«Динамо» (Київ) у рік Синьої Дерев’яної Кози (Вівці). 1967 рік

«Динамо» (Київ) у рік Синьої Дерев’яної Кози (Вівці). 1967 рік

Події

Другий рік поспіль на внутрішній арені у динамівців Києва не було конкурентів ані за організацією гри, ані за майстерністю гравців. На лідерство певний час претендували одноклубники з Москви, навіть здобули перемогу в Києві (3:2) у першому колі, але по ходу чемпіонату перевага киян збільшувалася, й у підсумку вони випередили найближчих конкурентів на п’ять очок. Відзначимо, що у 36-ти матчах «Динамо» пропустило лише 11 м’ячів, причому за все друге коло лише чотири.

Прийшло до команди й міжнародне визнання. У першому раунді Кубка європейських чемпіонів кияни переграли за сумою двох матчів чинного володаря цього трофею – шотландський «Селтик», якому поступилися за рік до того в розіграші Кубка Кубків. Але вже в наступному раунді, мабуть переоцінивши власні сили, «Динамо» поступилося польському «Гурнику» із Забже.

Цього року четверо динамівців – Василь Турянчик, Віктор Серебряников, Андрій Біба, Володимир Щегольков – отримали звання заслужених майстрів спорту. Для двох останніх цей сезон став останнім у складі «Динамо» – Біба перейшов до «Дніпра», а Щегольков вирушив до «Шахтаря». Вже стало традицією залучати групу динамівців до складу збірної СРСР, за яку виступали Йожеф Сабо, Анатолій Бишовець, Віталій Хмельницький, Федір Медвідь, Вадим Соснихін.

Футболісти

У 1967 році народилися майбутні динамівці Олег Волотьок (1992 р.; 13 матчів, 2 голи), Гінтарас Квіткаускас (1992 р.; 6 матчів), Ігор Корнієць (1984-1985, 1987-1989 рр.; 13 матчів), Ерванд Сукіасян (1992-1993 рр.; 8 матчів, 2 голи), Сергій Шматоваленко.

Сергій Шматоваленко народився в Одесі, є вихованцем СДЮСШОР «Чорноморець». Футбольну кар’єру розпочав у місцевій команді СКА, а в 1987 році був покликаний до московсьского ЦСКА для проходження строкової військової служби. Вже звідти потрапив до «Динамо» (Київ), у складі якого за 12 років (1987-1999) у чемпіонатах СРСР та України провів більше 200 матчів. Серед досягнень – чемпіон СРСР (1990 р.), чемпіон України (1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998 рр.), володар Кубка України (1993, 1996 рр.), чемпіон Європи серед молодіжних збірних (1990 р.). Залучався до збірних СРСР (4 матчі) та України (8 матчів).

Пам’ятні матчі

Коли «Динамо» отримало в суперники на стадії 1/16 фіналу Кубка європейських чемпіонів шотландський «Селтик», відразу згадався минулорічний розіграш Кубка володарів Кубків, коли кияни без особливих шансів поступилися «кельтам» (0:3 у Глазго та 0:0 у Тбілісі). За цей період шотландці стали володарями Кубка європейських чемпіонів, упевнено виграли національний чемпіонат, забивши за турнірну дистанцію 111 м’ячів, а в товариському матчі розгромили грізний мадридський «Реал» – 5:1. Звичайно ж, фаворитами «Селтик» вважали не лише у Шотландії, але й у всьому футбольному світі.

Але й «Динамо» зробило правильні висновки з матчів півторарічної давнини. Дозволивши супернику розпочати матч із позиції сили, кияни доволі швидко упіймали його на разючій атаці: Анатолій Пузач, отримавши м’яча, на протиході пішов від двох суперників та сильно пробив повз голкіпера. На 31-й хвилині ще один раз уболівальників, які зібралися на стадіоні «Паркхед», шокував Анатолій Бишовець, який подвоїв перевагу гостей. У другому таймі футболісти «Селтика» створили достатньо моментів, аби не лише зрівняти рахунок, але й виграти матч, але динамівська оборона з Євгеном Рудаковим на воротах дозволила забити господарям лише одного разу. 2:1 – історична перемога «Динамо», яка після домашньої нічиєї стала пропуском до наступної стадії турніру.

Copyright © 2015 FC Dynamo Kyiv

Інші новини

Титульний партнер
Технічний партнер
Офіційний партнер