"Динамо" ім. В.В. Лобановського

Чорноморець

Одеса
УПЛ

У 15-му турі української Прем’єр-ліги київське «Динамо» зустрінеться із одеським «Чорноморцем». «Динамо» мало вирушити у гості до суперника, але цей номінально гостьовий для нашої команди матч за згодою сторін було вирішено провести в Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського. Представляємо нашого найближчого суперника.

«Чорноморець» (Одеса)

Дата заснування: 1936 рік

Президент: Леонід Клімов

Головний тренер: Юрій Мороз

Домашні матчі проводить на стадіоні «Чорноморець» (34 164 місць)

Результат виступу в минулому сезоні: 2-ге місце у Першій лізі (61 очко у 30-ти матчах, 18 перемог, 7 нічиїх, 5 поразок, різниця м’ячів 45:23)

Поточне місце в сезоні 2021/22: 12-те місце (11 очок у 14-ти матчах, 2 перемоги, 5 нічиїх, 7 поразок, різниця м’ячів 16:29)

Історія

Офіційною датою заснування «Чорноморця» вважається 1936 рік, що робить його найстарішим професіональним футбольним клубом міста. Протягом своєї історії клуб мав також інші назви: «Динамо» (1936–1939), «Харчовик» (1940, 1944–1950, 1955–1957), «Спартак» (1941) та «Металург» (1955–1957). Від 1958 року футбольний клуб має назву «Чорноморець» з якою виступає дотепер.

У 1965-1967 роказ за «Чорноморець» виступав Валерій Лобановський. У цей час у команді виникали постійні конфлікти між наставником команди Войновим та молодим Лобановським, що вказував на тренерські помилки та доводив хибність рішень. 1966 року Лобановський став капітаном, але наступного року його відрахували з команди.

У розіграші кубку СРСР найбільше досягнення клубу це вихід до півфіналу турніру у 1966 році. Також клуб здобув у 1990 році Кубок Федерації футболу СРСР, ставши його останнім володарем

Після розпаду Радянського Союзу у 1991 році «Чорноморець» опинився у першому дивізіоні українського чемпіонату. В українській першості одеський клуб узяв участь 29 разів, 24 з яких у вищому дивізіоні, а п'ять у першій лізі. Найбільшим досягненням команди за історію стало двічі здобуття титулу срібного призера української вищої ліги у 1995 та 1996 роках під керівництвом Леоніда Буряка. А також здобуття третього місця у вищій радянській лізі 1974 року. Також команда неодноразово здобувала кубок України, зокрема стала першим його володарем у 1992 році та вдруге його виграла у 1994 році.

У 1990-ті команда здобула своє найбільше досягнення у міжнародних турнірах — двічі дійшла до 1/16 фіналу Кубку УЄФА та один раз дійшла до 1/16 фіналу Кубку володарів кубків УЄФА.

За підсумками сезону 2017/18 ФК «Чорноморець» під керівництвом головного тренера Константіна Фролова, зайняв 11-е місце у вищому дивізіоні, і в матчах плей-офф за право грати в УПЛ поступився ФК «Полтава». В результаті одесити знизився в класі і команду залишили більшість гравців основного складу на чолі з головним тренером. Але у липні «Полтава» відмовилася від участі у чемпіонаті, і її місце в УПЛ зайняв «Чорноморець».

У наступному сезоні одесити знову зайняли 11-е місце, і брали участь в стикових матчах з «Колосом», якому «моряки» поступилися та вилетіли в Першу лігу. За підсумками сезону 2020/21 ФК «Чорноморець» повернувся до Прем'єр-ліги.

Стан справ у поточному сезоні

Нинішній сезон складається для «Чорноморця» не найкращим чином: одесити розпочали футбольний рік із трьох поразок проти «Десни», «Дніпра-1» та «Металіста 1925». Далі підопічним Юрія Мороза вдалося здобути виїзну перемогу над «Маріуполем». Після цього «моряки» чергували нічиї з поразками, здобувши свою другу перемогу у поточному сезоні лише у минулому турі. Вдома «Чорноморець» у напруженій боротьбі переміг львівський «Рух» - 4:3.

Наразі одесити перебувають унизу турнірної таблиці без особливих перспектив для покращення свого положення. Але і до зони вильоту «морякам» достатньо далеко – якщо не станеться нічого екстраординарного, «Чорноморець» збереже прописку -в елітному дивізіоні. Цікаво, що забиває команда достатньо багато – 16 м’ячів – це більше, ніж «Верес», який іде восьмим. Також «моряки» разом із «Олександрією» та «Минаєм» мають найбільше нічиїх – по 5.

У Кубку України підопічні Юрія Мороза в 1/16 фіналу пройшли івано-франківське «Прикарпаття», перемігши 4:1, а у наступній стадії – 1/8 фіналу - поступилися донецькому «Шахтарю» з рахунком 0:3, пропустивши усі три м’ячі у другому таймі.

Топ-гравці стартового складу

Усі 14 матчів у нинішньому сезоні УПЛ провели захисник Валерій Дубко (1171 хвилин), півзахисник Артур Авагімян (963 хвилини) та нападники Владислав Ванат (867 хвилин) і Євген Ісаєнко (732 хвилини), трохи менше ігрового часу отримав півзахисник Микола Михайленко – 13 матчів (1140 хвилин).

12 ігор в активі воротаря Владислава Кучерука (1080 хвилин), 11 матчів провів півзахисник Ілля Путря (888 хвилин).

