St. Jakob-Park

Базель

Базель
ТМ

У шостому матчі в рамках європейського благодійного турне «Match for Peace! Stop the War!» («Матч за Мир! Зупинимо Війну!») київське «Динамо» зіграє в гостях у 20-разового чемпіона Швейцарії – «Базеля».

Матч відбудеться у середу, 4 травня, на стадіоні «Санкт-Якоб-Парк» та розпочнеться о 19:00 за місцевим часом (20:00 за Києвом).

Представляємо наступного суперника київського «Динамо» у товариській благодійній зустрічі.

Дата заснування: 15 листопада 1893 року

Стадіон: «Санкт-Якоб-Парк» (38 512 глядацьких місць)

Прізвисько: FCB, Bebbi («мешканець Базеля»), RotBlau («червоно-сині»)

Президент: Рето Баумгартнер

Головний тренер (виконуючий обов’язки): Гільєрмо Абаскаль (Іспанія)

Поточне місце у чемпіонаті Швейцарії: 2-ге

Титули

Чемпіон Швейцарії (20): 1952/53, 1966/67, 1968/69, 1969/70, 1971/72, 1972/73, 1976/77, 1979/80, 2001/02, 2003/04, 2004/05, 2007/08, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17.

Кубок Швейцарії (13): 1932/33, 1946/47, 1962/63, 1966/67, 1974/75, 2001/02, 2002/03, 2006/07, 2007/08, 2009/10, 2011/12, 2016/17, 2018/19.

Кубок Ліги Швейцарії 1972.

Історія

Історія «Базеля» бере свій початок із… реклами в газеті. Роланд Гельднер через місцеве видання, датоване 12 листопада 1893 року, звернувся до містян із проханням сформувати футбольну команду, і щоб усі бажаючі приєднатися до цієї ініціативи приходили зранку, о 8:15, до ресторану Schuhmachern-Zunft. В итоге на встречу пришли 11 парней, в основном из академического сообщества, которые в итоге 15 ноября и основали Fussball Club Basel.

Першого чемпіонства довелося чекати більше 50 років. А от із кінця 1960-х до кінця 1970-х «Базель» уже домінував у Швейцарії, ставши за цей час сім разів чемпіоном країни, а також дістався чвертьфіналу Кубка чемпіонів у 1974-му (за сумою двох матчів поступилися шотландському «Селтику» – 5:6), що стало небувалим успіхом для швейцарського клубу.

Надалі «Базель» на довгих 20 років відійшов у «тінь», не вигравши жодного трофею, а впродовж кількох сезонів навіть граючи у другому вітчизняному дивізіоні. Новий «злет» припадає на початок 2000-х – середину 2010-х. Протягом 16 років, із 2001-го по 2017-й, «червоно-сині» 12 разів виграли чемпіонат, а також дійшли до півфіналу Ліги Європи в 2013-му, де поступилися майбутньому тріумфатору, лондонському «Челсі» (2:5 за сумою двох матчів). Але останні чотири сезони «Базель» залишається без чемпіонського звання, яке незмінно діставалося «Янг Бойз».

Поточний сезон

За чотири тури до завершення першості Швейцарії 2021/22 «Базель» веде боротьбу за друге місце з «Янг Бойз» (чемпіоном достроково став «Цюрих»). У «червоно-синіх» 56 очок (14 перемог, 14 нічиїх, 4 поразки, м’ячі – 67:39), а у «молодих хлопчиків» - на три бали менше (14 перемог, 11 нічиїх, 7 поразок, м’ячі – 70:44). До завершення чемпіонату конкуренти між собою не гратимуть і вестимуть заочну боротьбу за звання віце-чемпіона.

Боротьбу в Кубку Швейцарії «Базель» припинив на стадії 1/8 фіналу, сенсаційно поступившись середняку третього за силою дивізіону країни «Етуаль Каруж» (0:1).

Розпочавши виступ у кваліфікації нового єврокубку, Ліги конференцій, «Базель» подолав три раунди, послідовно обігравши албанський «Партизані» (3:0 удома та 2:0 на виїзді), угорський «Уйпешт» (2:1 на виїзді та 4:0 удома) та шведський «Хаммарбю» (3:1 удома та 2:3 на виїзді). На груповій стадії базельці посіли перше місце у квартеті з азербайджанським «Карабахом», кіпрською «Омонією» та казахстанським «Кайратом» (4 перемоги, 2 нічиї, різниця м’ячів – 14:6), але в 1/8 фіналу поступилися французькому «Марселю» (1:2 у гостях та 1:2 вдома).

Склад

Загальна вартість гравців «Базеля» оцінюється авторитетним ресурсом Transfermarkt майже у 60 млн євро, а середній вік футболістів швейцарської команди складає 23,5 роки.

