З точки зору результату, матч вийшов ідеальним. Динамівці виграли 1:0 і тепер за 4 тури до завершення чемпіонату мають перевагу в 10 очок. На післяматчевій прес-конференції Мірча Луческу виділив кілька основних моментів:
- чемпіонат виграється завдяки організації гри в захисті;
- вибір пари опорних півзахисників Шепелєв - Андрієвський було зроблено правильно;
- гравці «Динамо» виконали установку на матч у плані гри в обороні, але не завжди правильно розпоряджалися м'ячем після відбору;
- Забарний грав після травми та провів дуже хороший матч;
Що з цього приводу нам говорять цифри?
1. «Динамо» провело якісний матч із точки зору організації гри в обороні
Кияни віддали супернику володіння м'ячем (37% проти 63%), але повністю перекрили можливість для «Шахтаря» організовувати ефективні атаки. Донецька команда організувала набагато більше атак, ніж наша команда (51 проти 23), але пробила по воротах «Динамо» лише тричі, причому у ворота - лише одного разу!
При цьому в середньому в нинішньому сезоні «Шахтар» завдає по воротах суперника майже 15 ударів за матч (14.83), відповідно, організована гра киян в обороні зменшила цей показник практично в 5 разів.
У позиційному нападі «Шахтар» довів до удару 6% своїх атак, тоді як динамівці - 20%. У підсумку суперник киян награв на xG 0,22 - їхній найнижчий показник у сезоні.
2. Дрібниць у футболі не буває. «Динамо» виявилося ефективнішим за цілою низкою показників
З урахуванням усіх нюансів поєдинку, динамівцям було важливо діяти з максимальною концентрацією на всіх ділянках поля, позбавити суперника вільних зон в атаці та постійним тиском не дати проявити свої індивідуальні якості лідерам «Шахтаря».
У підсумку ми бачимо велику перевагу киян майже за всіма оборонними показниками, що не дивно, враховуючи модель гри нашої команди в цьому поєдинку.
Динамівці більше відбирали та підбирали (сума підбирань та відборів 66 проти 62-х), менше втрачали (69 проти 83), більше перехоплювали (51 проти 28) та взагалі не давали супернику розвернутися у своєму штрафному майданчику.
Якісна робота гравців оборони допомогла в тому, що за великої переваги у володінні м'ячем, за набагато більшої кількості передач (660 проти 328), «Шахтар» практично не доставляв м'яча до штрафного майданчика «Динамо» - з 22-х передач точними виявилися лише 9, що відповідає й нашому якісному показнику - 8 точних пасів до штрафного майданчика).
У підсумку «Шахтар» не завдав жодного удару в площину з меж штрафного за всі 90+ хвилин!
3. Робота пари центральних захисників Попов - Забарний була ефективною й зіграла важливу роль у перемозі
Молоді захисники «Динамо» провели сильний матч, не давши суперникам жодних шансів навіть створити момент.
Мінімум втрат (4 на двох), практично ідеальна точність у передачах (85 точних пасів із 88-ми), 80% виграних оборонних єдиноборств, 12 перехоплень, 10 виносів м'яча зі штрафного майданчика, 17 підбирань - сильні показники!
Головним результатом їхньої роботи став 1 неточний удар на всіх атакувальних гравців команди суперника з меж штрафного, чого раніше за гравцями «Шахтаря» не спостерігалося.Ба більше, футболісти суперника зробили лише 11 дотиків до м'яча у штрафному майданчику «Динамо» за матч, за середнього показника в сезоні - 27,5.
4. Пара Андрієвський - Шепелєв нейтралізувала атакувальну загрозу в центральній зоні
«Я вирішив на цю гру поставити пару Шепелєв - Андрієвський. Я обрав їх, тому що, на мою думку, вони створюють баланс в атаці та обороні. Вони зіграли хороший матч», - сказав після матчу Мірча Луческу.
Чорнова робота Андрієвського та Шепелєва могла не кидатися в очі, але свою справу вони зробили якісно та сконцентровано.
У нинішньому чемпіонаті України «Шахтар» є єдиною командою, яка довела показник організованих атак через центр до 40%. Це основний плацдарм для атакувальних дій гірників (лівий фланг 33%, правий - 27%).
Проти «Динамо» гірникам довелося перебудовуватися й переспрямовувати атаки на фланги. Відсоток організованих атак через центр поля впав до 27% (xG - 0!) - гравці «Шахтаря» просто не могли знайти вільні зони та можливість для своєї звичайної гри в центральній зоні.
Показник розподілу атак по сезону (зліва направо) - 33% - 40% - 27%, показник розподілу атак проти «Динамо» - 43% - 27% - 30%.
Використано дані WyScout