Mardan Stadium

Пахтакор

Ташкент
ТМ

Четвертим суперником київського «Динамо» на третьому зборі в Туреччині стане чемпіон Узбекистану трьох останніх сезонів – ташкентський «Пахтакор». Зустріч відбудеться у суботу, 19 лютого, на арені Mardan Stadium. Початок гри – о 16:00 за київським часом.

Візитка

Заснований: 1956 рік

Стадіон: «Пахтакор» (35 000 місць)

Виконавчий директор: Ботир Рахімов

Головний тренер: Пітер Гойстра (Нідерланди)

Позиція у чемпіонаті Узбекистану-2021: 1-ша

Досягнення

14-разовий чемпіон Узбекистану, 13-разовий володар Кубка Узбекистану, володар Суперкубка Узбекистану 2021 року.

Історія

Датою заснування клубу вважається 8 квітня 1956 року, коли «Пахтакор» провів перший матч із командою міста Молотова (нині – російська Перм). Уже в 1959 році тащкентці вийшли до вищої ліги чемпіонату СРСР, ставши єдиним клубом в історії, який представляв Узбецьку РСР на найвищому рівні.

Найвищим досягненням для «Пахтакора» на радянській арені був вихід до фіналу Кубка країни в 1968 році, де ташкентці мінімально поступилися московському «Торпедо» (0:1). Щодо чемпіонату, то найкращим результатом було шосте місце, яке «Пахтакор» посідав двічі – у 1962-му та 1982 роках.

У 1979 році команда пережила трагедію – на шляху до Мінська літак із футболістами «Пахтакора» на борту зіштовхнувся в повітрі з іншим облавком, в результаті чого загинули всі пасажири. Після цього в регламент чемпіонату СРСР було внесено пункт, відповідно до якого «Пахтакор» упродовж трьох років зберігав за собою місце у вищій лізі, незалежно від результатів, а команди з інших міст відправляли своїх футболістів до Ташкенту в якості підсилення.

Починаючи з 1992 року «Пахтакор» почав виступи в чемпіонаті Узбекистану, ставши найуспішнішим клубом в його історії з 14 чемпіонствами (в тому числі в трьох останніх сезонах) та 13 завойованими Кубками країни.

Минулий сезон

Чемпіонат Узбекистану проходить за системою весна-осінь. За підсумками 26-ти турів «Пахтакор» став чемпіоном, набравши 60 очок та випередивши «Согдіану», що фінішувала другою, на 13 залікових пунктів. Ташкентці здобули 19 перемог, тричі зіграли внічию та чотири рази поступалися суперникам, маючи різницю м’ячів 51:18. У наступному сезоні «Пахтакор» представить свою країну в азійській Лізі чемпіонів.

У розіграші Кубка Узбекистану «Пахтакор» у фіналі поступився «Насафу» (1:2), причому обидва м’ячі пропустив, граючи в більшості після вилучення у суперника в першому таймі.

У азійській Лізі чемпіонів ташкентці завершили виступ після групової стадії, посівши третє місце (1 перемога, 4 нічиї, 1 поразка, різниця м’ячів – 6:8) у квартеті з «Аль-Шарджою» з ОАЕ, іранським «Трактором» та «Аль-Кува Аль-Джавія» з Іраку.

Склад

Середній вік футболістів «Пахтакора» – 25,4 роки. У складі ташкентців виступають чотири легіонери, також є вісім гравців національної збірної Узбекистану. Найкращим бомбардиром минулого сезону чемпіонату Узбекистану став сербський нападник Драган Черан, який забив 16 м’ячів.

Трансферна політика клубу будується на запрошенні вільних агентів – у нинішнє міжсезоння команду в такий спосіб поповнили вже вісім футболістів. Із втрат варто відзначити лівого захисника Іброхімхаліла Юлдошева, якого продали до російського «Нижнього Новгорода», інші гравці пішли або на правах вільних агентів, або в оренду.

