Полтава
7
Місце
УПЛ

У 24-му турі української Прем’єр-ліги київське «Динамо» вирушить в гості до Полтави, де зустрінеться із місцевою «Ворсклою» на однойменному стадіоні ім. О. Бутовського. Представляємо нашого найближчого суперника.

«ВОРСКЛА» (Полтава)

Дата заснування: 1955 рік

Почесний президент: Костянтин Жеваго; президент: Роман Черняк

Головний тренер: Віктор Скрипник

Домашні матчі проводить на стадіоні «Ворскла» ім. Олексія Бутовського (25 000 місць)

Результат виступу в минулому сезоні УПЛ: 5-те місце (33 очки у 18-ти матчах, 9 перемог, 6 нічиїх, 3 поразки, різниця м’ячів 30:18)

Поточне місце в сезоні 2022/23: 7-те місце (30 очок у 23-х матчах, 8 перемог, 6 нічих, 9 поразок, різниця м’ячів 28:31)

Історія

Літопис «Ворскли» бере свій початок із 1955 року, коли в Полтаві була створена футбольна команда «Колгоспник». Завоювавши наступного ж року Кубок УРСР, сезон-1957 полтавський колектив розпочав у класі «Б» всесоюзних змагань, де фінішував на 7-му місці.

У 1970-72 рр. полтавців тренував легендарний динамівець Юрій Войнов, а знаковим для полтавського футболу став 1974 рік, коли команду очолив її колишній гравець Віктор Носов, а свої перші м’ячі забив 16-річний Іван Шарій – майбутній найкращий голеадор в історії «Ворскли» (138 голів).

У 1982 році команда майстрів у Полтаві припинила своє існування, посівши останнє місце у 6-й зоні другої ліги. Однак взимку 1984-го була відроджена вже під сучасною назвою «Ворскла».

ФК «Ворскла» протягом свого існування змінила наступні назви: «Колгоспник» (1955-1964), «Колос» (1965-67, 73-82), «Сільбуд» (1968), «Будівельник» (1969-1972), «Ворскла» (1984-2003) , «Ворскла-Нафтогаз» (2003-2005), «Ворскла» (із 2005 року).

Вперше участь у чемпіонатах незалежної України ворскляни взяли в 1992 році, виступаючи в групі «Б» серед команд першої ліги. Найкращим для футболістів «Ворскли» став сезон 1995/1996, коли вони завоювали золото та путівку до вищої ліги. Відразу в дебютному сезоні у вищій лізі (1996/97) полтавці здобули бронзові нагороди та можливість стартувати в єврокубках. Цей результат, найкращий в історії клубу, був повторений у сезоні 2017/18.

Свій перший трофей «Ворскла» виборола в 2009 році під керівництвом Миколи Павлова, обігравши в фіналі Кубка України донецький «Шахтар» (єдиний гол забив Василь Сачко). У матчі за Суперкубок України того ж року полтавці поступилися трофеєм у серії пенальті київському «Динамо» (0:0, 4:2 пен.). У сезоні 2019/20 ворскляни знову зустрілися з «Динамо» – вже в фіналі національного Кубку, проте й цього разу кияни були сильнішими в післяматчевій серії 11-метрових (1:1, 8:7 пен.). За підсумками першої половини минулого сезону полтавці посіли п’яте місце у турнірній таблиці.

Стан справ у поточному сезоні

Нинішній сезон «Ворскла» розпочала під керівництвом нового головного тренера. Юрія Максимова влітку минулого року на цій посаді змінив Віктор Скрипник, відомий своєю роботою у бременському «Вердері» та луганській «Зорі».

Старт сезону з новим наставником склався для «Ворскли» не найкращим чином: полтавці розпочали чемпіонат України з трьох поразок – від «Зорі» (1:3), «Вереса» (1:2) та «Металіста-1925» (2:3). Після цього підопічні Віктора Скрипника, здавалося, вирівняли положення та виправили ситуацію, зігравши унічию з «Олександрією» (0:0) та здобувши дві перемоги – над «Інгульцем» (1:0) та «Чорноморцем» (2:1). Але наступні два матчі «Ворскла» знову програла – «Металісту» (2:3) та «Руху» (0:1).

Ситуація трохи покращилася після нічиї із «Динамо» (1:1) та двох поспіль домашніх перемог над «Минаєм» і ФК «Львів», але потім знову полтавці поступилися «Кривбасу» та зіграли унічию із «Дніпром-1». Команда і надалі продовжувала чергувати перемоги із невдачами. За звитягою послідували дві поразки та дві нічиї, потім знову поразка. Але в останніх чотирьох поєдинках перед зустріччю із динамівцями підопічні Віктора Скрипника покращили своє турнірне становище, здобувши три перемоги та одного разу зігравши унічию.

Слід відзначити, що майже у кожному програному матчі полтавці чинили серйозний опір своїм суперникам. Сім із дев’яти своїх поразок «Ворскла» зазнала з мінімальним рахунком, тобто з різницею в лише один м’яч, даючи бій усім опонентам. Одночасно звертає на себе увагу той факт, що суперник динамівців достатньо багато забиває (28 м’ячів, у середньому більше 1 гола за гру) – майже у кожному своєму поєдинку, винятками стали лише п'ять матчів з 23-х зіграних, у яких суперник динамівців не зміг відзначитися. Хоча у «Кривбаса», забитих м’ячів ще менше – 21, а розташувався він на одну сходинку вище.

Цікаво, що і пропускає команда багато – одразу у трьох команд, які перебувають у турнірній таблиці нижче за ворсклян, менше пропущених м’ячів: у «Колоса» 24 (8-е місце), у «Інгульця» 26 (10-е місце), у «Миная» 27 (13 місце) проти 31 у «Ворскли».

