Дата заснування: 2003 рік.

Президент: Григорій Козловський.

Головний тренер: Леонід Кучук (Білорусь).

Домашні матчі проводить на стадіоні: «Арена Львів» (Львів).

Результат виступу у минулому сезоні-2021/2022: 11-те місце (18 очок у 17-ти матчах; 4 перемоги, 6 нічиї, 7 поразок, різниця м’ячів – 16:21).

Поточне місце в сезоні 2022/23: 11-те (4 очки у 5-ти матчах; 1 перемога, 1 нічия, 3 поразки, різниця м’ячів 6:8)

Історія

Футбольний клуб «Рух» був створений у 2003 році з ініціативи відомого тренера Мирона Маркевича, який народився у Винниках. Лише за шість років, у 2009-му, була створена доросла команда, президентом якої став Григорій Козловський, а тренером – Роман Гданський.

У 2010-му «рухівці» дебютували у Прем’єр-лізі Львівської області, і протягом 2012--2015 років незмінно ставали чемпіонами. У 2013--2015 роках львів’яни незмінно виходили до фіналу чемпіонату України серед аматорів, але чемпіонами стали лише одного разу, в 2014-му.

У професійному футболі «Рух» дебютував у сезоні-2016/2017, і, посівши друге місце у другій лізі, відразу підвищився у класі. На вихід до Прем’єр-ліги у львів’ян пішло ще три роки, і позаминулий сезон-2020/2021 став дебютним для них у вищому дивізіоні. Його команда завершила на 10-му місці, зберігши прописку в еліті на наступний сезон.

Після 18-ти турів першої половини минулого сезону «Рух» посів 11-ту сходинку у турнірній таблиці із 16-ти команд, щоправда провів на одну гру менше.

Стан справ у нинішньому сезоні

Які минулого року, львів’яни розпочали сезон невдало, поступившись у трьох матчах поспіль - «Металісту» вдома 1:2, «Колосу» на виїзді– 0:2 та «Шахтарю» вдома 0:1, але на відміну від минулого сезону, такі результати не призвели до зміни головного тренера – команду продовжує очолювати білоруський фахівець Леонід Кучук, який керує «Рухом» вже більше року. Нагадаємо, раніше він працював в Україні з «Арсеналом» та кам’янською «Сталлю», а також у 2019-му вже очолював «Рух».

Покращилися результати к львів’ян з четвертого туру – вони перемогли «Зорю» 3:1, а у наступному матчі зіграли унічию 2:2 із «Вересом». Зараз суперник динамівців з чотирма очками перебуває на 11-й сходинці у турнірній таблиці. Але, враховуючи, що серед наступних суперників «Руху» «Динамо» та «Дніпро-1», підопічним Кучука прийдеться дуже непросто.

Звертає на себе увагу той факт, що у середньому львів’яни забивають більше одного м’яча за гру – 6 голів у 5-ти матчах, і за цей час у команді вже визначився яскраво виражений бомбардир – це бразильський нападник Бренер Таллес, який записав на свій рахунок чотири м’ячі з шести. Пропускає ж «Рух» ще більше – 8 м’ячів у 5-ти матчах.

Середній вік футболістів команди зі Львова складає 23,1 рік. За «Рух» виступає півзахисник Валерій Федорчук, який захищав динамівські кольори у сезоні-2016/2017. Також у складі команди є вихованець «Динамо» Олексій Довгий, який розпочинав свою футбольну кар’єру у складі «Динамо-2».

Топ-гравці стартового складу

Протягом перших турів наставник команди Леонід Кучук не надто варіює склад. Майже всі футболісти основного складу взяли участь у всіх 5-х матчах поточного сезону. Це воротар Юрій Паньків, захисник Денис Слюсар, півзахисники Марко Сапуга та Ростислав Лях (відіграли без замін 450 хвилин), нападник Юрій Климчук (439 хвилин), півзахисник Валерій Федорчук (380 хвилин), захисник Роман Дідик (367 хвилин), англійський півзахисник Соломон (359 хвилин), бразильський нападник Таллес (334 хвилини).

Найрезультативніші гравці команди в поточному сезоні УПЛ

Таллес – 4 голи

Роман Дідик, Юрій Климчук – по 1 голу

Статистика зустрічей із «Динамо»

Львів’яни проводять лише свій третій сезон у вищому вітчизняному дивізіоні, тому історія протистояння цієї команди з найтитулованішим клубом України налічує лише три поєдинки в чемпіонаті України. Усі матчі завершилися на користь «Динамо», причому, львів’яни жодного разу не змогли відзначитися в воротах «біло-синіх», тоді як динамівці забили 7 м’ячів.

15:40' —

Вітаємо вболівальників Динамо! Слава Україні! Сьогодні наша команда проведе матч 6-го туру української Прем'єр-ліги проти львівського Руха. Зустріч відбудеться на Арені Львів і розпочнеться о 17:00.

15:42' —

Пряму трансляцію гри організує телеканал 2+2, а на клубному каналі Динамо Київ у Youtube можна буде переглянути матч із 4-хвилинною затримкою.

