"Дніпро-Арена"

СК Дніпро-1

Дніпро
УПЛ

26-му турі VBET Ліги «Динамо» зіграє на виїзді з СК «Дніпро-1». Поєдинок відбудеться у суботу, 27-го квітня, на стадіоні «Дніпро-Арена» у Дніпрі. Початок гри – 13:00. Представляємо суперника «біло-синіх».

СК «Дніпро-1» (Дніпро)

Дата заснування: 2015 рік

Почесний президент: Юрій Береза

Президент: Максим Береза

Головний тренер: Юрій Максимов

Домашні матчі проводить на «Дніпро-Арені».

Результат виступу в минулому сезоні: 2-е місце в УПЛ (30 матчів, 21 перемога, 4 нічиїх, 5 поразок, м'ячі 61-27).

Історія

У листопаді 2015 року була створена команда «Дніпро-1», головною метою якої була реабілітація і допомога захисникам нашої України, та соціалізація військових через футбол.

В основу назви Спортивного Клубу «Дніпро-1» покладено ім’я добровольчого батальйону «Дніпро-1», який з квітня 2014 року захищає Україну разом з іншими українськими військовими підрозділами.

21 червня 2017 року СК «Дніпро-1» отримав статус професійного клубу і був прийнятий до складу учасників чемпіонату Другої ліги ПФЛ сезону 2017/18.

На початку липня 2017 року команду разом зі своїм тренерським штабом очолив Дмитро Михайленко.

Домашнім стадіоном клубу стала «Дніпро-Арена», де «Дніпро-1» провів свій перший матч у якості професійного клубу 9 липня 2017 року в рамках Кубка України розгромивши чернівецьку «Буковину» 5:0.

За підсумками сезону 2017/2018 років «Дніпро-1» посів перше місце у групі «Б» Другої ліги і здобув путівку до Першої ліги чемпіонату країни. Також у цьому сезоні команда вийшла до півфіналу національного Кубка.

За підсумками сезону 2018/2019 років «Дніпро-1» переміг у Першій лізі і здобув путівку в УПЛ. Також у цьому сезоні команда удруге поспіль вийшла у півфінал національного Кубка.

У сезоні 2019/20 років «Дніпро-1» посів 7 місце в чемпіонаті УПЛ, виборовши «Кубок Престижу» для кращого клубу другої шістки, а також поступився у півфіналі плей-оф за путівку до Ліги Європи.

22 вересня 2020 року СК «Дніпро-1» очолив хорватський фахівець Ігор Йовичевич. За його керівництва клуб повторив своє досягнення і другий сезон поспіль завершив на 7-й позиції в Прем’єр-лізі, а у наступному сезоні вперше здобув медалі Прем’єр-Ліги, посівши 3-тє місце. Це дозволило клубу вперше взяти участь у єврокубках.

Дебют в єврокубках відбувся вже під керівництвом нового тренера, Олександра Кучера, який прийшов на зміну Йовичевичу. Програвши АЕК (Ларнака) в плей-офф Ліги Європи, клуб посів друге місце в групі ліги Конференцій, однак поступився тому ж АЕКу у стиковому матчі. У Прем’єр-Лізі сезону 2022/23 «Дніпро-1» перевершив своє досягнення, вперше здобувши срібні нагороди та здобувши місце у кваліфікації Ліги чемпіонів.

Стан справ у поточному сезоні

Сезон 2023/24 розпочався для «Дніпра-1» вкрай невдало. Клуб не пройшов кваліфікацію в жоден єврокубковий турнір, програвши грецькому «Панатінаїкосу» в Лізі чемпіонів, чеській «Славії» у Лізі Європи та словацькому «Спартаку» (Трнава) у Лізі конференцій. Новий сезон в УПЛ діючий віцечемпіон також розпочав не найкращим чином. У підсумку Олександр Кучер пішов у відставку, а новим головним тренером був призначений Юрій Максимов.

Із новим наставником на чолі стан справ значно покращився. Зазнавши лише двох поразок у 13 матчах осінньої частини сезону, дніпряни пішли на зимову паузу серед лідерів. Але перерва явно не пішла на користь підопічним Юрія Максимова. Втративши багато очок навесні (2 перемоги, 5 нічиїх та 1 поразка), «Дніпро-1» опустився на четверте місце в турнірній таблиці. Наразі від третього місця, на якому розташовується «Кривбас», дніпрян відділяють шість очок.

Топгравці та бомбардири основного складу

Жоден із гравців «Дніпра-1» не провів усі матчі команди в УПЛ у нинішньому сезоні. Найбільше – по 23 – мають у своєму активі захисник Едуард Сарапій (2012 хвилин), півзахисники Валентин Рубчинський (1872 хвилини) та Олександр Піхальонок (1849 хвилин).

Також серед основних гравців – півзахисник Олексій Гуцуляк (22 матчі, 1902 хвилини), хавбек Руслан Бабенко (21, 1851), захисник Денис Мірошниченко (21, 1350), оборонець Володимир Адамюк (20, 1735).

Найкращими бомбардирами команди в УПЛ у поточному сезоні є Олексій Гуцуляк та Олександр Філіппов, на рахунку яких по 8 голів. Загалом у плані результативності (35 м'ячів) дніпряни поступаються лише «Динамо», «Шахтарю», «Кривбасу» та «Руху».

Також у підопічних Юрія Максимова одна з найкращих оборон у лізі – 23 пропущених м’ячі (менше лише у «Шахтаря» та «Колоса»). Загалом дніпряни провели дев'ять матчів «на нуль» у нинішньому сезоні.

Усі матчі з «Динамо»

Уперше «Динамо» та «Дніпро-1» зустрілися ще у сезоні 2017/2018, у першому для СК півфіналі Кубка України. Тоді динамівці впевнено перемогли на «Дніпро-Арені» - 4:1.

За чотири сезони в УПЛ в активі «Дніпра-1» є три перемоги над «біло-синіми». Перша сталася у сезоні 2019/2020, коли хет-триком відзначився нинішній форвард киян Владислав Супряга. У матчі першого кола попереднього чемпіонату дніпряни у Львові в номінально домашньому для киян матчі здобули перемогу – 3:0, а в першому колі нинішнього вже обіграли «біло-синіх» у Києві (1:0).

18.04.2018. КУ. 1/2 фіналу. СК «Дніпро-1» – «Динамо» – 1:4

29.09.2019. УПЛ. «Динамо» – СК «Дніпро-1» – 2:0

28.02.2020. УПЛ. СК «Дніпро-1» – «Динамо» – 3:1

31.10.2020. УПЛ. СК «Дніпро-1» – «Динамо» – 1:2

10.04.2021. УПЛ. «Динамо» – СК «Дніпро-1» – 2:0

24.10.2021. УПЛ. «Динамо» – СК «Дніпро-1» – 2:0

28.08.2022. УПЛ. «Динамо» – СК «Дніпро-1» – 0:3

12.03.2023. УПЛ. СК «Дніпро-1» – «Динамо» – 0:1