Останні 5 матчів із «Динамо»

Усього «Динамо» та «Чорноморець» провели між собою 48 офіційних матчів, 35 з яких завершилася на користь киян, 8 разів команди зіграли внічию та 5 рази перемогу святкували одесити. Різниця м’ячів складає 103:37 на користь динамівців.

Через те, що протягом останніх двох сезонів «Чорноморець» не виступав у Прем’єр-лізі, команди між собою востаннє зустрічалися ще у грудні 2018-го року. Тоді кияни вдома перемогли суперника з рахунком 2:0.

Вітаємо!

Вітаємо на текстовій трансляції формально гостьового поєдинку для "Динамо", який було перенесено на клубний стадіон біло-синіх!

19:20' —

Зазначимо, що на тренерській лаві "моряків" сьогодні вітсутній через дискваліфікацію головний тренер Юрій Мороз. Його функції сьогодні виконує Сергій Шматоваленко.

1' —
Матч розпочався!
Beg 5120
yellow
4' —
Жовта картка

Віктор Циганков падає у штрафному майданчику "моряків", однак арбітр не фіксує фол, натомість "нагороджує" капітана попередженням.

Beg 5134
7' —

Кияни двічі виконали кутовий з правого флангу. Одесити відбили атаку.

10' —

Андрієвський пробив з-за меж штрафного майданчика після пасу від Буяльського - повз ворота.

yellow
12' —

Ще одне попередження за симуляцію. Цього разу покараний "гірчичником" Бугай.

13' —

Удар Буяльського заблоковано, постріл Шепелєва - невлучно!

14' —

Шкурін пробив у дотик з меж штрафного - вище воріт

16' —

Буяльському надавали допомогу лікарі, він повернувся на поле.

17' —
Стійка!

Класна комбінація киян після втрати Біловара - Шкурін від лицевої навісив на Буяльського, той головою скинув на Циганкова, удар якого прийняла на себе стійка воріт!

24' —

Кияни виконали кутовий з лівого флангу, удар Кендзьори заблокували.

26' —

Тлумак пробив з лінії штрафного - невлучно

26' —

Удар Шепелєва з близької відстані заблокували

27' —
ГОЛ!

ГОЛ! Динамо відкриває рахунок! Одесити відбили атаку киян, але атака другим темпом стала результативною. Після прострілу Миколенка м'яч відскочив до Буяльського, який з майже з лінії воротарського лівою вразив ціль.

Vas 6103
29' —

Момент у Вітіньйо! після кутового бразилець бив з лінії воротарського, але не переграв Варакуту!

30' —
ГОЛ! Вітіньйо!

Одесити втратили м'яч на своїй половині поля, Шкурін після перехоплення віддав на Вітіньйо, який з-за меж штрафного майданчика класно пробив у верхній кут!

Beg 5316
37' —
Дубль Вітіньйо!

Гол! Після прострілу Караваєва м'яч зрикошетив до Шкуріна, той відкотив на вільного Вітіньйо, який вразив ворота, оформивши дубль! 0:3

Vas 6133
45' —
Гол "Чорноморця"

Одесити скорочують відставання у рахунку. Після розіграшу кутового з правого флангу Ісаєнко з меж воротарського майданчика розстрілює ворота.

45' —
Перерва!
46' —
Заміна
  • Динамо
  • Півзахисник #19
  • Динамо
  • Півзахисник #8
46' —
Заміна
  • Чорноморець
  • Півзахисник #14
46' —
Заміна
  • Півзахисник #91
Тлумак Юрій
  • Захисник #4
46' —
2 тайм!
48' —
ГАРМАШ!!!!

ГОЛ!!!!! Шедевр від Дениса Гармаша, який після перерви з'явився на полі. Денис класним обвідним ударом метрів з 25-ти влучив у самісінький кут воріт!

50' —

Класний удар Андрієвського зі штрафного під поперечину! Варакута рятує ворота

yellow
53' —
Пенальті!

Арбітр призначає пенальті у ворота "Чорноморця"! Після удару Гармаша Кузик зіграв рукою.

Beg 5394
58' —
VAR-check

Затяжна пауза через перевірку епізоду за допомогою VAR.

11
58' —
Все-таки пенальті

Віталій Буяльський впевнено реалізував пенальті!

Beg 5423
61' —

Після кутового Вітіньйо гостро скидав у напрямку воріт, голкіпер зреагував

63' —

Удар Андрієвського з середньої відстані - повз ворота!

65' —
Заміна
  • Динамо
  • Нападник #28
Ілля Шкурін
  • Динамо
  • Нападник #
65' —
Заміна
  • Півзахисник #6
  • Захисник #37
71' —
Заміна
  • Півзахисник #17
  • Півзахисник #45
71' —

Дуже небезпечний постріл Миколенка - поруч зі стійкою!

72' —
Заміна
  • Динамо
  • Півзахисник #
Вітіньйо
  • Динамо
72' —
Заміна
Денис Антюх
  • Динамо
  • Півзахисник #99
  • Динамо
  • Півзахисник #15
76' —
Заміна
Lednev22
  • Динамо
  • Динамо
  • Півзахисник #29
82' —
Кулач забиває!

ГОЛ! Кулач відзначає своє повернення до гри забитим м'ячем! Він забив головою після навісу де Пени. Це перший гол Владислава за "Динамо"!

Beg 5484
84' —
Заміна
  • Нападник #11
  • Півзахисник #10
89' —

Небезпечний удар Гармаша головою - Варакута відбиває

90' —

5 хвилин компенсовано.