Лісабон
Stadionul Giulești

Лісабон
Юнацька Ліга УЄФА. Плей-офф

7 квітня у матчі 1/8 фіналу Юнацької ліги УЄФА сезону 2021/22, перенесеному через повномасштабне вторгнення росії на територію України, київське «Динамо» зустрінеться в Бухаресті з лісабонським «Спортингом». Розповідаємо детальніше про нашого суперника.

Історія участі в Юнацькій лізі УЄФА

«Спортинг» чотири рази брав участь у головному юнацькому клубному турнірі Європи, включаючи поточний сезон. У розіграші 2014/15 португальці не вийшли з групи, набравши 6 очок і фінішувавши третіми в квартеті з «Челсі», «Шальке» та «Марібором». Через два роки команду спіткала та ж доля – така сама кількість набраних балів і третя позиція у суперництві з «Реалом», «Боруссією» Дортмунд і «Легією». А в сезоні 2017/18 лісабонці зайняли прохідне друге місце, поступившись лідерством «Барселоні», проте випередивши «Олімпіакос» і «Ювентус», і потрапили до стикових матчів, де були розгромлені «Зальцбургом» – 5:2.

Тож цьогорічна участь у 1/8 фіналу Юнацької ліги УЄФА є поки найкращим результатом «Спортинга» в ЮЛЧ.

Турнірний шлях

На відміну від киян, яким довелося проводити додатковий матч стадії плей-оф із «Депортиво», «Спортинг» вийшов до 1/8 фіналу напряму, як переможець групи С, в якій змагався з дортмундською «Боруссією», амстердамським «Аяксом» і стамбульським «Бешикташем». Португальці випередили німців і нідерландців на одне очко, набравши 11 залікових пунктів.

Лісабонська команда «розгойдувалася» на старті групового етапу, зігравши внічию у домашньому матчі з «Аяксом» (1:1) та в гостях у «Боруссії» (0:0). Далі слідував непростий візит до Стамбула, де, граючи з 12-ї хвилини в меншості, «Спортинг» зумів до перерви вийти вперед, а коли у другому таймі склади зрівнялися, довів справу до перемоги – 3:1. Щоправда, у наступному поєдинку тріумфував уже «Бешикташ» (2:1) – ця домашня поразка стала єдиною для «Спортинга» на груповому етапі.

Два заключні матчі також не були легкою прогулянкою для португальців, в обох долю протистояння вирішили останні хвилини та один м’яч. Після домашньої перемоги над «Боруссією» (3:2) «Спортинг» вирушив до Амстердама, де вирвав необхідні для лідерства в групі три очки завдяки голу на 87-й хвилині (3:2).

Загалом протягом групового етапу «Спортинг» забив 11 м’ячів (у середньому – по 1.84 за гру) та 8 разів пропускав у свої ворота (1.34 рази за матч). По два голи записали на свій рахунок 17-річні атакувальний хавбек Матеуш Фернандеш і форвард Юссеф Шерміті, ще по одному м’ячу – захисники Діогу Травассуш і представник Гвінея-Бісау Шику Ламба, півзахисники Мігел Менінью та Самуел Жусту (капітан команди), а також нападник Родрігу Рібейру. Ще два м’ячі «Спортинга» – автоголи суперників.

Виступ у національному чемпіонаті

Лісабонський «Спортинг» є 17-разовим переможцем юніорського чемпіонату Португалії (1939, 1946, 1948, 1956, 1961, 1965, 1974, 1983, 1992, 1996, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2012, 2017).

Регулярний сезон поточної національної першості U19 «Спортинг» завершив на другій позиції в групі В, набравши 49 балів у 22-х матчах і програвши 4 очки «Бенфіці». На рахунку команди 14 перемог, 7 нічиїх і одна поразка, різниця м’ячів склала 60:14.

Таким чином «зелено-білі» вийшли до плей-оф чемпіонату, в якому після шести турів перебувають на третьому місці, набравши 10 очок (3 перемоги, 1 нічия, 2 поразки, 10:8). «Спортинг» поступається трьома заліковими пунктами «Порту» та шістьма – «Бенфіці». Обом лідерам лісабонці в очних зустрічах програли – з рахунком 1:3 та 0:1 відповідно.

