Починаючи з 1927 року: за крок від фіналу Кубка чемпіонів — між західнонімецькими грандами

Починаючи з 1927 року: за крок від фіналу Кубка чемпіонів — між західнонімецькими грандами

З нагоди 95-річчя футбольної команди «Динамо» (Київ) пригадуємо найголовніші матчі в історії клубу. На черзі — перший випадок, коли наш клуб був за крок від фіналу Кубка чемпіонів.

Перший вихід «Динамо» (Київ) у півфінал Кубка чемпіонів — вибили незмінних переможців, але поступилися їхнім конкурентам із майбутнім володарем «Золотого м’яча» в складі.

До німців через німців

Три раунди пройшли — як одна затяжна пісня. «Динамо» почергово обіграло югославський «Партизан» (3:0, 2:0), грецький ПАОК (4:0, 2:0), західнонімецьку «Баварію» (0:1, 2:0). Знявши футбольну корону з мюнхенців, кияни перервали їх трирічну гегемонію в європейському футболі. 

Проте надалі жереб був немилосердним до української команди — наступний суперник мюнхенців у чемпіонаті ФРН перемагав. Мьонхенгладбахська «Борусія» в 70-х виграла п’ять із десяти чемпіонських салатниць у внутрішніх турнірах. Видатні футболісти — Хайнкесс, Штіліке, Фогтс, Сімонсен — грали під керівництвом Удо Латтека, до речі, одного з творців і великої «Баварії», яка пізніше домінувала в європейському футболі. 

Цікаво!

Для розуміння рівня тодішньої «Борусії» Удо Латтека: вигравши три поспіль чемпіонства на чолі «Баварії», він прийняв гладбахців і невдовзі вони потіснили мюнхенців із футбольного трону ФРН. При тому, що «Баварія» три сезони незмінно брала Кубок чемпіонів, на внутрішній арені це «Борусія» (Мьонхенгладбах) три сезони підряд утримувала срібну салатницю. На момент протистояння з «Динамо» (Київ) вона впевнено йшла до третього поспіль чемпіонства в Західній Німеччині.

Друга перемога над мюнхенцями в вирішальних матчах — спершу за Суперкубок Європи, потім — за вихід у півфінал Кубка чемпіонів, зробила «Динамо» прекрасну рекламу в світі. Тож про жодну недооцінку зі сторони чемпіонів ФРН не могло бути й мови.