2+2, Динамо Київ Youtube
  • 20 Квітня
  • Середа
  • 21:30

ЧФР 1907 Клуж

Клуж-Напока
0-0

Динамо

Київ
Стадіон Константін Радулеску

ЧФР 1907 Клуж

Клуж-Напока
ТМ

У наступному матчі європейського благодійного турне київське «Динамо» завітає в гості до чинного чемпіона Румунії – команди «ЧФР 1907 Клуж».

Зустріч відбудеться у середу, 20 квітня, на стадіоні «Константін Радулеску в місті Клуж-Напока та розпочнеться о 21:30 (місцевий час збігається з київським).

Представляємо третій клуб, з яким «біло-сині» зустрінуться в рамках серії благодійних матчів.

Дата заснування: листопад 1907 року

Стадіон: «Константін Радулеску» (вміщує 23 500 глядачів)

Прізвисько: «залізничники»

Президент: Крістіан Балай

Головний тренер: Дан Петреску

Поточна позиція в чемпіонаті Румунії: 1-ша

Титули:

Чемпіон Румунії (7): 2007/08, 2009/10, 2011/12, 2017/18, 2018/19, 2019/20, 2020/21.

Кубок Румунії (4): 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2015/16.

Суперкубок Румунії (4): 2009, 2010, 2018, 2020.

Історія

«ЧФР 1907 Клуж» був заснований 114 роки тому, коли місто Клуж-Напока (тоді Коложвар) входило до складу Австро-Угорщини, під назвою Kolozsvári Vasutas Sport Club («Коложварський залізничний спортивний клуб»).

У 1911-му році команда виграла нещодавно організований чемпіонат Трансильванії. А після Першої світової війни, у 1920 році, Трансильванія була передана Румунії, і клуб змінив назву на «ЧФР Клуж», зберігши зв’язок із державним залізничним перевізником (абревіатура CFR розшифровується як Caile Ferate Romane та перекладається як Румунська залізниця).

Більшу частину своїх виступів клуб провів у нижчих дивізіонах, однак із 2000-х років «ЧФР Клуж» став серйозною фігурою в румунському футболі. Так, у 2005 році команда в своєму дебютному єврокубковому сезоні дісталася фінального етапу Кубка Інтертото.

Перше чемпіонство «залізничники» завоювали в сезоні 2007/2008, ставши першою командою не з Бухареста, яка виграла цей титул з 1991 року. Дебют у Лізі чемпіонів восени 2008-го «ЧФР Клуж» відзначив перемогою над «Ромою» (2:1), а згодом сенсаційно відстояв нічию з «Челсі» (0:0).

Свій другий чемпіонський титул «ЧФР Клуж» виграв через два роки, а виступ команди в груповому етапі ЛЧ запам’ятався зустріччю з «Баварією», яка завершилася перемогою мюнхенців із хитким рахунком 3:2. Румунська команда забила 4 м’ячі з 5-ти в цьому матчі – два голи у ворота «Баварії» та ще два автоголи.

Ще за два роки «Клуж» посів третє місце в груповому етапі Ліги чемпіонів у квартеті з «Манчестер Юнайтед», «Галатасараєм» і «Брагою», перемігши «червоних дияволів» на «Олд Траффорд» (1:0).

Останні чотири роки «ЧФР 1907 Клуж» є незмінним чемпіоном Румунії та постійним учасником єврокубкових турнірів. У 2020 році «залізничники» дійшли до 1/16 фіналу Ліги Європи, де після двох нічиїх за правилом виїзного голу поступилися майбутньому переможцю – «Севільї».

Поточний сезон

«ЧФР 1907 Клуж» прямує до п’ятого поспіль чемпіонського титулу, завершивши перший етап румунської Ліги I в ранзі лідера, з 14-очковим відривом від «ФКСБ» (+24=4-2, різниця м’ячів 48:16).