Найкращим голеадором команди в чемпіонаті Португалії є 18-річний правий вінгер Родрігу Маркеш, який у 13-ти матчах зробив 7 результативних ударів.

Протягом березня «Спортинг» також брав участь у міжнародному товариському турнірі Abtal Cup для юнацьких команд. У рамках змагання португальці провели матчі з однолітками з «Ліверпуля» (1:2) та саудівською командою Future Falcons (4:0), вийшовши в лідери своєї групи.

Тренер

Очолює команду 34-річний Філіпе Педру, який на початку тренерської кар’єри працював асистентом наставника у юніорських і юнацьких командах «Спортинга» (у вікових категоріях від 15 до 19 років). Наступними в його резюме були позиція помічника тренера у «Ешторіл-Прая», а також робота головним тренером у друголігових «Мафра» та «Каса Піа». У 2020 році Філіпе Педру повернувся до клубу, який, за його словами, сформував його як футбольного тренера, та очолив команду «Спортинг» U23, а також керує «Спортингом» U19 в матчах Юнацької ліги УЄФА.

13:45' —

Вітаємо вболівальників Динамо! Сьогодні динамівська команда U19 проведе перший офіційний матч із початку повномасштабної війни росії проти України, в якому в рамках 1/8 фіналу Юнацької ліги УЄФА зустрінеться з лісабонським Спортингом.

13:47' —

Матч відбудеться в Бухаресті на стадіоні Джулешті, а в Україні буде доступний до безкоштовного перегляду на каналі Динамо TV, доступному на платформі MEGOGO, а також у трансляції самого медіасервісу MEGOGO.

13:50' —

Стартовий склад «Динамо» U19: 1. Нещерет - 22. Малиш, 4. Боль, 14. Дячук, 8. Бенедюк - 17. Бражко, 6. Яцик (к), 11. Царенко, 10. Волошин, 30. Діалло - 29. Блізніченко.

Запасні: 12. Ігнатенко, 5. Скрипник, 9. Горбач, 18. Мельніченко, 21. Танчак, 23. Ель Хамліші, 26. Опанасенко.

13:51' —

Стартовий склад «Спортинга» U19: 1. Каллаї – 2. Ештевеш, 3. Ламба, 4. Р.Фернандеш, 5. Назінью – 6. Ессугу, 8. Вейга, 10. М.Фернандеш – 11. Кабрал, 9. Рібейру, 7. Меніну.

Запасні: 22. Пінту, 13. Траввасуш, 14. Батішта, 15. Даніел, 16. Діаш, 17. Феліш, 18. Шерміті.

14:56' —

Команди з'являються на полі. Динамівці виходять із синьо-жовтими прапорами і гратимуть сьогодні за всю Україну.

14:59' —

Футболісти та всі присутні на арені Джулешті вшановують хвилиною мовчання пам'ять загиблих від рук російських окупантів в Україні.

1' —
Матч розпочався!

Гравці Спортинга розвели м'яч із центру поля.

2' —
ГОЛ

Лісабонцям вдалося дуже швидко вийти вперед. Після передачі до правого флангу штрафного від Матеуша Фернандеша відзначився Діогу Кабрал. Руслан Нещерет зреагував на удар, однак переправив м'яч у сітку воріт.

5' —

Штрафний у виконанні Ессугу - над поперечиною.

7' —

Блізніченко заробив стандарт поблизу штрафного Спортинга. Бражко пробив зі штрафного у дальній кут, однак Каллаї перевів м'яч на кутовий.

14' —

У ці хвилини на полі побільшало порушень правил - черговий фол на собі заробив Діалло.

18' —

Допомога лікарів знадобилася Антону Царенку.

18' —

Із трибун за матчем спостерігають президент Динамо Ігор Суркіс, головний тренер Мірча Луческу та гравці першої команди.

19' —

Із лівого флангу оборони Динамо пройшов простріл до штрафного - Рібейру пробив із лічених метрів, але Нещерет парирував удар!

23' —

Кияни ввімкнули пресинг і перехопили м'яч, намагаючись вийти вперед через довгі закидання зі своєї половини поля.

26' —

Самба Діалло прорвався до штрафного Спортинга та опинився на газоні, однак пенальті в цьому епізоді не буде.

28' —
ГОЛ

Спортинг подвоює рахунок, а Діогу Кабрал робить дубль ударом у ближній кут із того ж таки правого флангу штрафного.

