Василь Кардаш: «Фізична готовність футболістів буде визначальною в плані досягнення результату»

Василь Кардаш: «Фізична готовність футболістів буде визначальною в плані досягнення результату»

- Свого часу Валерій Лобановський казав, що «по весні всі кішки сірі». Про майбутнє поновлення чемпіонату можна сказати те ж саме?

- У подібну ситуацію всі вперше потрапили, і як команди будуть виходити з неї, для всіх залишається загадкою. Про те, хто в якій формі перебуває, говорити не має сенсу, оскільки футболісти були без ігрової практики, тому цей вислів Валерія Васильовича цілком можна застосувати й зараз.

- У майбутньому турі зійдуться вітчизняні гранди – «Динамо» та «Шахтар». Настільки тривала пауза позначиться на рівні футболу, який ми побачимо на полі НСК «Олімпійський»?

- Думаю, так. За час, який гравці провели в карантині, було втрачено ігровий тонус. Ті два тижні, які футболісти займаються всі разом, не йдуть у жодне порівняння з тим періодом, коли команди перебувають у накаті й зіграли енну кількість матчів. Напевно, буде відчуватися певний дисбаланс, у першу чергу в командних діях, адже дана ситуація схожа на ту, коли футболісти виходять з відпустки.

- Наскільки велика роль фізичної готовності гравців у таких ситуаціях?

- У даному випадку, вважаю, вона буде визначальною в плані досягнення результату. Хто буде більш підготовленим, той і буде мати козир у рукаві.

- У зв'язку з тим, що матч пройде не в Харкові, а на НСК «Олімпійський», можна говорити, що «Динамо» опиниться у більш привілейованому становищі?

- Напевно, ні, адже гра буде проходити без глядачів. Їхня відсутність нівелює перевагу тієї чи іншої команди, і фактор свого або чужого поля вже враховувати не можна.

- Вперше головне протистояння в українському футболі пройде без глядачів. Від цього «класико» може втратити у видовищності?

- Є приклад німецької Бундесліги, яка перша з чемпіонатів топ-п'ятірки відновила чемпіонат після карантину. Дивлячись трансляції поєдинків, відчувається відсутність тієї атмосфери, заради якої футболісти, власне, і грають. Думаю, порожні трибуни позначаться й на видовищності майбутнього поєдинку.

- А наскільки відсутність глядачів на трибунах може тиснути на психіку гравців?

- Певною мірою. Наприклад, якщо матч складається невдало, то вболівальники допомагають команді, женуть її вперед. У цьому випадку такої підтримки, присутності 12-го гравця не буде.

- Вам у кар'єрі доводилося грати за порожніх трибун?

- Чесно кажучи, спантеличили цим питанням. Контрольні-товариські матчі, звичайно, доводилося грати, а ось стосовно офіційних ігор і не пригадаю навіть.

- Як, на вашу думку, буде складатися матч? Чи можна очікувати великої кількості голів?

- Що не питання, так ставите у глухий кут (сміється). Насправді, важко щось спрогнозувати, у якому стані вийдуть команди після карантину. Ми знаємо, що спочатку футболісти тренувалися малими групами, усі разом провели не так багато занять... Чесно, будь-яким прогнозом можна потрапити в халепу. Необхідно подивитися хоча б один-два тури, щоб можна було про щось говорити та давати якісь оцінки. Зараз же це будуть слова, як то кажуть, пальцем у небо.

Інші новини

Титульний партнер
Технічний партнер
Офіційний партнер