Чемпіонський плей-оф, в якому шість найкращих команд за підсумками першого етапу грають між собою у два кола, розігруючи «золото» та єврокубкові місця, «Клуж» розпочав не так впевнено. «Залізничники» здобули всього дві перемоги у 5-ти турах (+2=1-2, 7:5), однак, враховуючи попередню велику перевагу над суперниками (очки, набрані командами на першому етапі, у другому колі скорочуються вдвічі), цього виявилося достатньо для збереження лідерства. Наразі «ЧФР 1907 Клуж» очолює турнірну таблицю з 45-ма очками, випереджаючи на два бали «ФКСБ» та на шість – «Університатя Крайова».

Виступ у Кубку Румунії, який «Клуж» востаннє вигравав 6 років тому, команда завершила вже в першому для себе раунді – на стадії 1/16 фіналу, мінімально поступившись згаданій «Університаті» (0:1).

Протягом єврокубкового сезону наш майбутній суперник встиг взяти участь у трьох турнірах. Розпочавши з першого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів, «ЧФР 1907 Клуж» пройшов боснійський «Борац», далі обіграв представника Гібралтару – «Лінкольн Ред Імпс», однак не зміг подолати швейцарський «Янг Бойз» (1:1 у домашньому матчі та 1:3 у виїзному матчі-відповіді). Не вийшло у румунського клубу пройти й раунд плей-оф кваліфікації Ліги Європи, де на заваді стала сербська «Црвена Звєзда», яка розгромила «Клуж» із рахунком 4:0 у Белграді та повторно виграла в Румунії – 2:1.

Тож «ЧФР 1907 Клуж» вирушив до групового етапу Ліги конференцій, в якому також не досяг успіху. Підопічні Дана Петреску фінішували останніми в квартеті з нідерландським АЗ, данським «Раннерсом» і чеським «Яблонцем». «Клужу» вдалося набрати очки лише в двох домашніх матчах, зігравши внічию з «Раннерсом» (1:1) та обігравши в заключному турі «Яблонець» (2:0).

Склад

Загальна вартість гравців клубу оцінюється ресурсом Transfermarkt у 32,5 млн євро. У складі «Клужа» є 9 діючих гравців національних збірних, серед яких – румунські захисники Крістіан Маня та Андрей Бурке (найдорожчі виконавці команди).

Капітан і лідер на лівому фланзі оборони – 35-річний натуралізований португалець Маріу Камора. Компанію названим гравцям у захисті складають боснійці Даніел Граовац і Матео Сушич.

У центральній зоні зазвичай грає ганець Нана Боатенг, із яким взаємодіють Адріан Паун і Міхай Бордеяну. На флангах атаки виступають француз алжирського походження Бійєль Омрані, на рахунку якого 7 голів у поточному сезоні, Клаудіу Петріла (9 голів) та Чіпріан Дяк (11 голів). Найкращим бомбардиром команди є хорватський форвард Габріель Дебелью, в активі якого – 16 голів у всіх турнірах.

У березні до «Клужа» приєднався опорник луганської «Зорі» Ловро Цвек, однак хорват ще не потрапляв до заявки румунської команди.

Тренер

Головний тренер «ЧФР 1907 Клуж» Дан Петреску – один із найкращих румунських захисників 90-х років, який був учасником чемпіонатів світу 1994 і 1998, а також чемпіонатів Європи 1996 і 2000. Розпочавши свій футбольний шлях у «Стяуа», із яким дійшов до фіналу Кубка європейських чемпіонів 1988/89, більшу частину ігрової кар’єри Петреску провів за кордоном – в Італії та Англії. Найуспішнішим був його виступ у «Челсі» (1995-2000), у складі якого румунський футболіст виграв Кубок володарів кубків 1997/98.

