Динамо

Київ
Stade Municipal

ТМ

У першому матчі в рамках літнього тренувального збору, а також у рамках благодійного турне «Match for Peace! Stop the War!» («Матч за Мир! Зупинимо Війну!») київське «Динамо» зіграє зі швейцарським «Івердоном».

Матч відбудеться у неділю, 26 червня, в Івердон-ле-Бен на Stade Municipal та розпочнеться о 16:00 за місцевим часом (17:00 за Києвом).

Представляємо суперника київського «Динамо» у товариській благодійній зустрічі.

Дата заснування: 1 липня 1948 року

Стадіон: Stade Municipal (7 600 глядацьких місць)

Історія

Клуб було утворено 1 липня 1948 року шляхом об’єднання ФК «Івердон, що був заснований у далекому 1897 році, ФК «Конкордія» та «Уайт Стар».

Особливих досягнень за свою тривалу історію «Івердон» не має. Найближче до здобуття значимого трофею клуб був у 2001 році, коли вийшов до фіналу Кубка Швейцарії. Протягом турнірної дистанції клуб із нижчого дивізіону обіграв «Солотурн» (1:0), «Цюрих» (1:0), «Тун» (1:1, по пенальті – 5:3) та «Лозанну» (0:0, по пенальті – 4:3), але у вирішальному поєдинку поступився «Серветту» (0:3).

Загалом у вищому дивізіоні Швейцарії «Івердон» провів чотири сезони. Найкращий результат у вітчизняній еліті клуб показав у сезоні-1999/2000, посівши п’яте місце. Загалом же команда вела боротьбу за виживання, тричі вилітаючи до нижчого дивізіону.

Сезон-2021/2022

У минулому сезоні «Івердон» посів восьме місце з 10-ти команд у Челлендж-лізі, набравши 44 очки за 36 матчів (11 перемог, 11 нічиїх, 14 поразок, різниця м’ячів – 44:52).

У Кубку Швейцарії «Івердон» дістався півфіналу. Здолавши на своєму шляху «Зойцах» (12:0), «Віль» (3:0), «Цюрих» (2:2, по пенальті – 11:10) та «Лозанну» (1:0), за крок до фіналу скромний клуб поступився «Санкт-Галлен» (0:2).

Склад

Загальна вартість гравців «Івердона» оцінюється авторитетним ресурсом Transfermarkt у 4,5 млн євро із середнім віком гравців 25,7 років.

У складі наших суперників – 13 легіонерів. Єдиним гравцем збірної у «Івердоні» є орендований у «Янг Бойз» 20-річний півзахисник Міша Еберхард, який провів 1 матч у складі молодіжної команди Швейцарії.

Найкращим бомбардиром «Івердона» у минулому сезоні став івуарійський нападник Коро Кане, який забив 13 м’ячів (1 з пенальті). Другим за показником результативності став Міша Еберхард – усі свої 4 м’ячі він забив, реалізувавши пенальті.

Трансферна політика клубу будується на переходах вільних агентів (це стосується як придбань, так і втрат) та орендах.

Тренер

13 червня «Івердон» призначив новим головним тренером 60-річного Марко Шеллібаума. Протягом ігрової кар’єри, з 1980-го по 1995-й, спеціаліст провів більше 450 матчів у вищому дивізіоні Швейцарії, тричі ставши чемпіоном країни та провівши 31 поєдинок за національну збірну.

Тренерську кар’єру розпочав відразу після завершення ігрової. Починаючи з 1995 року тренував багато клубів Швейцарії. Лише у 2013-му Марко вирушив у «відрядження» до Канади, де й здобув єдиний трофей в якості тренера, ставши чемпіоном країни разом із «Монреаль Імпакт».

15:15' —

Вітаємо вболівальників Динамо! Сьогодні наша команда зіграє перший матч у рамках літнього тренувального збору та благодійного турне Match for Peace! Stop the War! - зі швейцарським Івердоном.

15:17' —

Матч відбудеться в Івердон-ле-Бен на Stade Municipal та розпочнеться о 16:00 за місцевим часом (17:00 за Києвом).

16:15' —

Стартовий склад Динамо: Нещерет - Кравченко, Боль, Біловар, Дубінчак - Яцик, Шепелєв, Буяльський (к), Цитаїшвілі, Антюх - Бєсєдін.

Запасні: Бойко, Вівчаренко, Бурда, Малиш, Ванат, Царенко, Андрієвський, Гармаш, Н. Волошин, Тимчик, В. Волошин, Дячук.