Підготовка

На нинішньому зборі в Туреччині «Пахтакор» провів уже два спаринги, і поки не здобув жодної перемоги – нічия з російською «Уфою» (1:1) та поразка від тбіліського «Динамо» (0:3). Новий сезон в чемпіонаті Узбекистану стартує для ташкентців 3 березня, коли вони на виїзді зіграють із самаркандським «Динамо».

Тренер

Наставником «Пахтакора» до січня нинішнього року був 55-річний Пітер Гойстра з Нідерландів. Спеціаліст має багату ігрову кар’єру, з 1984-го по 2001-й виступаючи в якості нападника за такі клуби, як «Гронінген», «Твенте», «Рейнджерс» (Шотландія), «Санфрече Хіросіма» (Японія), «Льєрс» (Бельгія). У складі клубу з Глазго, де він був одноклубником Олексія Михайличенка та Олега Кузнецова, став п`ятиразовим чемпіоном Шотландії, із «Льєрсом» вигравав Суперкубок Бельгії. Також має у своєму активі вісім матчів у складі збірної Нідерландів.

Тренерську кар’єру розпочав на батьківщині, будучи асистентом у тренерів клубів Ередивізіє (у тому числі в «Аяксі» в 2009-му), а потім пішов у «самостійне плавання». Окрім того в 2015-му їздив у «відрядження» до Індонезії, де очолював національну збірну та місцевий клуб.

У 2017-му прийняв пропозицію колишнього відомого форварда Шоти Арвеладзе та став його асистентом у «Пахтакорі». У 2020-му, коли Арвеладзе звільнив посаду, сам очолив клуб. У січні 2022-го на зміну Гойстрі прийшов 47-річний спеціаліст Славче Войнескі з Північної Македонії.

Історія особистих зустрічей

За часів виступів у чемпіонатах СРСР «Динамо» та «Пахтакор» провели між собою 40 матчів. Відчутна перевага на боці киян – 23 перемоги, 10 нічиїх та 7 поразок за різниці м’ячів 68:36.

15:15' —

Вітаємо шанувальників Динамо у текстовій онлайн-трансляції четвертого контрольного матчу киян на навчально-тренувальному зборі у Туреччині. Сьогодні біло-сині зустрінуться з чинним чемпіоном Узбекистана та найтитулованішим клубом цієї країни - ташкентським Пахтакором!

15:18' —

Стартовий склад ДИНАМО: 71. Бойко - 94. Кензьора, 25. Забарний, 34. Сирота, 20. Караваєв - 18. Андрієвський, 10. Шапаренко, 14. де Пена, 99. Антюх, 22. Вітіньйо - 28. Кулач.

15:30' —

Стартовий склад ПАХТАКОРА: 25. Суюнов - 11. Рашидов, 10. Черан, 6. Алібаєв, 5. Ларін, Хаджієв, 7. Хамробеков, 18. Еркінов, 27. Собірхуджаєв, 3. Аліжонов, 8. Тургунбоєв.

16:00' —

Команди на полі. Динамівці зіграють у біло-блакитній формі, а наші суперники - у екіпіруванні з жовто-синіми смугами.

16:01' —

Із капітанською пов'язкою Динамо на поле сьогодні вивів Микола Шапаренко, який нещодавно приєднався до команди на зборах після перенесеного коронавірусу.

1' —
Матч розпочався!
4' —

Перший кутовий для Динамо після удару Караваєва, який цілий у "дев'ятку". Простріл до штрафного майданчика не знайшов адресата серед динамівців.

10' —

Протягом останніх хвилин м'яч перебуває під контролем Пахтакора, однак без особливого просування вперед.

12' —

Атака Пахтакора закінчилася після фолу Еркінова, який зачепив ззаду по ногах Забарного на лівому фланзі.

13' —

Шапаренко вирізав передачу з центру поля праворуч на Антюха, але вийшло занадто сильно і Денис не встиг до м'яча.

yellow
14' —

Андрієвський заробив попередження за фол проти Собірхуджаєва на половині поля суперників.

yellow
15' —

Забарний із фолом зупинив прохід капітана Пахтакора Черана - узбекистанська команда виконає небезпечний штрафний.

