Mardan Stadium

Чукарички

Белград
ТМ

На навчально-тренувальному зборі у Туреччині другим суперником київського «Динамо» у контрольному матчі стане сербський футбольний клуб «Чукарички» із міста Белград.

Поточний сезон

У нинішньому сезоні Суперліги Сербії «Чукарички» провели 21 поєдинок, стартувавши з двох перемог над «Вождовацем» та «Металацем» з однаковим рахунком 2:1. Але потім команда виглядала менш упевнено, чергуючи, поразки, нічиї та перемоги. Наступного разу здобути дві перемоги поспіль вдалося лише у 9-му і 10-му турах над «Спартаком» (Суботиця) та «Напредаком» і теж обидві з рахунком 2:1. У листопаді суперник динамівців видав серію із трьох нічиїх. Завершили ж першу частину серби на мажорній ноті, здобувши у чотирьох поєдинках три перемоги та одного разу зігравши у нічию. Наразі, після 21-го зіграного туру, команда з Белграда іде у турнірній таблиці на третьому місці, набравши 38 очок (10 перемог, 8 нічиїх, 3 поразки, різниця м’ячів 38:20). «Чукарички» відчутно відстають від лідерів чемпіонату - «Црвени Звєзди», яка посідає другу сходинку, на 16 очок та «Партизана», що очолює турнірну таблицю - на 21. Щоправда, і від найближчого переслідувача - «Войводини» - «горяни» перебувають на безпечній відстані у 8 очок.

Друга частина сезону розпочнеться для наших суперників 12 лютого – виїзним матчем чемпіонату із командою «Црвена Звєзда» (Белград).

Європейську кампанію 2021/22 серби провели у Європейській Лізі Конференцій УЄФА, де спочатку за сумою двох матчів перемогли азербайджанський «Сумгаїт» (0:0 вдома та 2:0 на виїзді), а потім поступилися шведському «Хаммарбю» (3:1 вдома та 1:5 на виїзді) та вибули зі змагань.

На зборі в Туреччині «Чукарички» вже провели три контрольні матчі: із краснодарською «Кубанню» (перемога 1:0), словенською «Мурою» (нічия 1:1) та словацьким ДАКом 1904 (перемога 2:0). Після зустрічі із динамівцями у сербів запланований спаринг із ще однією українською командою – «Інгульцем» із смт Петрове.

Склад

Середній вік гравців поточного складу команди «Чукарички» складає 23,2 роки, а загальна вартість виконавців оцінюється у 18,05 млн євро за даними Transfermarkt.

«Горяни» провадили жваву трансферну кампанію в літньо-осінній період, щоправда, підписували переважно вільних агентів та повертали гравців із оренди. А ось взимку сербська команда не особливо активна ні у запрошенні нових футболістів, ні у прощанні із тими, що перебувають у команді. Зокрема, белградський колектив поповнили лише двоє новачків: 21-річний правий вінгер Матея Жувіч на правах вільного агента, якого одразу віддали в оренду до команди сербської Першої ліги «Железнічар» (Панцево), а натомість звідти повернули 22-річного опорного півзахисника Александара Дьйордьєвича, який виступав там на правах оренди. Залишив же команду 19-річний центральний нападник Михайло Баїч, який перйшов до молодіжної команди хорватського «Осієка».

Примітно, що «Чукарички» роблять ставку на своїх вихованців, про що говорить достатньо молодий середній вік команди, та майже не запрошують легіонерів. У команді їх усього 7 – це лише 24,1% від усього складу (переважно чорногорці та боснійці). Також є один сенегалець (27-річний правий вінгер Ібрахіма Ндіайє) та представник Ямайки (22-річний правий вінгер Норман Кемпбелл).

Протягом нинішнього сезону найбільше матчів – по 20 – провели праві вінгери Мілан Савич та Стефан Чолович, стабільно були присутні у стартовому складі «Чукаричок» центральний захисник Стефан Шапич, голкіпер Джордже Петрович, правий захисник Міладин Стеванович та опорний півзахисник Срджан Міяйлович – вони провели найбільше ігрового часу на полі. В атаці ключовими виконавцями є атакуючий півзахисник Асмір Каєвич та центральний півзахисник Стефан Ковач. Найрезультативніший гравець – 22-річний форвард Джордже Йованович, на рахунку якого 11 голів у чемпіонаті (1 з пенальті).

Тренер

Посада головного тренера «Чукаричок» достатньо нестабільна – кожного року команду очолює новий спеціаліст. З 2018 по 2019 роки біля керма белградців стояв боснійський спеціаліст Сімо Крунич, у 2019-2020 – Александар Веселинович, у 2020-2021 – Душан Джорджевич, а влітку 2021 року на цю посаду було призначено на той момент 43-річного Сашу Іліча.

