Олександрія

Олександрія
УПЛ

У рамках 12-го туру VBET Ліги київське «Динамо» вдома прийматиме «Олександрію» з однойменного населеного пункту в Кіровоградській області.

Матч відбудеться 10-го листопада на столичному стадіоні «Динамо» ім. В. Лобановського та розпочнеться о 15.00. Представляємо нашого найближчого суперника

«Олександрія» (Олександрія)

Дата заснування: 1948 рік.

Президент: Сергій Кузьменко.

Головний тренер: Юрій Гура (з 2021 року).

Домашні матчі проводить на КСК «Ніка» (Олександрія).

Результат виступу в минулому сезоні УПЛ: 6-е (26 очок у 18-ти матчах, 7 перемоги, 5 нічиїх, 6 поразок, різниця м’ячів – 19:16).

Поточне місце в сезоні 2022/23: 4-е місце (20 очок у 9-ти матчах, 6 перемог, 2 нічиї, 1 поразка, різниця м’ячів 17:9).

Історія

У 1948 році в Олександрії було створено команду, яка отримала назву «Шахтар». Тривалий час «гірники» виступали серед колективів фізкультури та нижчих дивізіонах чемпіонату СРСР. Протягом дев’яти сезонів олександрійський «Шахтар» виступав у класі «Б», найкращим результатом було четверте місце в зональних змаганнях.

На початку 1990-х, після розформування «Шахтаря», естафету підхопила «Поліграфтехніка», яка була створена на заводі із одноіменною назвою. Вже в 1991 році команда стає переможцем групового турніру серед аматорів, а також бронзовим призером фінального турніру в Маріуполі. Згодом, уже в професійному футболі, «Поліграфтехніка» неодноразово ставала переможцем та призером чемпіонатів України серед команд першої та другої ліг.

1 липня 2014 року сталося об’єднання двох команд, ПФК «Олександрія» та ПФК «УкрАгроКом», і з того часу місто представляє ФК «Олександрія». Найвище досягнення клубу – бронзові нагороди за підсумками сезону-2018/2019.

Тричі олександрійці представляли Україну в єврокубках. У сезоні-2019/2020 команда вийшла до групового етапу Ліги Європи, де посіла останнє місце у квартеті з «Вольфсбургом», «Гентом» та «Сент-Етьєном».

У наступному сезоні «Олександрія» посіла 9-е місце у Прем’єр-лізі, а у сезоні 2021/2022 – шосте.

Стан справ у поточному сезоні

«Олександрія» достатньо вдало розпочала нинішній сезон, підтвердження цьому – порівняно високе за останні сезони поточне четверте місце. У дев’яти матчах команда з кіровоградської області зазнала лише однієї поразки – у домашньому матчі проти харківського «Металіста» (1:3) – та двічі зіграла унічию – з «Ворсклою» у Полтаві (0:0) та із «Шахтарем» у Львові (2:2). У перших двох турах «Олександрія» перемогла «Інгулець» та «Минай», а потім загалом здобула ще чотири перемоги.

Майже у всіх виграних матчах «Олександрія» забивала у ворота суперників по два м’ячі, винятком став лише минулий поєдинок із «Колосом», який підопічні Юрія Гури виграли з рахунком 4:1. Лише у трьох матчах майбутній суперник динамівців зберігав свої ворота у недоторканності, а в інших випадках пропускав щонайменше один м’яч. Ще одного разу «Олександрія» пропустила два м’ячі, і одного разу – три.

Зараз сусідами олександрійців у турнірній таблиці є «Зоря», яка розмістилася на третій сходинці, має на три очки більше, щоправда, луганчани провели на дві гри більше. А з іншого боку так само на три очки відстає «Верес», який теж провів 11 поєдинків та набрав 17 залікових пунктів.

Середній вік футболістів команди з Олександрії порівняно низький і складає 23,8 років. Є серед футболістів і ті, хто пройшов через «Динамо». Зокрема, за «Олександрію» виступають захисник Андрій Цуріков, півзахисники Сергій Рибалка та Владислав Калитвинцев, а також ціла низка вихованців нашого клубу: захисники Олександр Мельник і Максим Дячук, півзахисники Іван Калюжний, Вікентій Волошин, Артем Шулянський, Богдан Білошевський, які виступали за молодіжні команди «Динамо».

