Микола Шапаренко: «Те, над чим ми працювали на тренуваннях, маємо втілити в контрольній грі»

Микола Шапаренко: «Те, над чим ми працювали на тренуваннях, маємо втілити в контрольній грі»

- Миколо, судячи з усього, у вас із Олександром старі рахунки?

- Так, ми і в Києві після тренувань часто «рубимося» у два дотики. Ось і зараз вирішили залишитися, пограти. Сьогодні я програв, досвід узяв своє. Нічого, відіграюся. Гра триває до трьох втрат м’яча. Приз – чашка кави або шоколадка. Сьогодні я програв, тепер повинен принести Сашкові кави тоді, коли він захоче.

- Як загалом далися вам сьогоднішні два тренування?

- Усе добре, ми втягнулися в роботу. Можна сказати, вийшли на фінішну пряму першого збору. Уранці була робота над тактикою. Моделювали ігрові ситуації, група атаки відпрацьовувала пресинг, група оборони – вихід з-під пресингу. Увечері були ігрові вправи.

- Ранок почався з комплексу легкоатлетичних вправ від тренера з фізпідготовки. Розкажи, який ефект дають ці вправи.

- Це наші, так би мовити, традиційні вправи. Ми завжди їх виконуємо вранці. Усі їх відмінно сприймають і розуміють користь – вони допомагають уникнути травм, розвинути вибухову швидкість, координацію.

- Потім була вправа 5 на 5 із нейтральними, яка нерідко повторюється під час збору. Розкажи про неї.

- Ця вправа на утримання м'яча. Головне завдання – контролювати м'яч, міняти позиції на відносно невеликому клаптику поля, якомога швидше переводити м'яч до вільної зони.

- Ще вранці була тактична вправа на створення більшості в атаці. Розкажи про неї.

- Кожен гравець перебував у своїй зоні. І коли м'яч переводився до атаки, підключався захисник, формуючи у такий спосіб більшість і створюючи можливість розігрувати через фланг.

- У чому полягала спрямованість вечірнього тренування?

- Увечері у нас були більш ігрові вправи, які ми повинні будемо задіяти в найближчому контрольному матчі. Те, над чим ми сьогодні працювали на тренуваннях, має втілитися завтра у грі.

- Оригінальна була вправа, коли після свистка ви різко розгортали напрямок атаки...

- Це була вправа на увагу. Її мета – аби ми швидше реагували на свисток арбітра і могли якомога скоріше провести атаку. І щоб усі встигали як підключатися до атаки, так і повертатися до оборони.

- Як загалом оціниш умови для тренувань? Уже з'явилося відчуття легкості в ногах?

- Не сказав би, що вже є легкість, тому що ще відчувається втома. А умови відмінні – поля в дуже хорошому стані, готель теж чудовий.

- 45-ти хвилин достатньо для того, аби набирати ігрові кондиції?

- Гадаю, цілком. Для матчів першого збору проводити на полі по 45 хвилин цілковито достатньо на те, щоб попрацювати з м'ячем і при цьому виконати необхідний обсяг бігової роботи.

Інші новини

Титульний партнер
Технічний партнер
Офіційний партнер