За роки ігрової кар’єри Іліч виступав на позиції півзахисника під номером 22. Грав за сербський «Партизан» майже десять років – з 1996-го по 2005 роки, крім півроку, проведених на правах оренди в «Сельті». Він відомий своїми видатними якостями плеймейкера, також немало і сам забивав (за «Партизан» 200 матчів, 98 голів). Влітку 2005 року перейшов до турецького «Галатасарая», за який у сезоні 2005/2006 забив 12 м’ячів та став чемпіоном Туреччини. Також протягом двох років виступав за австрійський «Ред Булл», а у 2010-му році повернувся до «Партизана», за який грав до 2019-го року. Разом з командою двічі ставав чемпіоном Сербії – у сезонах 2011/2012 та 2012/2013.

У складі збірної Сербії та Чорногорії їздив на чемпіонат світу 2006 року у Німеччині. Забив м’яч у матчі зі збірною Кот д’Івуару, який завершився з рахунком 3:2 (це був останній гол в історії збірної Сербії та Чорногорії).

Робота на чолі команди «Чукарички» - його перший досвід у якості тренера.

Український слід

У «Чукаричках» починали свою футбольну кар’єру захисник Горан Гавранчич та півзахисник Мілош Нінкович, які пізніше виступали за «Динамо». Для Гавранчича контракт із цією командою був першим у професійній кар’єрі. Нагадаємо, до «Динамо» Гавранчич перейшов у січні 2001 року на запрошення Валерія Лобановського та виступав за нашу команду до 2008-го року (136 матчів, 22 голи). Разом із «Динамо» Гавранчич чотири рази ставав чемпіоном України та стільки ж разів вигравав національний кубок.

Мілош Нінкович розпочав футбольну кар'єру у футбольній школі клубу «Чукарички», оскільки його сім'я мешкала в белградському районі Чукарички й секція цього клубу знаходилася недалеко від його будинку. А у 17 років дебютував за основну команду «Чукаричок». Через два роки, влітку 2004-го перейшов до «Динамо», у якому провів 9 років. За цей час зіграв 109 матчів, забив 14 м’ячів. Двічі ставав чемпіоном України, тричі вигравав кубок та п’ять разів – Суперкубок.

16:15' —

Доброго вечора всім уболівальникам Динамо! Сьогодні кияни проведуть черговий спаринг на зимових зборах. суперником у якому стане представник Сербії - футбольний клуб Чукарички (Белград).

16:20' —

Динамо розпочне матч у такому складі: 71. Бойко - 24. Тимчик, 6. Бурда, 34. Сирота, 44. Дубінчак - 8. Шепелєв, 9. Бражко, 19. Гармаш, 14. де Пена, 99. Антюх - 28. Кулач.

16:25' —

Стартовий склад ФК Чукарички: 1. Петрович - 6. Стеванович, 26. Дрежгич, 65. Шапич, 86. Роганович - 77. Ковач, 22. Міяйлович, 23. Чолович, 88. Лукич, 27. Савич - 7. Раконьяк.

16:30' —

Нагадаємо, на першому зборі в Іспанії кияни провели чотири спаринги, в яких здобули три перемоги та одного разу зіграли внічию, а другий тренувальний збір, що проходить у Туреччині, розпочали з перемоги над болгарським Лудогорцем (4:1).

16:40' —

Чукарички є рідною командою для двох сербських футболістів, які виступали за нашу команду - Горана Гавранчича та Мілоша Нінковича.

17:00' —

Динамо сьогодні зіграє у біло-блакитному комплекті форми, наші суперники - у чорному екіпіруванні.

1' —
Матч розпочався!

Динамівці розвели м'яч із центру поля.

3' —

Перший гострий момент записав на свій рахунок Гармаш. Кулач отримав м'яч у штрафному від Тимчика та відпасував п'ятою на Дениса, який завдав удару по воротах - голкіпер був на місці.

9' —
Небезпечно!

Антюх виграв боротьбу за м'яч і завдав удару здалеку - Петрович цей постріл парирував, а із добиванням Тимчика впорався Шапич.

13' —

Динамівці заробили право на виконання кутового. Навіс Карлоса де Пени винесли захисники Чукаричок.

14' —

Ковач намагався прорватися до воріт Бойка, однак Шепелєв відтіснив суперника від м'яча.

16' —
Рахунок відкрито

Чукарички вийшли вперед - Раконьяк виграв верхову боротьбу у Сироти та замкнув передачу Савича з лівого флангу.