У складі наших суперників – 8 гравців національних збірних. У збірній Швейцарії «Базель» представляють опорний півзахисник Фабіан Фрай та правий вінгер Дан Ндойє, за Сербію виступають центральний захисник Страхінья Павлович та воротар Джордже Ніколич, по одному представнику клубу в національних командах Угорщини (нападник Адам Салаї), Австрії (воротар Хайнц Лінднер), Канади (лівий вінгер Лаям Міллар) та Буркіна-Фасо (центральний захисник Нассер Джига).

Найкращим бомбардиром «Базеля» у цьому сезоні є бразильський нападник Артур Кабрал, який забив 14 м’ячів. Примітно, що форвард з початку року не виступає вже за швейцарський клуб, перейшовши до італійської «Фіорентини», але показник результативності бразильця так і залишився недосяжним для його вже колишніх партнерів.

Окрім Кабрала, також узимку «Базель» продав правого вінгера Едона Жегрову до французького «Лілля» та центрального захисника Ерая Комерта до іспанської «Валенсії», а перед початком сезону команду залишив правий захисник Сільван Відмер, який перейшов до німецького «Майнца».

Тренер

З кінця лютого виконуючим обов’язки головного тренера після відставки Патріка Рамена став його асистент іспанець Гільєрмо Абаскаль. Свого часу Гільєрмо пройшов знамениту академію «Барселони», «Ла Масію», та «Севільї», але професіональну кар’єру футболіста закінчив у 18 років.

Пройшовши фахове навчання, Абаскаль почав працювати в «Севільї» з дітьми. Перейшовши у дорослий футбол, він очолював клуби у Швейцарії («К’яссо», «Лугано»), Італії («Асколі») та Греції («Волос»). Асистентом головного тренера в «Базелі» пропрацював менше двох місяців, з початку січня до кінця лютого, але на чолі команди результатами не вразив. Під його керівництвом «червоно-сині» здобули лише чотири перемоги у 12 матчах, вилетівши з Ліги конференцій, але при цьому все ще продовжуючи претендувати на «срібло» в чемпіонаті Швейцарії.

Історія зустрічей

Команди не зустрічалися між собою на офіційному рівні, зате провели три спаринги на тренувальних зборах. У 2013-му перемогу святкували «біло-сині», у 2015-му сильнішими виявилися «червоно-сині», а влітку 2021-го суперники видали надрезультативну нічию.

23.01.2013. «Динамо» - «Базель» - 1:0 (Кранчар, 43).

20.01.2015. «Динамо» - «Базель» - 2:3 (Віда, 9, Теодорчик, 63 - Емболо, 66, 78, Дельгадо, 89, пен.).

01.07.2021. «Динамо» - «Базель» - 4:4 (Антюх, 23, Сирота, 30, Лєднєв, 49, Коробенко, 66 - Касамі, 36, Артур, 45, пен., 60, Маршан, 82).

18:30' —

Доброго вечора, шановні вболівальники Динамо та всього українського футболу! Сьогодні наша команда відкриє травневу програму благодійних зустрічей у рамках європейського турне "Матч за Мир! Зупинимо Війну!" матчем із швейцарським Базелем.

18:33' —

Матч із 20-разовим чемпіоном Швейцарії та срібним медалістом минулого сезону пройде на найбільшому швейцарському стадіоні - 38-тисячному Санкт-Якоб-Парк.

19:28' —

Стартовий склад Динамо: 1. Бущан - 28. Кравченко, 25. Забарний, 34. Сирота, 44. Дубінчак - 5. Сидорчук (К), 10. Шапаренко, 29. Буяльський, 20. Караваєв, 17. Ванат - 41. Бєсєдін.

Запасні: 71. Бойко, 35. Нещерет, 4. Попов, 6. Бурда, 8. Шепелєв, 14. Вівчаренко, 18. Андрієвський, 19. Гармаш, 22. Вік. Волошин, 73. Боль, 89. Бражко, 99. Антюх.

19:37' —

Стартовий склад Базеля: 46. Гебхардт - 6. Джига, 7. Касамі, 11. Салаї, 19. Малес, 22. Лопез, 27. Ндойє, 28. Петретта, 35. Паласіос, 40. Чіпперфілд, 76. Хайдарі.

Запасні: 30. Таварес, 34. Джака, 96. Фернандес, 13. Ніколич, 3. Каттербах, 9. Еспозіто, 15. Павлович, 20. Фрей, 21. Пелмард, 23. Бюргер.

19:57' —

Команди з'являються на футбольному полі, динамівці виходять із українськими прапорами.

19:59' —

На арені "Санкт-Якоб Парк" лунає національний Гімн України у виконання Тіни Кароль.

