- Гадаю, що в першому таймі наша команда взагалі не показувала ніякого футболу, тому що грати з такими нервами, з настільки тремтячими ногами не можна. Не знаю, можливо, таке хвилювання було пов'язано із приходом нового тренера, але так у футбол не грають. У перерві я сказав хлопцям, що мене абсолютно не хвилює результат цього матчу, і попросив їх просто грати у футбол. Тому, напевно, команда після перерви додала й уже показувала футбол. У «Зорі» був лише один момент, коли м'яч летів у наші ворота після кутового, але загалом, повторюся, команда додала. Особливо – в середині поля, де в першому таймі наші хлопці розпустили суперника, пропускали всі підбори. Після перерви цього вже не було. Загалом же, враховуючи, що це був перший матч після мого призначення, я припускав що гра такою й буде.
- На своїй першій прес-конференції в якості тренера «Динамо» Ви казали, що будете проводити тестування футболістів. Розкажіть про їхні результати. Як оціните фізичну готовність команди за сьогоднішнім матчем?
- Я не можу поки розповісти вам про результати тестування, оскільки поки що не отримав всіх даних. У попередні дні я, переважно, займався складом, розмовляв із хлопцями. Провів бесіди з усіма футболістами, за винятком кількох іноземців. Фізичний стан команди? Можу сказати одне: у цьому плані хлопцям ще є над чим працювати, їм потрібно покращувати свої кондиції. Але акцентую: зараз я не оцінюю роботу Сьоміна, а просто кажу про своє спостереження, не більше того. А то потім скажете, що Сьомін не працював, а Блохін прийшов і відразу підняв все до небес. Повторюся, я відчуваю, що хлопці можуть додати, але потрібен час. У нас зараз важкий графік, і ми не можемо дати футболістам те навантаження, яке відповідає програмі. Ось незабаром буде перерва, пов'язанв з матчами збірних, і ті, хто залишиться в розташуванні клубу, таке навантаження отримають. У всякому разі, аж до гри з «Дніпром» вихідних у нашої команди немає.
- Артем Мілевський вчора провів матч за дубль, а сьогодні він вийшов в кінці матчу...
- Пам'ятаю, за Лобановського ми грали два тайми за дубль, а потім два тайми за «основу». Тому я не бачу проблеми в тому, щоб Мілевський вийшов сьогодні на поле, незважаючи на те, що він учора відіграв у матчі молодіжних команд. Я розмовляв із Мілевським, і ми зійшлися на тому, що йому потрібно набирати кондиції, він отримає з цього приводу програму підготовки.
- Що з Мігелем Велозу?
- Напевно не знаю. Він отримав травму на тренуванні, на якій я не був присутній. Наскільки я знаю, у нього невролгія. Лікарі намагаються поставити його на ноги, і сьогодні не хотіли ризикувати його здоров'ям. Тому на Велозу в сьогоднішньому матчі ми не розраховували. Гадаю, що до матчу із загребським «Динамо» він буде готовий.
- Сьогодні ми побачили більше колективного відбору м'яча у виконанні «Динамо», ніж це було раніше. Чи можна з цього зробити висновок, що ваша команда буде йти до того тотального футболу, за допомогою якого «Динамо» вибороло всі свої лаври?
- Якщо говорити «халва, халва», то в роті солодше не стане. Так само, якщо гравцям показувати лише на фішках, як грати, то нічого не вийде. Сьогодні в першому таймі ми бачили картину, коли наші футболісти займають зону, лінію, не накривають суперників, тому Майкон і приймав м'яча. У другому таймі такої картини вже не було. А наскільки хлопці впоралися, судити вам. Але я не маг і не чарівник, я не вмію за два дні створити команду. Тому якщо б ми сьогодні програли або зіграли внічию, то я би вам сказав: «Що поробиш, таке життя». Але спасибі хлопцям, що до них дійшли ті слова, які я їм сказав у перерві, й у другому таймі вони відчутно додали. Позбулися, напевно, стресу й заграли у футбол. Так, ми не реалізували свої моменти, але якісь складові футболу мені сподобалися – були забігання, динаміка. Мені сподобалося, що команда почала вперед грати.
- Що Ви сказали своїм підопічним у перерві матчу?
- Я ж уже казав про це вище. Я нікого не лаяв, а просто сказав хлопцям: «Вас не має хвилювати результат – за нього відповідаю я, а ви відповідаєте за свою гру». Ну й деякі моменти стосовно самої гри з’ясували. Ніхто не кричав, ніхто нікого не бив. (Сміється).
- Уболівальники висловлювали невдоволення раннім початком матчу в будній день. Зрозуміло, що це оргпитання дісталося вам у спадок, але як Ви ставитеся до практики раннього початок матчів чемпіонату України заради збільшення часового відрізку до поєдинку Ліги чемпіонів?
- Так, у нас достатньо часу перед матчем Ліги чемпіонів, але, напевно, не дуже добре починати матч о 17:30 у будній день. Мабуть, це пов’язано з тим, що сьогодні також грається поєдинок «Шахтар» – «Дніпро», який є центральним матчем туру. Але все одно, потрібно якось розподіляти час початку матчів – якщо зустріч починається о 17:30, команда втрачає глядачів. Так, мені це дісталося у спадок, але я поставлю перед керівництвом клубу відповідне питання, адже вболівальники такої команди гідні більшого. Побудували такий стадіон... Скільки сьогодні було глядачів? 27 тисяч. Ну так тоді краще на «Динамо» грати. Сподіваюся, що на матч із загребським «Динамо» вболівальників буде більше. Я розумію, що вони засмучені двома великими поразками, але в будь-якій справі потрібно мати терпіння.