Топ-гравці стартового складу

Протягом перших турів у наставника команди Юрія Гури не надто активно змінюється стартовий склад. Одразу три футболіста зіграли без замін у всіх 9-и матчах поточного сезону. Це голкіпер Олег Білик (9 матчів, 810 хвилин), захисники Владислав Бабогло (9 матчів, 810 хвилин) та Андрій Цуріков (9 матчів, 810 хвилин).

Також найбільше ігрових хвилин у півзахисника Владислава Калитвинцева (9 матчів, 793 хвилини), захисника Дениса Мирошниченка (9 матчів, 773 хвилини), півзахисників Олександра Демченка (9 матчів, 756 хвилин) та Сергія Рибалки (9 матчів, 741 хвилина). Трохи менше ігрового часу отримали півзахисники Максим Третьяков (8 матчів, 572 хвилини), Кирило Дришлюк (9 матчів, 467 хвилин) та нападник Олег Кожушко (8 матчів, 428 хвилин).

Найрезультативніші гравці команди в поточному сезоні УПЛ

4 голи – Андрій Цуріков, Максим Третьяков

3 голи – Сергій Рибалка

2 голи – Владислав Калитвинцев

1 гол – Денис Мирошниченко, Кирило Ковалець, Олександр Демченко

Також 3 гольові передачі на рахунку Вікентія Волошина, 2 – Владислава Калитвинцева, по 1 – Максима Третьякова, Олега Демченка та Сергія Рибалки.

Останні 5 матчів із «Динамо»

Усього «Динамо» та «Олександрія» провели між собою 29 офіційних матчів (у чемпіонаті та Кубку України), 22 з яких завершилася на користь киян, 5 разів команди зіграли внічию та 2 рази перемогу святкували олександрійці. Різниця м’ячів складає 68:16 на користь динамівців.

18.09.2021. УПЛ. «Динамо» - «Олександрія» - 1:0

4.04.2021. УПЛ. «Олександрія» - «Динамо» - 1:2

24.10.2020. УПЛ. «Динамо» - «Олександрія» - 1:0

12.07.2020. УПЛ. «Олександрія» - «Динамо» - 2:2

7.06.2020. УПЛ. «Динамо» - «Олександрія» - 5:1.

14:00' —

Вітаємо на текстовій трансляції матчу Динамо - Олександрія, який відбудеться сьогодні без глядачів у Києві, на стадіоні Динамо ім.В. Лобановського.

14:05' —

Зустрінуться дві команди з верхньої частини турнірної таблиці. Динамо наразі шосте, Олександрія - четверта. Гості випереджають киян на 4 очки.

14:25' —

Востаннє команди зустрілися 18 вересня на НСК "Олімпійський". Тоді єдиний гол у грі було забито на 8-й компенсованій хвилині. Перемогу Динамо ударом з пенальті приніс Віктор Циганков.

14:57' —

Команди вишикувались на полі з прапорами України. Державний Гімн виконує популярна виконавиця Мішель Андраде.

15:02' —

Хвилиною мовчання присутні на стадіоні вшанували пам'ять Героїв, які загинули, захищаючи Україну.

1' —
Матч розпочався!
5' —

Перші хвилини в атаках провели гості, заробивши кутовий.

8' —

Продовжують контролювати м'яч гості. Поки без моментів та ударів у бік воріт.

10' —
ГОЛ!!!

Після пасу з глибини Циганков прийняв м'яч на првому фланзі, хитнув Циганкова та віддав пас у центр на Буяльського, який вчасно набіг у штрафний і ударом в один дотик метрів з 14-ти відправив м'яч у нижній кут воріт!

12' —

Момент у киян після розіграшу кутового з лівого флангу. Циганков навісив у центр, проте Ваната в останній момент випередив Білик, відбивши м'яч кулаком.

13' —

Ще момент у Ваната після удару Кабаєва та рикошету від захисника, однак форвард не дістав до м'яча у падінні.

18' —

Дубінчак примчався в атаку з м'ячем, змістився у центр та сам пробив правою з лінії штрафного - прямо в руки Білику.