20:00' —

Одна з арбітринь сьогоднішнього матчу - українка Марина Стрілецька, яка представляє Луганськ. Головний арбітр - швейцарка Естер Штаублі.

1' —
Матч розпочався!
3' —

На старті зустрічі ініціатива на боці господарів, які намагалися організувати кілька атак поспіль.

4' —
Небезпечно!

Ванат головою замикав подачу Буяльського до штрафного, однак пробив поруч зі стійкою.

5' —

Відповідь від Базеля не змусила себе чекати: Чіпперфілд завдав дальнього удару, після якого м'яч пролетів біля дальньої "дев'ятки" воріт Бущана.

9' —

Караваєв пробивав по воротах із правої зони штрафного, однак захисник заблокував удар і перевів м'яч на кутовий.

13' —

Дальній удар від Ндойє - м'яч у руках у Бущана.

14' —

Малес у боротьбі з Сиротою виривався "на побачення" з Бущаном, але голкіпер Динамо встиг зреагувати на удар.

16' —

Шапаренко пробивав головою з лінії воротарського під дальню стійку, проте був неточним!

19' —

Шапаренку трохи дісталося шипами по гомілкостопу від Чіпперфілда, але динамівець продовжує матч.

21' —

Малес намагався замкнути простріл Чіпперфілда з правого флангу, проте пробив повз ворота.

23' —
ГОООООООЛ!

Прийнявши передачу з глибини поля, Владислав Ванат увійшов до штрафного та пробив по воротах, влучивши у стійку, однак першим на добиванні опинився Олександр Караваєв, якому вдалося вивести Динамо вперед!

27' —

Ще один удар Караваєва з подібної позиції - Гебхардт рятує свої ворота!

35' —

Динамівці володіють м'ячем, проте поки без загострення в атаці.

37' —

Удар Шапаренка був заблокований захисником, а добивання Караваєва, яке головою намагався підкоригувати Буяльський, пройшло повз ворота.

40' —

Бущан демонструє свою реакцію, перевівши на кутовий удар Касамі після навісу зі штрафного.

43' —
ГОЛ

Адам Салаї випередив динамівських захисників і точно замкнув простріл Касамі з лівого флангу - 1:1.

45' —

Під завісу тайму Бущан здійснив три сейви після ударів Касамі, Чіпперфілда та Джиги.

45' —
Перший тайм завершено
46' —
Розпочався другий тайм

У складі Динамо №14. Вівчаренко замінив №44. Дубінчака, №99. Антюх вийшов замість №28. Кравченка, №4. Попов замість №34. Сироти.

52' —

Після удару головою Ндойє з центру штрафного м'яч пройшов повз ворота.

56' —

Бєсєдіну вдалося звільнитися з-під опіки опонентів і пробити по воротах, проте також невлучно.

61' —
ГОЛ

Після пострілу з-за меж штрафного від Ваутера Бюргера м'яч зачепив Себастьяно Еспозіто та попрямував до дальнього кута воріт - 2:1.

67' —

Заміни у складі Динамо: №35. Нещерет, №8. Шепелєв, №18. Андрієвський і №19. Гармаш вийшли на поле замість №1. Бущана, №5. Сидорчука, 10. Шапаренка та №41. Бєсєдіна.

75' —

Динамівці зусиллями Ваната заробили стандарт перед лінією штрафного, який виконав виконав Андрієвський - м'яч пролетів над поперечиною.

77' —

Заміни у Динамо: №6. Бурда замість №25. Забарного та №73. Боль замість №20. Караваєва.

78' —
ГОООООООЛ!

Олександр Андрієвський зрівняв рахунок, влучно пробивши з кута штрафного після подачі Дениса Антюха з правого флангу!

80' —

Нещерет парирував удар Тавареша з близької дистанції!

81' —
ГОООООООЛ!

Денис Попов виводить Динамо вперед! Захисник корпусом переправив м'яч у сітку воріт після передачі Володимира Шепелєва!

82' —

Заміни у Динамо: №22. Вікентій Волошин і №89. Бражко замість №17. Ваната та №29. Буяльського.

86' —

Динамівці заробили стандарт біля правого кута штрафного, який знову виконав Андрієвський. Однак удар Олександра був заблокований футболістами Базеля в стінці.

90' —

До ігрового часу другого тайму компенсовано три хвилини.

90+1' —

Штрафний на користь Базеля виконав Еспозіто, направивши м'яч набагато вище воріт.

90+3' —
Матч завершено!

Фінальний свисток зафіксував вольову перемогу Динамо у Базелі - 3:2! Дякуємо всім, хто спостерігав за грою разом із нами та долучився до допомоги Україні!