17' —

Раконьяк вигриз м'яч після поперечної передачі Бражка на Гармаша в центрі поля та відпасував на вільного Чоловича, якому вдалося відзначитися після невеликого рикошету - 0:2.

22' —

Савич отримав простір для удару з лінії штрафного - набагато вище воріт.

23' —

Дубінчак виніс м'яч на кутовий після прострілу Чоловича з правого флангу.

24' —

Чукарички виконали два поспіль корнера - з обома стандартами впоралися захисники Динамо.

26' —

Карлос де Пена закручував м'яч у ворота зі штрафного на правому фланзі, однак не влучив у площину.

yellow
28' —

Бражко заработал предупреждение за фол против Раконьяка в центрі поля.

29' —

Міяйлович жорстко зупинив прохід Антюха. Денису потрібна допомога лікарів.

30' —

Антюх знову в грі, беручи участь в атаці Динамо. У наступному моменті Тимчик вкинув м'яч із аута аж до штрафного майданчика на Кулача, який поступився у боротьбі з захисником.

35' —

Сербська команда високо пресингує динамівців на нашій половині поля.

37' —

Дубінчак виконав закидання з лівого флангу на Гармаша, удар якого був заблокований.

38' —

У боротьбі за м'яч в атаці Гармаш сфолив проти Ковача.

40' —

Бурда виніс м'яч після навісу до штрафного Динамо.

41' —

Багато дрібних фолів від гравців Чукаричок в останні хвилини.

42' —

Бойко випустив м'яч із рук за межі штрафного, і Раконьяк намагався скористатися цією помилкою, однак досвідчений голкіпер прикрив м'яч корпусом і виніс його подалі від воріт.

43' —

Антюх увійшов до штрафного майданчика і виконав простріл, на який ніхто з партнерів не відгукнувся.

45' —
Перший тайм завершено

Зустрінемося через 15 хвилин!

46' —
Розпочався другий тайм

Склад Динамо після перерви: 1. Бущан - 94. Кендзьора, 25. Забарний, 89. Боль, 20. Караваєв - 5. Сидорчук (К), 10. Шапаренко, 29. Буяльський, 22. Вітіньйо, 15. Циганков - 17. Ванат.

47' —
Сидорчук!

Після подачі кутового капітан Динамо розрядив "гармату" з-за меж штрафного майданчика - голкіпер Чукаричок врятував свої ворота.

52' —

Кендзьора завадив Савичу перевести м'яч із лівого флангу до штрафного Динамо.

53' —

Динамівські захисники розрядили обстановку після двох кутових у виконанні Чукаричок.

55' —

Вітіньйо накрутив захисника на вході до штрафного з лівого флангу та цілив у ближній кут - трохи неточно.

57' —

Вітіньйо заробив штрафний в 30-ти метрах від воріт, який виконав Циганков. Після подачі до штрафного головою пробивав Ванат - вище воріт.

59' —

Серія кутових із лівого флангу від Чукаричок гостроти біля воріт Бущана не принесла.

61' —

Вітіньйо опинився у положенні поза грою.

62' —

Вітіньйо не дотягнувся до м'яча після подачі Буяльського з правого флангу до штрафного.

yellow
63' —

Дрегжич попереджений за фол проти Вітіньйо.

64' —
Динамо рятує стійка!

Раконьяку вдалося вийти один на один із Бущаном і пробити повз голкіпера, проте м'яч влучив у штангу.

yellow
69' —

Арбітр призначає пенальті після фолу Рогановича на Циганкові!

70' —
ГОООООООЛ!

Голкіпер Чукаричок парирував удар Шапаренка з 11-метрової позначки, однак після добивання Миколи м'яч все ж таки перетнув лінію воріт! 1:2!

yellow
70' —

Ковач заробив попередження за відмашку проти Сидорчука.

72' —
ГОООООООЛ!

Вітіньйо з лівого краю штрафного подав до центру, звідки Віталій Буяльський у дотик переправив м'яч у ворота - 2:2!

76' —

Наставник Чукаричок майже повністю оновив склад, випустивши дев'ятьох свіжих футболістів.

83' —
ГОООООООЛ!

Вітіньйо виводить Динамо вперед! Бразилець прийняв м'яч поблизу штрафного після закидання Сидорчука з центра поля, розібрався з Роганом і відправив сферу під дальню стійку!

83' —
Заміна у Динамо

Замість Владислава Ваната на полі з'явився Артем Бєсєдін!

85' —
Момент!

Після ювелірного пасу від Буяльського Караваєв пробивав із центру штрафного - голкіпер Чукаричок врятував ворота.