20' —

Після навісу Калітвінцева з правого флангу Кожушко пробив головою - поруч зі стійкою.

23' —
Момент у Динамо!

Ванат на правому фланзі атаки накрутив двох суперників у чужому штрафному та віддавав у центр на Буяльського, проте того випередив захисник.
Атака продовжилася, на удар Циганкова зреагував Білик.

27' —

Класна комбінація киян завершилася прострілом Кендзьори з правого флангу у центр штрафного, де удар Ваната у дотик заблокував Баболго, вибивши м'яч на кутовий.

yellow
29' —

Перше попередження у грі. Цуріков грубо зіграв проти Шепелєва.

30' —

Циганков навісив зі штрафного - гості вибили м'яч на кутовий. Під час корнера Ванат зфолив в атаці.

yellow
32' —

Відкладений фол. Попередження Дубінчаку за фол проти Калітвінцева.

34' —

Доволі гостра атака гостей завершилася неакцентованим ударом головою у виконанні Ковальця.

37' —

Олександрійці розіграли пеерспективний штрафний. Удар Калітвінцева заблокували.

38' —
Момент у гостей!

Швидка вертикальна атака гостей завершилася виходом Калітвінцева на ударну позицію. Нещерет вчасно вийшов з воріт та відбив його удар.

42' —

Стрімка небезпечна атака Олександрії завершилася невлучним ударом Цурікова.

44' —

Ще одна гостра атака гостей, Дубінчак перехопив простріл Кожушка з лівого флангу

45' —
Перерва!
46' —
2 тайм!
50' —

Кияни виконали два кутових поспіль з правого флангу. Після другого пробив Ванат, проте неакцентовано - повз ворота.

54' —
Вимушена заміна у гостей
  • Олександрія
  • Півзахисник #8
  • Півзахисник #9
58' —

Після навісу з кутового з правого флангу Ковалець бив головою - м'яч влучив у гравців, не долетівши до воріт.

60' —
Перша заміна у киян
  • Динамо
  • Півзахисник #19
  • Динамо
  • Півзахисник #29
62' —

Авагімян потужно пробив з-за меж штрафного майданчика та добивав з його меж після сейву Нещерета - Руслан зреагував і на другий удар!

69' —
Подвійна заміна у Динамо
  • Динамо
  • Захисник #55
  • Динамо
  • Захисник #44
69' —
Заміна
  • Динамо
  • Півзахисник #22
  • Динамо
yellow
70' —

Циганков упав у штрафному Олександрії після того як його потягнув за футболку Бабогло, проте арбітр показав Віктору жовту картку за симуляцію.

yellow
71' —

Попереджений Ванат.

73' —
ГОЛ! Лонвейк!

Динамівці вибігли у контратаку, Циганков з лівого флангу віддав у центр на Лонвейка, який ударом в один дотик метрів з 14-ти відправив м'яч у кут!

Прем'єрний гол Джастіна у футболці Динамо!

78' —
Подвійна заміна в Олександрії
  • Нападник #73
  • Півзахисник #7
78' —
Заміна
  • Півзахисник #6
  • Півзахисник #37
81' —

У результаті контратаки Гармаш пробив здалеку - Білик зреагував.

83' —

Гості виконали кутовий - кияни відбилися.

84' —
  • Динамо
  • Півзахисник #20
  • Динамо
  • Захисник #94
84' —
Заміна
  • Динамо
  • Нападник #41
  • Динамо
  • Нападник #11
85' —

Удар Авагімяна - над поперечиною.

88' —
  • Півзахисник #95
  • Півзахисник #10
88' —
Вихованець Динамо Шулянський у грі
  • Півзахисник #17
88' —
ГОЛ! 3:0!

ГОЛ! Гості відбилися після кутового, проте м'яч підхопив Шепелєв, увірвався до штрафного майданчика лівим флангом та з кута воротарського розстріляв ворота!

90' —
+3 хвилини
90+1' —
Шулянський!

Шулянський підхопив м'яч на лівому фланзі біля бокової лінії, сміливо пішов на трьох суперників, а потім добіг на добивання і переправив м'яч у ворота!