Сьогодні вже неможливо уявити професійний футбольній клуб без комплексно-наукової групи, хоча в минулому було чимало скептиків, які ставили під сумнів математичний підхід до функціонування команди. Піонерами у цій сфері по праву вважаються фахівці з київського «Динамо». Один із них — Олександр КОЗЛОВ - працює в клубі з 1989 року.
Про своє працевлаштування в «Динамо» (Київ) він згадує так:
- Мені довелося пройти співбесіду з Валерієм Васильовичем Лобановським у його старому кабінеті на стадіоні «Динамо». Васильович сидів за великим столом, також там були присутні Анатолій Пузач, Володимир Веремєєв і Анатолій Зеленцов. З подачі Зеленцова я представляв свою ідею системи контролю і аналізу техніко-тактичних дій команди з можливістю їх якісної оцінки. Як людина, яка звикла захищатися, я прийшов з плакатами і блок-схемами. Все гарно намалював, але чи не кожну хвилину мою доповідь переривалась телефонними дзвінками, які в кабінеті Лобановського просто не змовкали. Я зупинявся, але Валерій Васильович, відповідаючи на кожен дзвінок, кивав головою: «Продовжуйте...».
Коли я закінчив говорити, Васильович поцікавився думкою своїх помічників. Пузач тут же сказав Зеленцову, що він знову придумав якусь тему для чергової дисертації. Мені здалося, що тренерів не зацікавили мої ідеї, і я, почавши збирати малюнки, набрався нахабства сказати: «Мабуть, це тут нікому не потрібно». Лобановський тут же відповів: «Молодий чоловік, це потрібно чи не потрібно, будемо вирішувати ми. А ви працюйте...».
На тому й розійшлися, а вранці наступного дня мені зателефонував Зеленцов і запросив роботу в київському «Динамо».
Олександр Козлов так описує свої завдання начальника науково-дослідного центру ФК «Динамо» (Київ):
- У загальних рисах можна виділити три напрямки. Це визначення функціонального стану футболістів з допомогою педагогічних, психофізіологічних і комп'ютерних тестів. На основі цього відбувається програмування і моделювання тренувального процесу, а потім - здійснення контролю та аналізу змагальної діяльності, етапне тестування і необхідна корекція тренувального процесу.