17' —

Гравці Пахтакора довго готували штрафний, однак удар Черана майже з лінії штрафного прийняла на себе стінка з динамівців, а добивання Рашидова Кендзьора виніс на кутовий.

17' —

Денис Бойко кулаками вибив м'яч далеко в поле після подачі кутового.

21' —

Кулач заробив для Динамо стандарт на лівому фланзі. Подачу де Пени до штрафного головою вибив один із захисників Пахтакора.

23' —

Удар де Пени низом із-за меж штрафного - повз ворота.

27' —

М'яч в руках у Бойка після удару Черана.

29' —

Де Пена намагався з центру поля перекинути Суюнова, який вийшов із воріт. Однак уругвайцю лише трохи забракло влучності.

yellow
31' —

Шапаренко порушив правила проти Алібаєва, який проривався в контратаку.

32' —

Попередження за зайві емоції отримав ще й Кендзьора. Арбітр матчу проводить профілактичну роботу з Чераном і де Пеною.

yellow
33' —

Після удару Рашидова зі стандарту м'яч влучив у руку Кулачу - ще один штрафний для Пахтакора та жовта картка для динамівця.

34' —

Ще один удар Рашидова, тепер із напівкола штрафного - і знову влучання в стінку. Наші суперники намагалися довести арбітру, що м'яч влучив у руку Андрієвському, але рефері приначив кутовий.

yellow
36' —

Перше попередження для узбекистанської команди - український легіонер Ларін завадив Бойку ввести м'яч у гру.

yellow
40' —

Еркінов отримав жовту картку за розмови з арбітром.

43' —

Розіграш кутового для Пахтакора не увінчався успіхом.

45' —

Сирота вирізав пас на хід Вітіньйо, але вийшло занадто сильно.

45' —
Перший тайм завершено
46' —
Розпочався другий тайм

У складі ДИНАМО відбулося чотири заміни: Сидорчук, Дубінчак, Буяльський і Бєсєдін вийшли замість Андрієвського, Кендзьори, де Пени та Кулача. Тож другий тайм кияни розпочали у наступному складі: 71. Бойко - 44. Дубінчак, 34. Сирота, 25. Забарний, 20. Караваєв - 10. Шапаренко, 5. Сидорчук (К) - 22. Вітіньйо, 29. Буяльський, 99. Антюх - 41. Бєсєдін.

52' —

Атака Пахтакора завершилася ударом Аліжонова з правого флангу - повз ворота.

57' —

Ларін сфолив проти Бєсєдіна в центрі поля, зачепивши по ногах ззаду.

58' —

Ще одна спроба дальнього удару від Пахтакора - і знову неточно.

59' —

Шапаренко заробив кутовий для Динамо. Після навісу Миколи з кута поля удару зльоту завдавав Сидорчук - повз ворота.

62' —

Ще одна заміна у Динамо: Ванат (№17) замість Вітіньйо.

65' —

Шапаренко виконав навіс до штрафного зі стандарту на лівому фланзі, але м'яч опинився в руках у голкіпера Пахтакора.

68' —

Караваєв вийшов на ударну позицію на правому фланзі штрафного та пробив у ближній кут - Суюнов на місці.

70' —

Заміна у Пахтакора: Саркіч (№14) замість Собірхуджаєва.

72' —

Заміна у ДИНАМО: Нещерет (№35) замість Бойка.

75' —

Заміна у ДИНАМО: Боль (№89) замість Сироти.

77' —

Ванат пробивав головою після передачі від Буяльського, однак відправив м'яч вище воріт. У наступному моменті Віталій асистував вже Антюху, який опинився в офсайді.

79' —

Владиславу Дубінчаку знадобилася допомога лікарів після зіткнення з Чераном.

81' —

Каркас воріт врятував ворота Динамо після дальнього удару гравця Пахтакора!

82' —

Заміна у ДИНАМО: Попов (№4) замість Забарного.

82' —

Подвійна заміна у Пахтакора: Холматов (№28) і Чобанов (№16) замість Черана та Рашидова.

86' —

Нещерет! Руслан рятує Динамо від пропущеного м'яча, зреагувавши на удар Тургунбоєва з близької дистанції.