У Києві вшанували пам'ять Валерія Лобановського

У Києві вшанували пам'ять Валерія Лобановського

6 січня – одна з особливих дат у літописі київського «Динамо». Саме цього дня, у переддень Різдва, народилася постать, із якою нерозривно пов’язані найпам’ятніші моменти та найвищі досягнення в історії нашого клубу – Валерій Васильович Лобановський.

Лобановський віддав нашому клубу понад чверть століття, спочатку прославляючи біло-сині кольори на футбольному полі як яскравий і обдарований гравець, а в подальшому – вже в тренерському амплуа задав вектор розвитку команди на багато років уперед. Вісім золотих тріумфів у чемпіонаті СРСР, шість Кубків СРСР, три Суперкубки СРСР, два Кубки володарів кубків, один Суперкубок УЄФА, п’ять перемог у чемпіонаті України та три Кубки України – трофейний доробок легендарного тренера на чолі київського «Динамо» поки не вдалося перевершити нікому.

Валерій Васильович виховав для футбольного світу трьох володарів «Золотого м’яча» – Олега Блохіна, Ігоря Бєланова й Андрія Шевченка – і не одне покоління талановитих виконавців, які прославляли Україну та Київ, у різні періоди створюючи славу київського «Динамо». Ще за життя Валерій Лобановський був законодавцем тенденцій футболу та прикладом для багатьох європейських наставників, його ідеї та унікальний світогляд випереджали свій час, а тренерський хист, визначні досягнення та новаторський підхід за правом дозволяють згадувати Метра серед когорти найкращих наставників в історії футболу.