Жіноча команда «Динамо»: статистичні підсумки першої частини сезону

Підбиваємо статистичні підсумки першого кола чемпіонату для жіночої команди київського "Динамо".

Підопічні Володимира Пятенка завершили першу частину сезону 2022/23, дебютного для себе у Вищій лізі України, на четвертій позиції. У 11-ти турах киянки набрали 20 очок (+6=2-3) і поступаються 4-ма балами "Шахтарю", який замикає першу трійку, та на 13 залікових пунктів відстають від лідера - "Ворскли".

Із 18-ти голів, що забили динамівки (середній показник результативності команд ліги - 20.4), 5 м'ячів (38%) стали результатами дальніх ударів, 2 (15%) - наслідком стандартних положень і ще 3 (23%) голи вдалося забити після прямих ударів зі штрафних і пенальті. Показник очікуваних голів xG становить 9.4, а xPoints (очікувані очки) - 12.7.

76-90+ хв. – 6

Серед 15-ти пропущених киянками голів 4 (27%) були результатом дальніх ударів, 1 (7%) - наслідком контратаки, 2 (13%) - влучними прямими ударами суперників зі стандартних положень. Показник xG against (очікувані пропущені м’ячі) становить 11.9.

76-90+ хв. – 2

Найчастіше Володимир Пятенко використовував ігрову схему 4-4-1-1 (67.9%), а також варіацію 4-1-4-1 (30.5%). При цьому атаки гравчинь "Динамо" рівномірно розподілялися центром (35%) та обома флангами (33% лівим і 32% правим).

У середньому "біло-сині" завдавали 11.08 ударів по воротах суперників за 90 хвилин (6-й показник серед команд чемпіонату, середній показник ліги - 12.48), середня дистанція ударів становила 22.91 метри (середній показник ліги - 20.7), xG за удар - 0.09 (середній показник ліги - 0.11).

По воротах динамівок у середньому завдавалося 13.4 ударів за 90 хвилин (8-й показник серед команд чемпіонату, середній показник ліги - 13.42), із середньої дистанції 20.52 метрів, xG за удар - 0.09.

За 90 хвилин гри "біло-сині" в середньому мали 136.95 втрат м'яча, розташувавшись за цим показником на останній позиції серед жіночих команд. Найбільше - 46% - втрат динамівки допускали у другій третині поля, 34% - у фінальній третині та 20 - на власній третині.

При цьому наша команда розташувалася на другому місці за показником повернення володіння м'ячем - 101.82 за 90 хвилин. Найбільше повернень (46%) дівчата здійснили на своїй третині поля, 44% - у другій і 10% у фінальній третинах.

Жіноча команда "Динамо" віддавала в середньому 306.72 пасів за гру (64% - точних), з яких 138.53 (52% точних) - передачі вперед, 84.51 (72%) - бічні паси, 52.97 (41%) - довгі паси. Середня дальність передач динамівок є найбільшою в чемпіонаті та складає 19.94 метри.

У середньому за гру киянки віддавали 46.21 передач у фінальну третину поля (5-й показник у лізі), 40% з яких були влучними. Показник контроля м'яча складає 42.8% за матч, а середня тривалість перебування з м'ячем - 8.7 секунд.

За перехопленнями м'яча "Динамо" розташувалося на 7-й позиції із показником 51.70 (середній показник ліги - 49.47).

У десятці найкращих бомбардирів чемпіонату наразі одна представниця "Динамо" – Анастасія Дружченко, на рахунку якої 8 м’ячів (2 - з пенальті) у 11-ти матчах.

Гравці "Динамо", які входять до топ-10 у Вищій лізі чемпіонату України серед жінок за індивідуальними статистичними показниками