахтаря» аж до ендшпілю, кияни все ж програли команді Луческу. На «Арені Львів» рахунок відкрив Гладкий з передачі Ракицького (75-та хвилина), а вже в компенсований час ще один майбутній збірник України – Марлос – замкнув пас Болбата.
Втім, надалі підопічні Реброва більше давали приводів для радості. Безпрограшна серія в усіх турнірах тривала з липня по середину жовтня й зупинилася лише на позначці 13 ігор – розгромною поразкою в Ольборзі. Втім, вона не мала фатального значення – з групи Ліги Європи, де ще були «Ріо Аве» та «Стяуа», «Динамо» вийшло з першого місця, вигравши всі інші матчі. Далі здобуло яскраві перемоги над «Генгамом» та «Евертоном». 5:2 над ліверпульським клубом при майже 70 тисячах вболівальників стали найбільш видовищним матчем «Динамо» під орудою Реброва, а також побили тогочасний рекорд Ліги Європи за кількістю глядачів.
Лише в чвертьфіналі кияни склали зброю перед «Фіорентиною», хоча вели в рахунку в домашньому матчі після голу Ленса (1:1 після голу Бабакара). У Флоренції забивали Гомес і Варгас, а найбільш яскравим гравцем протистояння фахівці визнали Салаха – того самого, якому пізніше підкориться Ліга чемпіонів у складі «Ліверпуля».
«Динамо» ж, захопивши лідерство вже на старті чемпіонату України, не ослабляло хватку. Стабільності столичного суперклубу могли б позаздрити навіть його попередні успішні покоління. Свій головний матч півріччя – осінню зустріч із «Шахтарем» на НСК «Олімпійський» ‒ динамівці виграли завдяки голу Віди з подачі Ярмоленка. Домагой у ті роки славився як неперевершений майстер підключення до чужих воріт, особливо фартовий у центральних матчах.
Брозович і Жиньяк обрали не Київ
Під час зимового антракту новини надходили різні. Наприклад, за повідомленням низки ЗМІ, «Динамо» (Київ) цікавилося 22-річним півзахисником «Динамо» (Загреб) Марцело Брозовичем. На жаль, це так і залишилося на рівні чуток. А хорват невдовзі перейшов до «Інтернаціонале», де успішно продовжив свою кар’єру. А от 28-річний Андре-П'єр Жиньяк на той момент догравав у марсельському «Олімпіку». Французький збірник також називався в контексті інтересу нібито від нашого клубу, обрав зовсім екзотичний варіант - Мексика, «Тигрес». Ще два імена в колекції тих, чий перехід залишився в трансферних чутках, ‒ захисники Джефферсон («Спортінг», Португалія) та Франк Табану («Сен-Етьєн», Франція).