16:20' —

Стартовий склад Івердона: Мартін - Хайрович, Фарге (к), Телер, Кабакалман, Лусуена, Хотье, Коне, Бердайєс, Созье, Малула.

Запасні: Спичер, Ле Погам, М. Родрігес, Жакьену, Гетаз, Зок, Белек, Бейєр, Калежич, Роша, Соренсен, А. Родригез, Каме.

17:00' —

Динамівці з'явилися на полі з синьо-жовтими прапорами та в футболках із закликом зупинити війну, пролунав національний гімн України.

1' —
Матч розпочався!
1' —

Господарі заробили кутовий у першій вже атаці, однак Нещерет вдало зіграв на виході та забрав м'яч після навісу з корнера.

4' —

Дальній удар Созьє по воротах Динамо вийшов неточним.

6' —

Антюх опинився на газоні після поштовха в спину від суперника.

10' —

Лусуена завдав удару здалеку – повз ворота.

14' —

Дубінчак здійснив прохід лівим флангом і зробив передачу до штрафного на Цитаїшвілі, якому пробити не вдалося.

14' —
ГОООООООЛ!

У продовження атаки Олександр Яцик підхопив м'яч у центрі поля, змістився з лівого флангу до штрафного та точно пробив у дальній кут, вивівши Динамо вперед!

19' —

Антюх отримав передачу в штрафному Івердона, однак захисник завадив динамівцю пробити по воротах.

22' —

Момент у Дубінчака! Влад прийняв розрізну передачу від Цитаїшвілі на лівому куті штрафного, однак відправив м'яч повз ворота.

23' —

Нещерет заволодів м'ячем після флангового прострілу від Фарге.

26' —

Буяльський вирішив пробити здалеку, однак відправив м'яч суттєво вище воріт.

27' —

Через спеку команди зробили коротку перерву для поповнення водного балансу.

33' —

Бердайєс отримав хорошу нагоду, аби зрівняти рахунок, однак із малої дистанції пробив поруч зі штангою. Втім, і Нещерет контролював ситуацію.

34' —

Буяльський впав у штрафному Івердона в боротьбі з Кабакалманом, однак свисток арбітра промовчав.

39' —

Тепер на газоні в штрафному швейцарців опинився Антюх, але знову без порушення правил.

40' —

Івердон заробив право на кутовий, однак подача з корнера виявилася дуже неточною - м'яч пішов за межі поля.

42' —

Гравець Івердона отримав м'яч у штрафному майданчику киян, проте до удару по воротах Нещерета справа не дійшла.

45' —

Коне з розвороту завдав потужного удару з центру штрафного, однак запустив м'яч над воротами.

45' —
Перший тайм завершено
46' —
Розпочався другий тайм

Другий тайм Динамо проводить у наступному складі: Бойко - Тимчик, Бурда, Боль, Вівчаренко - Андрієвський, Гармаш, Буяльський, В.Волошин, Н.Волошин - Ванат.

50' —

Буяльський у боротьбі з захисником пробив вище воріт із кількох метрів після передачі Гармаша.

54' —

Гармаш вигриз м'яч у центрі поля та увійшов до штрафної, де в падінні примудрився пробити по воротах - трохи неточно.

57' —

Андрієвський заробив попередження за фол в центральній зоні.

63' —

Бойко спокійно забрав м'яч після навісу до штрафного Динамо з правого флангу.

65' —

Бойко парирував удар із правої частини штрафного!

65' —

Подвійна заміна у Динамо: Царенко замість Буяльського та Дячук замість Боля.

71' —
Гол

Івердон зрівняв рахунок: Бейєр вийшов віч-на-віч із Бойком і пробив точно в кут повз нашого голкіпера - 1:1.

74' —

Андрієвський перехопив м'яч у центрі та перевів на Вікентія Волошина, постріл якого з лівого флангу пройшов поруч зі стійкою.

77' —

Ванат вирвався на ворота Івердона, проде захисник встиг вибити м'яч із-під ніг динамівського форварда.

78' —

Дячук пробив головою після розіграшу кутового, однак відправив м'яч над поперечиною.

83' —

Заміна у Динамо: Малиш замість Тимчика.

85' —

Царенко прострілив із флангу, але Ванат не пішов на загострення.

86' —

Голкіпер Івердона вибив м'яч прямо на голову Вівчаренку, одняк Костянтин не встиг розпорядитися неочікуваним шансом.

90' —
Матч завершено!

Динамо розпочинає збір із нічиєї - на гол Олександра Яцика швейцарський Івердон відповів м'ячем Брайана Бейєра. Вже 29 червня динамівці проведуть другий контрольний матч - проти Лозанни.