Зараз сусідами «Ворскли» у турнірній таблиці є «Кривбас», який має на одне очко більше, та «Колос», який має стільки ж очок, але за додатковими показниками розташувався на одну сходинку нижче за полтавців.

Середній вік футболістів команди із Полтави складає 25,2 роки. За «Ворсклу» виступає півзахисник Денис Олійник, який, захищав динамівські кольори з 2004-го по 2008 роки. А також півзахисник Артем Кулаковський, які розпочинав свою футбольну кар’єру у складі молодіжної команди «Динамо».

Топ-гравці стартового складу

Протягом нинішнього сезону наставник команди Віктор Скрипник достатньо активно варіює склад. Усього один футболіст основного складу взяв участь в усіх 23-и матчах поточного сезону – це нападник Руслан Степанюк (1729 хвилин), ще один – нападник Таулян Сефері – зіграв у 22 матчах (1793 хвилини), а півзахисник Денис Олійник виходив на поле у 21 поєдинку (1426 хвилин).

Серед тих, хто має найбільше ігрового часу на полі також півзахисник Ігор Пердута (20 матчів, 1780 хвилин), захисник Василь Кравець (18 матчів, 1614 хвилин), півзахисники Олександр Скляр (18 матчів, 1431 хвилина), Владлен Юрченко (15 матчів, 1202 хвилини), захисник Андрій Бацула (17 матчів, 1181 хвилин), півзахисник Артем Челядін (20 матчів, 1088 хвилин) та захисник Володимир Чеснаков (13 матчів, 1013 хвилин).

Найрезультативніші гравці команди в поточному сезоні УПЛ

Таулян Сефері – 11 голів

Василь Кравець, Руслан Степанюк, Марлісон, – по 3 голи

Денис Олійник – 2 голи

Андрій Кравчук, Володимир Чеснаков, Феліпе Родрігес, Олександр Скляр, Артем Челядін, Владлен Юрченко – по 1 голу.

Крім того, на рахунку Дениса Олійника – 4 гольові передачі, Василя кравця – 3, Олександра Скляра, Руслана Степанюка – 2, Ігоря Пердути, Лукаса Раміреса, Ібрахіма Кане, Андрія Кравчука, Артемя Челядіна, Владлена Юрченка, Марлісона – по 1.

Останні 5 матчів із «Динамо»

Усього «Динамо» та «Ворскла» провели між собою 58 офіційних матчів, 42 з яких завершилася на користь киян, 11 разів команди зіграли внічию та 5 разів перемогу святкували полтавці. Різниця м’ячів складає 122:38 на користь динамівців.

23.10.2022. УПЛ. «Динамо» - «Ворскла» - 1:1

6.11.2021. УПЛ. «Динамо» - «Ворскла» - 1:2

1.05.2021. УПЛ. «Ворскла» - «Динамо» - 1:5

28.11.2020. УПЛ. «Динамо» - «Ворскла» - 2:0

8.07.2020. КУ, фінал. «Динамо» - «Ворскла» - 1:1 (8:7 пен.)

14:33' —

Доброго дня! Початок матчу - о 15:00, пряма трансляція на Setanta Sports!

14:56' —

Команди на полі, звучить державний гімн України.

14:59' —

Хвилина мовчання за загиблими від російської агресії

1' —

Матч розпочався!

yellow
7' —

Жовта для Ваната за фол проти Ісенка

13' —

Полтавці відкривають рахунок - Руслан Степанюк забиває з передачі Ібрахіма Кане

18' —

Удар Буяльського з лівої з-за меж штрафного майданчику - повз ворота.

21' —

Беніто пробиває головою після стандарту - повз ворота.

21' —

Сефері пробиває у дев'ятку - сейв Нещерета!

24' —

ГООООООООООООООЛ!!!!! Владислав Ванат зрівнює рахунок прекрасним дальнім ударом! Десятий м'яч Владислава у сезоні. У ролі асистента виступив Віталій Буяльський.

yellow
26' —

Жовта Челядіну за фол проти Буяльського.

35' —

Феліпе пробиває здалеку - вище воріт.

36' —

Сейв Нещерета після удару Кане з ближньої відстані!

38' —
Заміна
  • Ворскла
  • Півзахисник #6
Феліпе
  • Ворскла
  • Захисник #95
43' —

Скляр не забиває після гри Олійника п'ятою, перебуваючи перед порожніми воротами.

45' —

Дальній удар Кабаєва - Ісенко переводить м'яч на кутовий.

45' —

До першого тайму додано 2 хвилини.

45+1' —

Удар Дячука головою після стандарту - повз ворота.

45+2' —

Перерва - 1:1.

46' —

Другий тайм розпочато!

46' —

Удар Беніто з лету був заблокований - кутовий.

48' —

ГООООООООООООООООООООООООЛ!!!!!!!! БЕНІТО ВИВОДИТЬ КИЯН УПЕРЕД УДАРОМ НА ДОБИВАННІ! 1:2!

50' —

Беніто віддав на Ваната, але Ісенко врятував полтавців.

53' —

Павлюк пробиває після стандарту - вище воріт.

65' —

Беніто невдало перекидає Ісенка.

71' —
Заміна
  • Динамо
  • Нападник #15
  • Динамо
  • Нападник #11
78' —
Заміна
79' —
Заміна
  • Ворскла
  • Нападник #22
  • Ворскла
  • Півзахисник #7
80' —
Заміна
Beg 90781
  • Динамо
  • Півзахисник #37
  • Динамо
  • Півзахисник #29
81' —

Матч поновлено!

90' —

До другого тайму додано 3 хвилини.

90+2' —

Удар Степанюка (поруч вистрибував і Челядін) головою після навісу Бацули - повз ворота.