16:55' —

Команди на полі, на Арені Львів лунає Гімн України у виконанні хорової капели Думка.

16:59' —

Динамо сьогодні грає в основному комплекті форми біло-блакитних кольорів (воротар - у салатовому). Рух - у темно-синій формі, голкіпер - у зеленому комплекті.

17:00' —

Хвилина мовчання в пам'ять про загиблих внаслідок військової агресії росії.

1' —
Матч розпочався!
5' —

Динамо заволоділо ініціативою на чужій половині поля та будує атаки біля володінь суперника.

7' —

Рух заробив право на кутовий - подачу Таллеса винесли захисники Динамо.

8' —

Кутовий для львів'ян із протилежного флангу - цього разу м'ячем потрапив до рук Бойка.

11' —

Удар Циганкова з напівкола штрафного був спрямований вище воріт.

12' —

Буяльський на газоні після удару ззаду по ногах від Довгого.

13' —

Розіграш штрафного динамівцями завершився навісом до штрафного від Шепелєва - м'яч в руках Паньківа.

yellow
14' —

Роман отримав попередження за фол проти Кабаєва.

17' —

Таллес отримав нагоду пробити на вході до штрафного - Бойко парирував цей постріл.

22' —

Довгий ледь не переправив м'яч у ворота Динамо після прострілу зліва на дальню стійку, однак в тому моменті у Руха був зафіксований офсайд.

24' —

Циганков зі штрафного закрутив м'яч в обхід стінки, але в руки Паньківу.

27' —

Рух намагався провести контратаку, однак Вівчаренко на фланзі випередив Климчука.

31' —

Простріл Кабаєва від лицьової лінії був заблокований.

36' —

Гостро! Удар Циганкова головою після подачі Шепелєва пройшов поруч зі стійкою.

yellow
37' —

Довгий грубо зіграв проти Буяльського, зрізавши динамівця.

40' —

Дальній удар Кабаєва пройшов вище воріт.

43' —
ГОООООООЛ!

Віталій Буяльський виводить Динамо вперед! Шепелєв запустив Вівчаренка вздовж лінії штрафного, захисник зробив передачу від лицьової лінії, а Паньків вибив м'яч під удар Буяльському - і Віталій влучно добив ігровий снаряд у сітку!

Img 2266
45' —

Бойко двічі врятував ворота Динамо під завісу першого тайму ціною власного ушкодження.

45' —
Перший тайм завершено
46' —
Розпочався другий тайм

Денис Бойко залишається у воротах.

48' —

Голкіпер Динамо забрав м'яч після удару Климчука.

54' —
  • Воротар #71
54' —

Після семи хвилин у грі Бойко все-таки вимушено поступається місцем на полі Нещерету...

55' —
Заміна
  • Динамо
  • Півзахисник #19
  • Динамо
  • Півзахисник #22
yellow
56' —

Тимчик отримав попередження за фол проти Климчука.

60' —
ГОООООООЛ!

Буяльський робить дубль! Циганков увыйшов до штрафного з правого флангу та прострылив на дальню штангу, звідки по воротах пробив Гармаш, але удар Дениса був заблокований захисником. На добиванні знову опинився Буяльський, який переправив м'яч у ворота!

Vas 0150
61' —

Небезпека біля воріт Нещерета! Удар Бойчука після невеликого рикошету пройшов поруч із каркасом воріт.

64' —
Заміна
  • Рух
  • Півзахисник #10
  • Рух
  • Півзахисник #30
66' —

Ще один гострий момент створили Буяльський і Циганков, проте цього разу Віталій пробив над воротами.

69' —
Заміна
  • Рух
  • Півзахисник #17
  • Рух
  • Захисник #73
74' —

Циганков пробив вище воріт із лінії штрафного після передачі п'ятою від Буяльського.

75' —

Простріл Вівчаренка, який підключився до атаки лівим флангом, був переведений на кутовий.

76' —

Удар Гармаша в площину воріт виніс Роман - динамівці виконають ще один кутовий.

76' —

Цього разу удар Гармаша після корнера пройшов повз ворота.

78' —

Довгий зірвав прорив Буяльського на вході до штрафного, але Ігор Пасхал вибачив гравця Руха, не показавши йому другу жовту картку.

78' —
Заміна
  • Динамо
  • Нападник #11
  • Динамо
  • Нападник #41
79' —

Відмінний удар Циганкова зі штрафного - Паньків у падінні накрив м'яч.

80' —

Повітряна тривога дійшла до Львова. Матч призупинено.

80' —

Матч відновлено після відбою тривоги.

80' —
Заміна
  • Рух
  • Захисник #92
  • Рух
  • Півзахисник #6
80' —
Заміна
  • Рух
  • Півзахисник #99
Соломон
  • Рух
  • Півзахисник #11
80' —
Заміна
  • Рух
  • Нападник #22
  • Рух
  • Півзахисник #23
81' —
ГОООООООЛ!

І одразу Динамо забиває третій м'яч! Після вкидання ауту Гармаш скинув м'яч у вільну зону перед штрафним майданчиком, звідки Тимчик потужно пробив по воротах Руха!