Тренерська кар’єра Петреску охоплює клуби з Румунії, росії, Польщі, Катару, ОАЕ та Китаю. Нинішня каденція Дана Петреску в «ЧФР 1907 Клуж» є другою, 54-річний фахівець вже очолював команду в 2017-2018 роках, привівши до перемоги у чемпіонаті Румунії 2017/18. Після нетривалого та безуспішного періоду роботи в «Гуйчжоу Чжичен» повернувся на батьківщину, знову прийнявши «залізничників» у березні 2019 року та виборовши з командою ще три поспіль чемпіонства у румунській першості.

Стадіон

Стадіон «Константін Радулеску» був побудований у 1973 році та вміщував 10 тисяч глядачів. У 2008 році, після виходу «ЧФР Клуж» до кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів, арену було реконструйовано та розширено згідно вимог УЄФА, а місткість збільшено до 23 500 глядацьких місць. Оновлений стадіон був відкритий міжнародною граю між «Клужем» та португальською «Брагою», в якій румунська команда перемогла з рахунком 3:1. Того ж року збірна Румунії прийняла на стадіоні «Клужа» Литву в матчі відбіркового турніру ЧС-2010. Ця гра стала для національної команди Румунії першою в Клуж-Напоці за 85 років.

Спочатку стадіон називався «Груя» відповідно до району міста, де він розташований. Сучасна назва була присвоєна арені на честь видатного румунського футболіста, тренера та футбольного функціонера Константіна Радулеску.

Історія зустрічей із «Динамо» Київ

Чинні чемпіони України та Румунії раніше зустрічалися лише в товариських матчах на зборах. Так, у 2006 році кияни перемогли «Клуж» із рахунком 3:2 (дубль оформив Діого Рінкон, а вирішальний гол забив Максим Шацьких), а два роки потому аналогічний рахунок був зафіксований вже на користь команди з Румунії (тоді голами за «Динамо» відзначилися Олександр Алієв і Артем Кравець).

Фото - cfr1907.ro

ЧФР 1907 Клуж
Динамо
Воротар
Захисники
Півзахисники
Нападники
Запасні
Тренер
Воротар
Захисники
Півзахисники
Нападники
Запасні
Тренер
Shovkosvkyi2311
Олександр Шовковський
0' —

Доброго вечора, шановні вболівальники "Динамо" і всього українського футболу. Сьогодні "біло-сині" проведуть третій поєдинок у рамках європейського благодійного турне «Match for Peace! Stop the War!» («Матч за Мир! Зупинимо Війну!») проти лідера чемпіонату Румунії - «Клужа».

0' —

Стартовий склад "Динамо": Бущан - Караваєв, Забарний, Сирота, Дубінчак - Сидорчук, Шапаренко, Антюх, Циганков, Гармаш - Бєсєдін.

0' —

Запасні "Динамо": Бойко, Нещерет, Попов, Бурда, Вівчаренко, Боль, Шепелєв, Андрієвський, Буяльський, Кулач, Ванат, Довбик.

0' —

Стартовий склад «Клужа»: Летіца – Маня, Балан, Димітров, Штефан – Цвек, Паун, Сігурйонссон, Чипчу, Дуганджич – Бірлігя.

0' —

Запасні «Клужа»: Сава, Бухенна, Негут, Гідя, Мал, Сачко, Хобан, Жуніо, Буш, Костаче, Іту.

0' —

Усе готове до старту поєдинку. Ось-ось футболісти з'являться на полі.

0' —

Команди виходять на поле разом із дітьми-переселенцями.

0' —

Лунає Гімн України.

0' —

Хвилина мовчання в пам'ять про загиблих в Україні.

1' —
МАТЧ РОЗПОЧАВСЯ!

ПРОЛУНАВ СТАРТОВИЙ СВИСТОК - футболісти "Клужа" розвели м'яч у центрі поля.

1' —

І відразу небезпека біля воріт "Динамо". Після навісу з кутового гравець "Клужа" завдав удару метрів із 15-ти, і Бущан у стрибку перевів м'яча у стійку.

3' —

Футболіст "Клужа" небезпечно прострілив із лівого флангу, м'яч ледь не залетів у ближній кут, але Бущан напоготові та все контролював.