30' —

Після подачі кутового Ламба виграв повітря та пробив головою поруч зі стійкою воріт.

33' —

Бенедюк встиг заблокувати простріл після проходу Естевеша правою бровкою.

36' —

Рафаел Фернандеш сфолив проти Діалло та подарував динамівцям право виконати штрафний. Пробити вирішив сам сенегалець, однак влучив прямо в руки Каллаї.

38' —

Меніну вдалося вискочити на ворота Динамо та пробити в падінні - Нещерет прочитав удар і врятував свої володіння.

39' —

Ессугу пробив зі стандарту повз площину воріт Динамо.

40' —

Царенко обіграв суперника на лівому фланзі та перевів м'яч на протилежну бровку, однак продовжити атаку та довести її до удару динамівцям не вдалося.

44' —

Дальній перевід Боля на Малиша вийшов занадто сильним.

45' —

Волошин ефектно вирізав передачу до штрафного Спортинга, але захисники суперників перехопили м'яч.

45' —

Одна хвилина компенсована до першого тайму.

45+1' —

Спортинг заробив штрафний - Меніну спрямував м'яч у зону, яку контролював Нещерет.

45+1' —
Перший тайм завершено
46' —
Розпочався другий тайм
46' —

Діалло заробив на собі черговий штрафний. Бражко направив м'яч крізь стінку, однак трохи неточно - поруч із штангою.

yellow
48' —
Пенальті для Динамо!

Царенко прострілив на Волошина в район 11-метрової позначки, де Назара збив Рафаел Фернандеш. Динамо виконає пенальті.

11
49' —
ГОООООООООООООЛ!

Штатний динамівський пенальтист Володимир Бражко не підвів і цього разу, розвівши м'яч і Каллаї по різних кутах воріт!

54' —

Волошин завдав удару в дальній кут майже з лінії штрафного - неточно.

yellow
55' —

Антон Боль порушив правила проти Рібейру в центрі поля, за що отримав попередження.

57' —

Кутовий для Спортинга. Нещерет встиг зреагувати на небезпечний удар Меніну.

60' —

Діалло прорвався до лицьової лінії ліворуч від воріт Спортинга, але Ештевеш завадив Самбі пробити.

62' —

Волошин подав кутовий із правого флангу, але навіс на ближню стійку не отримав продовження.

63' —

Блізніченко розстрілював Каллаї, який вийшов вперед, однак голкіпер і капітан Спортинга став на заваді м'яча.

63' —
Подвійна заміна у Спортинга

Діаш (№16) замість Меніну (№7) та Шерміті (№18) замість Рібейру (№9).

yellow
68' —

Назар Волошин попереджений за порушення проти Матеуша Фернандеша.

72' —

Небезпечно! Діогу Кабрал завдав прицільного удару з-під Бенедюка, закручуючи м'яч під поперечину, однак влучив у каркас воріт.

77' —

Дячук зупинив просування Кабрала на правому фланзі.

82' —
Шанс!

Самба Діалло зумів у боротьбі з Естевешем завдати удару в дальній кут - Каллаї не дотягнувся до м'яча, однак сфера пройшла поруч зі стійкою.

83' —
Заміна у Спортинга

Травассуш (№13) замість Кабрала (№11).

yellow
85' —

Яцик заробив попередження за фол проти Ессугу.

yellow
86' —

Діалло впав у штрафному Спортинга після контакту з суперником - і заробив жовту картку за симуляцію.

88' —
Заміна у Динамо

Ель Хамліші (№23) замість Царенка (№11).

88' —

Феліш (№17) замість Матеуша Фернандеша (№10).

yellow
90' —

Блізніченко попереджений за грубий підкат проти Ештевеша.

90' —

Три хвилини компенсовано до ігрового часу другого тайму.

yellow
90+2' —

Ще одно попередження у Динамо - цього разу Малиш зіграв рукою.

90+4' —

Динамівці заробили кутовий на останніх секундах. Нещерет приєднався до партнерів у штрафному Спортинга.

90+4' —

Подачу Ель Хамліші з корнера кулаком вибив Каллаї.

90+4' —
Матч завершено

Динамо припиняє свій шлях у Юнацькій лізі УЄФА на стадії 1/8 фіналу. Дякуємо хлопцям за потужний євросезон, а вболівальникам - за підтримку!