12 серпня 1923 можна вважати днем народження стадіону. Саме цього дня на щойно збудованій спортивній споруді були проведені змагання першої Олімпіади Київщини.
Київське «Динамо» вперше зіграло на стадіоні матч чемпіонату СРСР 9 вересня 1945 року проти одноклубників із Тбілісі.
17 жовтня 1961 року 67 000 глядачів, що зібралися на арені, стали свідками здобуття «біло-синіми» першого золота в чемпіонаті Радянського Союзу. Після важкого матчу з харківським «Авангардом» 0:0, в якому динамівці достроково стали чемпіонами, стадіон «палав». У пам'яті вболівальників назавжди залишилися саме ці тисячі газетних факелів, які запалили наші віддані фанати. Вдячні прихильники клубу, приголомшені тріумфом, на руках винесли своїх улюбленців зі стадіону.
Шістдесяті принесли завсідникам домашнього стадіону динамівців не лише низку чудових перемог, але й значно поліпшили умови перебування шанувальників біло-синіх на своєму улюбленому стадіоні.
10 квітня 1963 року на матчі "Динамо" – "Спартак" (Москва), що завершився перемогою киян 2:1, глядачі вперше отримали можливість спостерігати за роботою великого інформаційного табло угорського виробництва.
Наступне десятиліття ознаменувалося славетними міжнародними перемогами команди під керівництвом Валерія Лобановського та Олега Базилевича. Динамівські вболівальники ніколи не забудуть, як на їхніх же очах із окремих зірочок народжувалася справжня команда-зірка. Потрапити на стадіон, особливо на міжнародні матчі, було дуже важко, ну а тим, кому пощастило зайняти одне з місць заповненого київського стотисячника, тепер є що розповісти своїм дітям та онукам. Чого варті лише голи-красені Олега Блохіна в жовтні 1975-го у ворота мюнхенської «Баварії» з Маєром, Шварценбеком, Беккенбауером та Румменіге у складі!
Потім найбільший стадіон країни став місцем не одного футбольного спектаклю в рамках європейський кубкових турнірів, чемпіонатів СРСР та України, фіналів Кубка України та багатьох інших важливих змагань.
Після останньої реконструкції, що відбулася в рамках підготовки та проведення в Україні фінальної частини Євро 2012, НСК «Олімпійський» отримав свій сучасний вигляд завдяки скляному фасаду та навісу з напівпрозорої синтетичної мембрани, що накриває 100% глядацьких місць.
Інфраструктура стадіону відповідає всім вимогам УЄФА до арен класу «Еліт» – з новою системою безпеки, збільшенням кількості підходів до стадіону та шляхів евакуації, системи відеоспостереження з моніторами та відеокамерами, інформаційно-комп'ютерними технологіями.
12 грудня 2011 року історія взаємної любові та поваги найбільшого стадіону та найтитулованішого клубу країни отримала новий етап розвитку. Керівництво київського «Динамо» підписало контракт про співпрацю на найближчі п'ять років із НСК «Олімпійський». Динамівці повернулися на арену, де були здобуті блискучі перемоги не одного покоління гравців, одягнених у біло-сині кольори з буквою «Д» на грудях.
Нова ультрасучасна арена чудово поєднує славну історію київського «Динамо» з передовим європейським досвідом у галузі спортивної архітектури.
Стадіон є чи не найстарішим спортивним об'єктом на території країни, пережив кілька історичних епох, приймав легендарні Ігри XXII Олімпіади та фінал Євро-2012.
Вітаємо всіх ветеранів, які не один рік віддали найбільшому стадіону країни, нинішніх співробітників легендарної арени, всіх уболівальників, які відвідують матчі київського «Динамо» та інші спортивні заходи, з ювілеєм!
Бажаємо, щоб усі плани та мрії були реалізовані на благо спорту, на благо «Динамо» та національної збірної України!
P.S. А 14 серпня НСК «Олімпійський» прийме черговий поєдинок — матч-відповідь третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів між «Динамо» та чеською «Славією» (початок – о 19:30). Квитки на гру можна придбати в касах на Троїцькій площі, біля станції метро «Олімпійська», у касах стадіону «Динамо» імені Валерія Лобановського, а також онлайн.
Copyright © FC Dynamo Kyiv