7' —

Гармаш спробував завдати удару здалеку, але суперники заблокували.

11' —

Караваєв прострілив із правого флангу, але ніхто з партнерів не встигнув замкнути.

15' —

Господарі знову небезпечно прострілювали з лівого флангу, але Бущана зненацька не захопиш.

16' —

Чипчу пробивав із гострого кута - в руки Бущану.

18' —

Антюх пробив із лівого флангу з гострого кута, але м'яч пролетів повз ворота.

22' —

Гармаш спробував пробити з-за меж штрафного майданчика, але м'яч звалився з ноги та полетів далеко від воріт.

25' —

Дубінчак увірвався до штрафного майданчика, пробити не зміг, але м'яч відскочив до Сидорчука, який пробив вище воріт.

27' —

Сігурйонссон пробив із меж штрафного майданчика - поруч із дев'яткою.

34' —

Удар Дуганджича здалеку небезпечним не став - дуже неточно.

0' —

Обидві команди грають доволі дисципліновано в обороні, тож моментів обмаль у першому таймі.

41' —

Маня пробив метрів із 30-ти - повз ворота.

44' —

Динамівці розіграли швидку атаку, Циганков вивів на ударну позицію Антюха по місцю лівого інсайда, але удар Дениса у ближній кут голкіпер парирував на кутовий.

45' —

Шапаренко пройшов до штрафного майданчика, пробивав із району 11-метрової позначки, але м'яч зачепив ногу захисника "Клужа" та пролетів поруч зі стійкою.

45' —
ПЕРЕРВА!

ФУТБОЛІСТИ ЙДУТЬ ВІДПОЧИВАТИ.

0' —

У "Динамо" у перерві заміни. Замість Бущана, Дубінчака, Антюха, Гармаша та Сироти на поле вийшли Бойко, Вівчаренко, Ванат, Шепелєв та Попов.

46' —
РОЗПОЧАВСЯ ДРУГИЙ ТАЙМ!

МАТЧ ТРИВАЄ!

51' —

Шепелєв вривався до штрафного майданчика на ударну позицію, однак захисник "Клужа" нейтралізував загрозу.

55' —

Партнери вивели Шепелєва фактично віч-на-віч із воротарем, але динамівець вирішив не бити по воротах, а віддавав передачу на Шапаренка – і захисник "Клужа" вибив м'яч.

56' —

Після пасу врозріз Ванат опинився перед воротарем, але не зміг переграти його. Та й у офсайд заліз наш нападник...

64' —
СЕЙВ БОЙКА!

Який момент у "Клужа"! Після навісу з флангу партнери скинули м'яч у центр штрафного майданчика, і Костаче пробивав без перешкод - наш голкіпер зіграв вище за всілякі похвали.

69' —

У "Динамо" дві заміни - замість Сидорчука та Забарного вийшли Андрієвський та Бурда.

70' —

Після навісу з лівого флангу Бєсєдін пробивав із незручної позиції головою - повз ворота.

71' —

Ванат увірвався до штрафного майданчика з лівого флангу, залишав м'яч під вривання Вівчаренка, але партнер не зрозумів задум нападника – і момент було втрачено.

77' —

Ванат заробив штрафний у 23-х метрах від воріт, але Шапаренко не зміг перекинути стінку.

79' —

Три заміни у "Динамо". Замість Караваєва, Бєсєдіна та Циганкова виходять Боль, Довбик та Кулач.

83' —

Після навісу з лівого флангу Костаче підставляв голову, але тільки направив м'яча в руки Бойко.

yellow
89' —

Попов лише з порушенням правил зупинив прорив суперника до воріт та отримав попередження.

93' —
КІНЕЦЬ МАТЧУ!

Команди переграли три хвилини - і лунає фінальний свисток. У підсумку - нульова нічия.

Титульний партнер
Технічний партнер
Офіційний партнер